wtorek, 19 kwietnia 2016

News: Nienawiść, Duran Duran, Lepiej Późno Niż Wcale, Democracy Now ...


W czwartek, drugi raz w ostatnim czasie, ktoś zaatakował warszawską siedzibą Kampanii przeciw Homofobii. Poprzednio napastnicy usiłowali wedrzeć się do środka i pobić działaczy. Teraz skończyło się na wybiciu szyby. Od lutego dwa razy zaatakowano biuro Lambdy Warszawa. Na drzwiach wypisano "White power" i "zakaz pedałowania". Działacze LGBT i innych organizacji równościowych, prawnoczłowieczych, pomagających uchodźcom, a także walczących z mową nienawiści, dostają e-maile i SMS-y z pogróżkami.

Rząd zapowiedział, że nie przyjmiemy "unijnych" uchodźców, więc wzmożeni obrońcy czystości rasy i Wielkiej Polski Katolickiej nie mają się jak wyżyć. Patrolują ulice uzbrojeni w pałki i paralizatory, napadają na "pedalskie" organizacje i hejtują "zdrajców polskiej rasy".

Premier Beata Szydło już drugi miesiąc nie odpowiedziała na apel 318 polskich organizacji pozarządowych, które prosiły o reakcję na falę ksenofobicznych aktów nienawiści. Apel spowodował tylko, że pełnomocnik rządu Wojciech Kaczmarczyk zmienił zdanie. Wcześniej, gdy organizacje jego prosiły o reakcję, odpowiadał, że to nie jego kompetencje, ale opisane przez organizacje akty ksenofobii są niekulturalną formą korzystania z wolności słowa, która przysługuje każdemu, bez dyskryminacji. Po apelu do premier Szydło oficjalnie potępił akty przemocy.

Na razie jednak żyjemy w kraju, gdzie rządzący sami wskazują palcem obywateli "gorszego sortu" - Gazeta Wyborcza.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Duran Duran przerwał koncert w Charlotte żeby wypowiedzieć się przeciwko ustawie antyLGBT w Północnej Karolinie. Stojąc przed tęczową flagą, wokalista Simon Le Bon wyraził poparcie dla praw LGBT, "To tak, jakby powiedzieć, że nie może przyjść na nasz koncert dzisiaj bo masz rude włosy. To skandaliczne."Dziwne zachowanie pary gejów publicznie zachowują się inaczej, a prywatnie też


Saturday Night Live dotyczące humorystycznie przestawili dotyczące antyLGBT prawa tak zwane "wolność religijna".Lepiej Późno Niż Wcale: Krystyna Janda opowiada o nowej premierze w Teatrze Polonia


Wojna w Iraku co postałoDemocracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Czy lubicie owoce morza? Skąd biorą złowione zostały przez niewolników. Właśnie Associated Press, ich reporterzy odkryli na odległej wyspie Benjina, Indonezji. Jak pracownicy uwięzieni są w klatkach, bici są za karę i zmuszani do pracy 22 godzin dziennie przez prawie bez rekompensaty.