niedziela, 10 kwietnia 2016

Para gejów w rocznice 21 poznania pojechali do RPA i tam niespodzianka


Replika: Steve Ludlow i Geoffrey Taylor z Wielkiej Brytanii postanowili na 21. rocznicę bycia razem odwiedzić miejsce, w którym się poznali - czyli... katedrę św. Jerzego w Cape Town, w Republice Południowej Afryki.

Steve, dziś 59-letni, mówi: "Ileż się od tamtego czasu zmieniło! Kto by pomyślał wtedy, że w katedrze poznam mojego... przyszłego męża?!"

Panowie zaszli do kafejki obok katedry, w której całkiem przypadkiem spotkali akurat - uwaga! - 85-letniego arcybiskupa Desmonda Tutu, laureata pokojowej Nagrody Nobla z 1984 r., wielkiego bojownika o prawa człowieka, pierwszego czarnego biskupa Cape Town.

Steve: "Zwykle się nie peszę i umiem zagadać do ludzi, ale w tym przypadku na początku kompletnie mnie zatkało. A my po prostu usiedliśmy i ucięliśmy sobie pogawędkę z arcybiskupem.

Opowiedzieliśmy mu o naszym pierwszym spotkaniu w katedrze i o naszych wspólnych 21 latach. Desmond Tutu powiedział, że nasza historia "brzmi wspaniale" i że katedra jest właśnie od tego, by ludzie byli razem. Pochwalił się też, że jego córka niedawno poślubiła swą partnerkę w Amsterdamie.

Jak znajomi nas teraz pytają,. jak było na wakacjach, to pokazujemy tylko to jedno zdjęcie - i wystarczy."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz