czwartek, 14 kwietnia 2016

News: Chiny, Missisipi, Rosja, Zjednoczony Kościół Chrystusa, Tenis, Adam Lambert, Cyndi Lauper ...


Sąd w chińskim mieście Changsha (Czangsza) wypowiedział się przeciwko możliwości udzielenia ślubu parze homoseksualnej. Wcześniej wydania certyfikatu potwierdzającego związek odmówił gejom urząd stanu cywilnego.

Skarżący do sądu decyzję urzędu Sun Wenlin zapowiedział, że będzie odwoływać się od środowego wyroku i postara się wykorzystać do tego wszystkie możliwości prawne. (RMF FM/PAP)

Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotek przygotowało coroczną listę książek, które zdaniem Amerykanów powinny zniknąć z bibliotek. Raport został sporządzony na podstawie 275 skarg, które obywatele wnieśli do biura stowarzyszenia. Najczęściej pojawiające się zarzuty dotyczą nieobyczajnego słownictwa czy szczegółowego opisu aktów seksualnych.

Jessica Herthel i Jazz Jennings "I am Jazz" za promowanie homoseksualizmu. Susan Kuklin "Beyond Magenta: Transgender Teens Speak Out" jest według części Amerykanów antyrodzinna, są tam wulgarne opisy, ponadto publikacja jest upolityczniona. David Levithan "Two Boys Kissing" także ma według Amerykanów promować homoseksualizm. (Wprost)

Syn gubernatora Missisipi Phil Bryant Patrick, który pracuje jako projektant wnętrz w Austin w Teksasie, przeniósł się tam na krótko po tym, jak był trzymany domniemanego ataku homofobicznego w 2012 roku. Rzekomo jest "tajemnicą poliszynela", że syn gubernatora jest gejem.  (Washington Blade)

Państwo islamskie tysiące osób mordują orientacji homoseksualnej, nazywają osoby homoseksualne najgorsze stworzenia. Rzucanie z dachu, kamienowanie, ścięty głowę. Rok temu w Polsce wiele katolicki prawicowy portali cieszą się że mordują gejów, nawet chcą tak w Polsce. (GayStarNews)

Dmitry Tsilikin, dziennikarz sztuki i krytyk teatralny, pisał dla Kommiersant, Moscow News, Vogue i Elle, został znaleziony martwy w swoim domu Petersburgu na początku tego miesiąca.

Dziennikarz został dźgnięty nożem kilkanaście razy - do czasu jego ciało znaleziono, wykrwawił się na śmierć w kałuży własnej krwi. Choć Tsilikin nie był otwarty dotyczące swojej seksualności, wiele rosyjskich gazet pośmiertnie ujawniony, 21-letni Siergiej Kosyreva został aresztowany z powodu morderstwa. (PinkNews)

Zjednoczony Kościół Chrystusa w Karolinie Północnej mieście Hillsborough, znaleźli spalone resztki flag tęczowy. Kościół dał nowe flagi tęczowe, jest to kościół który wspiera LGBT, widać homofobów nie podoba się.

Jaka to hipokryzja homofobów chrześcijan, chcą żeby prawo ochronić wolność religijną, ale niszczą inne wyznania. Homofoby chrześcijanie spotkaliby Chrystusa, to by jego ukrzyżowaliby ponownie, po jak mógł nie popierać ich. (The Advocate)

Amerykański kongresmen Mark Walker skrytykował decyzję Bruce'a Springsteena, który w piątek odwołał swój niedzielny koncert w Karolinie Północnej. Decyzja muzyka spowodowana była wprowadzeniem w tym stanie prawa, które - zdaniem artysty - dyskryminuje osoby transseksualne.

W rozmowie z "The Hollywood Reporter" decyzję Springsteena ostro skrytykował kongresmen z Karoliny Północnej Mark Walker, nazywając ją "rozczarowującą". - Bruce znany jest z bycia radykalnie lewicowym i ma do tego prawo, ale w moim odczuciu jest to despotyczna taktyka. To tak jak dziecko, które wpada w szał, zabiera swoją piłkę i idzie do domu - powiedział Walker.

Kongresmen podkreślił, że nowe prawo nie jest wymierzone przeciw społeczności LGBTQ, ale w oszustów. Przekonywał, że nowe przepisy utrudniają życie potencjalnym napastnikom seksualnym, którzy w przeciwnym razie "korzystaliby z możliwości wchodzenia do takiej toalety, do jakiej chcą". (TVN24) Kongresmen po prostu kłamie, wmawia nie uderza w osoby LGBT, nie słuchał jak to republikanie mówili i o co chodzili, oczywiście chodziło osoby LGBT.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jak wiadomo kobiety w sporcie zarabiają mniej niż mężczyźni, wcześniej piłkalki amerykańskie walczą o równe wynagrodzenie. Billie Jean King sprawie równego wynagrodzenia w tenisa.Konserwatyści za pomocą fałszywych taktyki zastraszania o rzekomy atakach transpłciowy w łazienka na kobiety i dzieci, które według raportów nie ma żadnych atakach, a dodam są na to dowody do ataki są na osoby transpłciowe i sami ci cudowni konserwatyści molestują w łazienka czy w biura swoi. Media Matters for America, organizacja pokazuje fakty które prawda jaka jest o tych haniebny ustaw antyLGBT.Adam Lambert dla magazynu NME wypowiedział się przeciwko ustaw anty LGBT które pojawiają w nie który stanach.Cyndi Lauper dla TMZ mówi nie będzie bojkotować koncertów, ale nie popiera tych haniebny ustaw przeciw LGBT.Dodatkowo Cyndi Lauper podczas odsłonięcie swojej gwiazdy w Hollywood też wypowiadała się na rzecz praw LGBT. Dodam Cyndi jest jedną wielki sojuszników LGBT, założyła fundację na rzecz bezdomny LGBT oraz jej siostra to lesbijka.Rachel Maddow dotyczące ostatnich kontrowersji ustaw anty LGBT, czy bojkoty, sankcję ekonomiczne pomagają czy nie.Deutsche Bank wstrzymuje inwestycję w Karolinie Północnej z powodu anty LGBT prawaPiosenkarz Ringo Starr, anulował swój koncert zaplanowany na 18 czerwca w Północnej Karolinie w proteście przeciw anty LGBT ustawie.


Gubernator Karoliny Północnej uchwala dekret który nic nie zmienia, tylko pokazać jaki to jest wspaniały i wyjść z twarzą, to tej pory będzie zakaz używanie łazienek przez osoby transpłciowe. (Towleroad)


Trans osoby z Północnej Karolinie wypowiadają się przeciwko ustawie haniebnej


Polski polityk Witold Waszczykowski był gościem Michela Friedmana, który w telewizji DW. Niemiecki dziennikarz zapytał także o dalsze tematy obciążające relacje Polski z Unią Europejską jak np. podejście nowego polskiego rządu do homoseksualistów czy o rygorystyczne stanowisko prezesa Kaczyńskiego do aborcji. Na te pytania minister Waszczykowski nie odpowiedział, wskazując, że są to narodowe sprawy, wykraczające poza zakres jego odpowiedzialności jako ministra spraw zagranicznych.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej