czwartek, 28 kwietnia 2016

News: Sępy, Wyspy Owcze, Gej muzułmanin, Eutanazja, Transparent, Norwegia, Democracy Now, ​Pinksixty News ...


Para gejowski sępów w niemieckim zoo przyjęli jajko porzucone przez matkę. To nie pierwszy raz wcześniej dwa samce lwów opiekowali się lwicą czy para pingwinów gejów. (PinkNews)

Czy czas małżeństw jednopłciowy na Wyspa Owczy. Po długiej debacie która zawierała propozycję referendum, która została później szybko wycofana, lokalne władzę zatwierdziły małżeństwa osób tej samej płci i adopcję dzieci ustawa w trakcie drugiego czytania głosowano 19-14. Według lokalnej grupy LGBT, odczyt końcowy zaplanowano na czwartek.

Projekt ustawy ma na celu przyjęcie ustawy równości małżeństw z Danii i wymaga później będzie od ratyfikacji duńskiego parlamentu, jeśli zostanie zatwierdzona na Wyspach Owczych. Dania musi zatwierdzić zmiany do uchylenia klauzuli i umożliwić ustawie Wysp Owczych jej przyjęcie, jeżeli przechodzi ona w tym tygodniu, zostanie wysłana do Kopenhagi. (The Perchy Bird)

Michael Sinan pierwszy Mr Gay World uczestnik muzułmanin kilka lat temu, który wygrał Mr Gay Danii w roku 2012 roku, dziś mówi było wiele różnych reakcji, że jest muzułmaninem i gejem, wiele było też negatywny miedzy innymi groźby śmierci.

On i jego mąż też nie tylko pogróżki ale też ataki fizyczne jak na ich samochód został zniszczony. Mimo Dania jest liberalnym krajem, ale jeszcze daleka droga do całkowitej równości.

Nawet wielu gejów tak zwane byli muzułmanie dostawał ataków nienawiści, też jedni muzułmanie byli dumni i inni nie podobało że tak "afiszuje" się.

Bijat Abdellah, który jest drugim muzułmaninem uczestnikiem Mr Gay w Belgii. Społeczeństwo chrześcijan LGBT jest ale powoli też muzułmanie wiele osób zapomina że są też LGBT muzułmanami, wiele osób nawet w Polsce geje wyzywają "arabów", to też nasze bracia i siostry, nawet teraz uciekają z Bliskiego Wschodu przed śmiercią. (GayStarNews)

Nie tylko uchodźcy źli, wiele to porządni i prześladowani osoby, czy muzułmanie LGBT czy chrześcijanie z Syrii. Wszystkich wrzuca uchodźców do jednego worka z złymi, to nie można, po polaków w Anglii też powinno wrzucić do jednego worka po przestępcy w Brytyjski więzienia pełno polaków i też homofobów jak np Polak brutalnie pobił geja w Londynie. Od lat szukała go lubelska policja.

John Broaders, 55-letni mężczyzna z Londynu, musiał zmierzyć się z tym, gdy jego partner Erich Schenk, obywatel Szwajcarii, zdiagnozowano chorobę neuronu ruchowego (MND).

Zdiagnozowano chorobę neuronu ruchowego, Johna Broaders że zdecydował się skorzystać z prawa eutanazji w Szwajcarii, chce umrzeć. Broaders uważa, więcej krajów powinno zaoferować zabijania na życzenie.

John i Erich spotkali 24 lat temu. Oni nigdy nie mieszkali razem, ale cieszyli się związkiem na odległość, który obejmował częste podróże między Anglią i Szwajcarią krajami.

Erich kiedy wykryto chorobę zostanie jemu około cztery latach życia, wolał wcześniej umrzeć, podać się eutanazji w jego kraju Szwajcarii. John spędził większość roku 2015 z Erichem. Obaj byli zdeterminowani, czerpać jak najwięcej przyjemności z tego czasu.

Ostatni dzień, rano zjedli śniadanie, John zrobił ulubioną potrawę Ericha, przyjaciele przyszli pożegnać się z Erichem, później przyszedł osoba która pomoże jemu umrzeć, włączyli muzykę reggae pracownik podał jemu kielich z trucizną, John i Erich powiedzieli ostatnie słowa że kochają się, przytulili się i wypił.

Erich powiedział: "Czuję się naprawdę zmęczony." To wtedy musieli położyć go na łóżku, jak do spania. John po prostu położył się z nim i trzymał go.

Erich nagle przestał oddychać i umarł, zawiadomili służby jak przy każdej śmierci. "Po prostu wyglądał, jakby spał," mówi John. John jest katolikiem, nie praktykujący nie słucha co mówią inni że Erich zrobił źle. (GayStarNews)

Tu jestem ich ba za bardzo konserwatywny, myśleniu jestem przeciwko eutanazji nie rozumiem jak można umrzeć, wiele osób też chorują walczą, każdy dzień robią jak był ich ostatnich.

Wiele osób LGBT też cierpi na tą chorobę, nikt nie chciał umrzeć walczyli jeden marzył zostać ojcem, został nim mimo że nie zobaczy jak dorasta, ale był szczęśliwy.

Eutanazja wiele razy jest wykorzystywana nawet masz depresję pozwalają ci umrzeć, znam wiele taki przykładów że znudziło im się życie, podali się eutanazji zamiast pomagać, wspierać otoczenie wolimy żeby umierali i patrzymy jak umierają. Świat oszalał przemoc, nienawiść, znieczulica, brak miłości, samotność ... ja nigdy nie chce podać eutanazji, mimo moje życie jest nie łatwe z powodu niesprawności, chorób.

Jeffrey Tambor i Alexandra Billings, aktorzy serialu Transparent, reagują dotyczące kontrowersji ustaw zakaz używania łazienek przez trans osoby.

Nie ma dowodów że osoby transpłciowe gwałcą w łazienkach mówią, dodają "jest pełno uprzedzeń", która opiera się na intuicji, a nie faktach".Fot New York Times/w Kościele Middle Chuch NY
Kościół katolicki w Norwegii rozważa rezygnację z udzielania ślubów konkordatowych. Chodzi o takie małżeństwa kościelne, które prócz mocy sakramentalnej mają również skutki cywilne. Jest to katolicka reakcja bezpośrednio po decyzji synodu tamtejszego Kościoła luterańskiego, by udzielać ślubów parom jednopłciowym.

Biskup stolicy Norwegii dodał przy tym, że ma nadzieję na utrzymanie dobrych relacji z Kościołem luterańskim. Zauważył jednak: „Musimy dać im wyraźnie do zrozumienia, że nie rozumiemy ich decyzji i że mamy nadzieję, iż ją zrewidują”. Przypomniał także, że duża część mieszkańców Norwegii opowiada się zdecydowanie przeciw związkom jednopłciowym, które w tym kraju są legalne od 2009 r - Radio Watykańskie.

Biskupi wmawiają przeciwko związkom jednopłciowy tylko kto muzułmanie Norwescy, wtrąca się do inny religii i zmusza ich do uchylenia, brak słów zachowania katolicki biskupów. Moralność nie lepiej u siebie, szukają brudów jak molestowania dzieci.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz