środa, 6 kwietnia 2016

News: Szkocja, Lambda Warszawa, Gruzja, Sportowcy LGBT, Missisipi, Północna Karolina ...


Liderka szkockiej Partii Pracy ogłosiła, że żyje w związku z inną kobietą. O swym homoseksualizmie wcześniej powiedzieli przywódcy innych ugrupowań politycznych, co czyni Szkocję wyjątkowym krajem.

34 – letnia labourzystka, Kezia Dugdale, o swym życiu prywatnym opowiedziała związanemu z Partią Pracy magazynowi „Fabian Review”.

Wcześniej o swej homoseksualnej orientacji otwarcie opowiedzieli liderzy innych szkockich ugrupowań politycznych: Ruth Davidson (Partia Konserwatywna), Patrick Harvie (Zieloni), David Coburn (UKiP).

Szkocja jest zatem bodaj jedynym – jak dotąd – krajem na świecie, w którym liderzy głównych partii politycznych są osobami otwarcie mówiącymi o swym homoseksualizmie - Trybuna.

Lambda Warszawa zaprasza na kolejne planszóweczki!

W pojedynczym spotkaniu bierze udział dowolna liczba graczy oraz co najmniej jeden ekspert do spraw gier. Wszelkie sugestie dotyczące gier, które powinny pojawić się podczas spotkania są więcej, niż mile widziane. Jednocześnie zachęcamy do przyniesienia własnych ulubionych lub dawno nieoglądanych planszówek!

Zapraszamy na kolejne spotkanie 9 kwietnia od godz. 18:30. Tym razem tematem przewodnim będą gry przygodowe.

Między innymi zaprezentowane zostaną tytuły: Wojownicy Podziemi; Talisman: Magia i Miecz; Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Wstęp wolny! Link do wydarzenia TUTAJ.

Poseł PiS złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodzi o zakłócenie przebiegu mszy w kościele św. Anny w Warszawie. Grupa kobiet opuściła kościół w proteście przeciw zakazowi aborcji - Gazeta.pl

"Nadchodzącą uchodźcy, chrońcie swoje kozy!" - śpiewa grupa mężczyzn w teledysku, który znalazł się w sieci. Wielu z nich na filmie macha bronią - m.in. maczetami, ale także czymś, co przypomina pistolet. Nagranie zostało zrealizowane pod ośrodkiem dla uchodźców pod Łodzią. Teraz "artyści" usłyszeli zarzuty. (TVN24)

Następny przykład normalnej polskiej młodzieży, dziewczyny niszczyły słupki, codziennie też widzę to na ulicy, upadek moralności, co dziwić mają przykład z góry, ale będzie jeszcze gorzej.

Premier Giorgi Kwirikaszwili chce zmian w konstytucji określających małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Zdaniem opozycji to próba odwrócenia uwagi od kryzysu i odbudowania spadających notowań. (Gazeta Wyborcza)

Rządząca koalicja Gruzińskie Marzenie jest na krawędzi rozpadu. Jak informuje portal Gruzja Online, jedno z ugrupowań tworzących koalicję - Partia Republikańska - podjęło już decyzję o samodzielnym starcie w nadchodzących wyborach. Niewykluczone, że w jego ślady pójdą inni. Według ostatnich sondaży (do czasu wyjścia z koalicji Republikanów) chęć zagłosowania na Gruzińskie Marzenie deklarowało 18 proc. obywateli, tuż za nim jest Zjednoczony Ruch Narodowy z 14-proc. poparciem. Ponad 60 proc. nie chce głosować na żadną z tych partii i nie potrafi wskazać swoich preferencji. Parlamentarne wybory odbędą się jesienią, Gruzińskie Marzenie ma coraz mniej czasu na poprawę spadających notowań.

- W kraju panuje ciężka sytuacja ekonomiczna, w ostatnich miesiącach ceny za podstawowe produkty wzrosły niemal trzykrotnie. Społeczeństwo jest niezadowolone i rozczarowane rządami Gruzińskiego Marzenia - mówi "Wyborczej" profesor gruzińskiego Uniwersytetu Państwowego Ilji Oleg Panfiłow. Jego zdaniem poruszenie w tym momencie przez rozpadającą się koalicję tematu małżeństw homoseksualnych jest próbą znalezienia tematu zastępczego, odwracającego uwagę społeczeństwa od kryzysu i pozwalającego podreperować spadające notowania.

Do zmiany konstytucji potrzeba głosów 3/4 parlamentu. - Gruzja jest krajem homofobicznym i religijnym. Gejów nie wpuszcza się do restauracji i kawiarni, są zwalniani z pracy, większość nie lubi mniejszości seksualnych i gardzi nimi - mówił w wywiadzie dla Radia Swoboda gruziński adwokat Giorgi Tatiszwili, specjalizujący się w obronie praw mniejszości seksualnych.

Zgodnie z badaniami opinii publicznej 89 proc. obywateli nie chce legalizacji małżeństw homoseksualnych. Jest mało prawdopodobne, by jakaś wpływowa siła polityczna ujęła się za gejami i lesbijkami.

Stanowisko rządu poparł też Gruziński Kościół Prawosławny. - Dziwi mnie, że są ludzie chcący zalegalizować grzech małżeństwa osób tej samej płci. Jest on na tyle wielki, że nie można o nim rozmawiać w cerkwi. Dzięki Bogu, nasz naród tego nie popiera - oświadczył we wtorek patriarcha Eliasz II.

W roku 2013 duchowni prawosławni doprowadzili do zamieszek zaatakowano LGBT, ekstremiści krzyczeli zabić lesbijki i gejów.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Debata po filmie dokumentarnym "Out to Win" podczas Mardi Gras Film Festival, Australijscy sportowcy LGBT miedzy innymi Ian Thorpe, Matthew Mitcham, Daniel Kowalski, dotyczące być gejem i sportowcem.


Lance Bass i Mary Elizabeth Ellis namawiali gubernatora Missisipi to zawetowania ustawy anty LGBT


 Ale Gubernator podpisał ustawę która pozwala dyskryminować osób LGBT w imię religii, wiele film wyraziło swój sprzeciw ustawie miedzy innymi Nissan, Tyson Food Inc, MGM Resorts International, Toyota, ATT, IBM, Levi Strauss czy Hyatt Hotel.

Ale ustawa nie tylko pozwoli dyskryminować osób LGBT też miedzy innymi samotne matki, hetero pary które nie są małżeństwem, weteranom wojennym. Wszystko pod przykrywką religii, będą mieli prawa odmawiać innym usług, wynajmować, sprzedawać mieszkania. (HRC)


Transkobieta aktorka Candis Cayne reaguje dotyczące ustawy podpisanej przez Missisipi gubernatora Phil Bryant.


Pierwsza duża strata dla Północnej Karolinie po uchwaleniu anty LGBT prawo, PayPal anuluje 3.600.000 dolarów wartę centrum operacyjne w Charlotte.


Jak informuje branżowy portal press.pl, nowym dziennikarzem informacyjnego programu Telewizji Polskiej został Ziemowit Kossakowski, właściciel kanału Piast.TV na Youtubie.  Młody youtuber zasłynął niegdyś swoim kontrowersyjnym nagraniem z Parady Równości czy wypytywaniem byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego o jego rzekome kontakty z funkcjonariuszami KGB - Gazeta.pl. Następny homofob w telewizji publicznej.


Szef islandzkiego rządu Sigmundur Gunnlaugsson ogłosił swoje odejście ze stanowiska - poinformował we wtorkowe popołudnie wiceprzewodniczący jego partii, Sigurdur Ingi Johannsson. Wcześniej premier próbował przekonać prezydenta do rozwiązania parlamentu.

Dymisji szefa rządu Islandii chciała opozycja w związku z tym, że jego nazwisko pojawiło się w dokumentach kancelarii prawnej z Panamy wyspecjalizowanej w prowadzeniu firm offshore w rajach podatkowych. Z dokumentów ujawnionych w aferze Panama Papers wynika, że - jak podawały agencje - jesienią 2007 roku Gunnlaugsson i kobieta, z którą się później ożenił byli udziałowcami firmy Wintris Inc. na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Swoje udziały Gunnlaugsson przekazał potem żonie. (TVN24)


Reportaż Panama Papers: sekrety super bogaczy