poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Tydzień w telewizji: Chirurdzy, Sposób na morderstwo, Gra o tron, Faking It, Jestem Cait ...


Poniedziałek: Gra o tron 6, odc. 1 o 20:10 na HBO HD i 21:00 na HBO 3 HD. Walka o Żelazny Tron się zaostrza. Każdy z mieszkańców krainy Westeros pragnie objąć władzę nad siedmioma królestwami. Wszystkie rody, od knującego intrygi Południa, przez barbarzyński Wschód i mroźną Północ, toczą brutalną walkę o władzę. Każdy z zaangażowanych w rywalizację wie, że nie może kierować się sentymentami, jeśli chce zwyciężyć. Dla wielu z nich dążenie do objęcia tronu jest także sposobem na przetrwanie. Szósty sezon nagradzanego serialu HBO, nawiązującego do sagi powieściowej George'a R.R. Martina.Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 19 o 21:00 na FOX HD. Miranda ustanawia komisję doradczą, która ma zarekomendować odpowiednie działania dyscyplinarne w stosunku do jej męża. Tymczasem April i Jackson starają się odłożyć na bok dzielące ich różnice dla dobra dziecka. Arizona podejmuje decyzję, która na zawsze może zmienić jej relacje z Callie.


Faking It, odc. 7 o 19:35 na MTV Polska


Czwartek: Sposób na morderstwo, odc. 6 o 22:25 na TVN 7. Wychodzi na jaw, że klientem jest człowiek, który kilkanaście lat temu został skazany na śmierć przez ojca Ashera. Sprawa coraz bardziej się komplikuje. Tymczasem Wes jest wciąż wściekły na Annalise za to, że ukrywała informacje dotyczące sprawy Lily. Zostaje ujawniona informacja, gdzie dokładnie przebywał Asher w nocy, kiedy dokonano zabójstwa.


Bernard i Doris o 17:40 na HBO2 HD. Milionerka Doris Duke (Susan Sarandon) od małego przyzwyczajona była do luksusu, wygód i przyjemności. Jest wyniosłą i zepsutą egoistką, która wszystkich ludzi traktuje z góry. W przeszłości wielokrotnie bywała oszukiwana przez mężczyzn. Teraz to samotna i schorowana kobieta, która zaufaniem darzy tylko swojego irlandzkiego kamerdynera. Bernard Lafferty (Ralph Fiennes) jest uzależnionym od alkoholu homoseksualistą, który poprzednio służył u Liz Taylor. Zajmuje się prowadzeniem domu Doris w New Jersey. Jednak w miarę upływu czasu tych dwoje zaczyna łączyć przyjaźń. Bernard nawet podróżuje ze swoją chlebodawczynią. Jego rola w życiu Doris wzrasta. Prawnicy kobiety poddają w wątpliwość jego czyste intencje. Gdy kobieta doznaje udaru, Bernard się nią opiekuje. Po jej śmierci zostaje jedynym spadkobiercą. Sam umiera trzy lata później. Film oparty na prawdziwej historii potentatki przemysłu tytoniowego i jej kamerdynera geja, który odziedziczył fortunę wartą ponad milion dolarów. Dziesięć nominacji do Emmy oraz trzy nominacje do Złotych Globów, m.in. dla odtwórców głównych ról.


Piątek: Współczesna rodzina 7, odc. 14 o 21:30 na HBO 3 HD. Samotny mężczyzna o 18:20 na ale kino+ HD. Sposób na morderstwo 2, odc. 15 o 21:00 na AXN White. Annalise nie wytrzymuje narastającej presji i myśli o ucieczce. Frank musi stawić czoło skutkom swoich czynów, a Wes jest coraz bliżej poznania prawdy o swojej przeszłości.


Sobota: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 19 o 21:00 na FOX HD. Ewa Ewart poleca: Alan Turing. Matematyk, który pokonał Hitlera o 17:00 na TVN24BIS. Alan Turing to genialny matematyk, którego marzeniem było zbudować sztuczny mózg. Był kluczowym graczem, w bardzo niebezpiecznej grze, w której stawką było złamanie zakodowanej łączności armii niemieckiej.

Graham Norton Show 18, o 00:00 na BBC Lifestyle.


Niedziela: Imperium 2, odc. 14 o 21:00 na FOX HD. Lucious upublicznia swoje nowe muzyczne wideo. Jednocześnie sabotuje i manipuluje osobami z najbliższego otoczenia, by odzyskać dawną pozycję prezesa w Empire. Tymczasem Andre stara się dowiedzieć więcej na temat choroby psychicznej swojej babki, aby lepiej zrozumieć własne zmagania z chorobą afektywną dwubiegunową. Anika ujawnia rodzinie wielką tajemnicę, a Hakeem przeprowadza walne zgromadzenie udziałowców.

Zakazana miłość, odc. 3 o 00:00 na Nat Geo People HD. Jamie urodziła się jako mężczyzna, ale jest w trakcie zmiany płci, pragnie zostać kobietą. Tymczasem Louis urodził się jako kobieta i zmienia płeć na męską. Para pokochała się i planuje ślub. Twórcy programu towarzyszą Louisowi podczas jego pierwszej operacji, polegającej na usunięciu piersi. Louis i Jamie musieli stawić czoła kpinom, nienawiści, agresji i odrzuceniu. Mimo fizycznych i psychicznych urazów, których doświadczyli, udało im się odnaleźć w tłumie.


Jestem Cait, odc. 8 o 20:00 i 22:00 na E! Entertainment.


Ekstra tydzień akcenty, powtórki itp ...

Od poniedziałku do piątku: Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter oraz Charlie Carver. Współczesna rodzina 4x około 14:15 i 2x o 20:00 na Fox Comedy. Puszyści kontra szczupli, około 14:55 i 23:00 na BBC Lifestyle, z udziałem geja lekarza Christiana Jessena. Jak poznałem waszą matkę 2x o 20:00 na Comedy Central z udziałem Neil Patrick Harris.

Teoria wielkiego podrywu, 2x o 19:20 na Comedy Central z udziałem Jim Parsons. E! News o 07:00 - 07:45 - 13:00 - 13:45 - 16:00 - 16:45 - 22:00 - 22:45 na E! Entertainment. Glee dwa odcinki około 02:45 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście, 2x o 22:00 na Comedy Central Family. Chirurdzy 3, o 18:00 na TVN 7. Grey's Anatomy: Chirurdzy 10, 2x od 14:25 na FOX HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork o 16:30 na Domo+ HD. Na Wspólnej o 20:15 na TVN (do czwartku). Barwy szczęścia o 20:00 na TVP2.

Poniedziałek: Jestem Cait, odc. 7 o 20:00 na E! Entertainment. Na językach, odc. 10 o 22:30 na TVN. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 8 o 21:00 na E! Entertainment. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV.

Wtorek: Współczesna rodzina 7, odc. 13 o 23:55 na HBO2 HD. ]\Jestem Cait, odc. 7 o 23:00 na E! Entertainment. Mój tata ciacho o 04:35 na Stopklatka TV. Żona idealna 7, odc. 17 o 21:00 na Universal Channel.


Środa: Top Chef 6, odc. 9 o 20:40 na POLSAT z udziałem sędziego Maćka Nowaka. You Can Dance - po prostu tańcz!, odc. 11 o 21:30 na TVN. Ostre cięcie 6, odc. 8 o 22:00 na TTV. Gogglebox. Przed telewizorem 4, odc. 9 o 23:55 na TTV.

Czwartek: Po prostu Jillian, odc. o 14:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 7 o 20:00 na E! Entertainment. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 8 o 21:00 na E! Entertainment. Czarownice z Eastwick o 21:00 na TVN Fabuła HD.

Mamma Mia! o 20:00 na TV Puls. Grecka wyspa Kalokairi. Przebojowa, wyzwolona Donna Sheridan (Meryl Streep) z trudem radzi sobie z prowadzeniem niewielkiego hoteliku. Jej 19-letnia córka Sophie (Amanda Seyfried) właśnie planuje ślub z ukochanym Skyem (Dominic Cooper). Marzeniem dziewczyny jest, aby do ołtarza poprowadził ją ojciec, którego nigdy nie poznała. Z przypadkowo znalezionego pamiętnika matki młodziutka narzeczona dowiaduje się, że podczas szalonego lata 1979 roku Donna romansowała z trzema mężczyznami. Sophie dochodzi do wniosku, że jeden z nich musi być jej ojcem, a ona bez trudu go rozpozna. W tajemnicy przed matką postanawia więc zaprosić jej dawnych adoratorów. W ten sposób na wyspie pojawiają się: nowojorski architekt Sam Carmichael (Pierce Brosnan), nieśmiały bankier z Londynu Harry Bright (Colin Firth) oraz podróżnik i pisarz Bill Anderson (Stellan Skarsgard). Na przyjęcie przyjeżdżają także wieloletnie przyjaciółki Donny - autorka kulinarnych bestsellerów Rosie (Julie Walters) i zamożna, trzykrotnie rozwiedziona Tanya (Christine Baranski). Pomysłowa córka sprowadza na Donnę poważne kłopoty. Ekranizacja musicalu pod tym samym tytułem, którego fabułę ilustrują piosenki popularnego szwedzkiego zespołu ABBA.


Piątek: Jestem Cait, odc. 7 o 19:00 na E! Entertainment. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3, odc. 10 o 20:00 na HBO3.

Sobota: Skandal 5, odc. 17 o 20:05 na FOX HD. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 8 o 22:10 na POLSAT. Downton Abbey 5, odc. 6 o 15:55 na TVP 1. Ekipa z Newcastle 12 o 22:00 na MTV Polska. Vice, odc. 5 o 14:40 na HBO. Współczesna rodzina 7, odc. 14 o 12:10 na HBO 3 HD. Odruch serca o 02:45 na HBO 3 HD.

Wesele Jenny o 16:15 na CANAL+ Family HD. Eddie (Tom Wilkinson) i Rose (Linda Emond) Farrellowie od dawna marzyli o dniu, w którym ich córki staną na ślubnym kobiercu. Gdy starsza Anne (Grace Gummer) wychodzi za mąż, wszyscy w rodzinie z niecierpliwością oczekują, kiedy w jej ślady pójdzie młodsza - Jenny (Katherine Heigl). W końcu dziewczyna informuje bliskich, że się zaręczyła. Rodzice są szczęśliwi. Nie wiedzą jednak, że ich ukochana córeczka planuje poślubić kobietę...

A.I.: Sztuczna inteligencja o 23:40 na TVN 7. Przyszłość. Synek Moniki i Henry'ego Swintonów (Frances O'Connor, Sam Robards) zostaje zahibernowany do momentu, kiedy lekarze nie znajdą lekarstwa na jego chorobę. Małżonkowie bardzo tęsknią za malcem. Z pomocą przychodzi im koncern produkujący inteligentne roboty. Wkrótce w ich domu pojawia się David (Haley Joel Osment), robot-dziecko, prototypowy model maszyny, która potrafi kochać. Kiedy prawdziwy synek Swintonów powraca do zdrowia, David zostaje wyrzucony w lesie. Po latach spędzonych z przybraną rodziną zostaje mu tylko jedna pamiątka, inteligentna zabawka - miś. Tułający się bez celu David trafia do miejsca, skąd ludzie wybierają roboty do zniszczenia w spektakularnych walkach, które przypominają pojedynki gladiatorów. Bezradny, nieprzystosowany do funkcjonowania w świecie pełnym zła, David ucieka przed okrutnym przeznaczeniem. Pomaga mu Joe (Jude Law), robot, którego zaprogramowano jako miłego towarzysza kobiet. Odtrącony przez ludzi David musi znaleźć swoje miejsce w świecie. O zrealizowaniu tego filmu marzył przez wiele lat wielki reżyser i bliski przyjaciel Stevena Spielberga, Stanley Kubrick. Obaj zaczęli przygotowywać się do produkcji i opracowywać scenariusz. Śmierć Kubricka położyła kres wspólnym planom. W hołdzie przyjacielowi Spielberg zrealizował jego artystyczny testament.

Niedziela: Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 8 o 15:45 na POLSAT. Żona idealna 7, odc. 17 o 17:00 na Universal Channel. Faking It, odc. 7 o 20:35 na MTV Polska. Ekipa z Newcastle 12 o 22:00 na MTV Polska. Pamiętniki Carrie, odc. 11 o 17:45 na CANAL+ Family. Betlejewski. Prowokacje 3, odc. 8 o 22:00 na TTV. Vice, odc. 6 o 22:30 na HBO2. Graham Norton Show 19 odc. 5 o 23:05 na BBC Lifestyle. Współczesna rodzina 7, odc. 14 o 23:10 na HBO2. Ostre cięcie 6, odc. 9 o 15:00 na TTV. Dwóch i pół 9, odc. 23 o 15:45 na TVN Fabuła HD. Jestem Cait, odc. 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 o 13:00 na E! Entertainment.

To ja, Malala o 18:30 na National Geographic Channel. Dokument przedstawia sylwetkę Malali Yousafzai, działaczki na rzecz praw kobiet i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Aktywistka stała się obiektem ataku talibów i została ciężko ranna podczas zamachu na jej życie w pakistańskiej dolinie Swat. Choć otarła się o śmierć, nie zaprzestała swojej działalności. Obecnie jest najbardziej znaną aktywistką międzynarodowej kampanii na rzecz dostępu kobiet do edukacji oraz współzałożycielką Fundacji Malala. Reżyser Davis Guggenheim opowiada o zaangażowaniu Malali, jej ojca Ziauddina i całej rodziny w walkę o prawo do nauki dla wszystkich dziewcząt na świecie. Film pokazuje widzom wybrane sceny z życia tej niezwykłej kobiety.


W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem - Dlaczego istnieje zło? o 21:30 na National Geographic Channel. W tym odcinku programu prowadzący, Morgan Freeman, przemierzy cały glob, by zadać pytanie o to, co zdarzyło się na samym początku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz