piątek, 22 kwietnia 2016

Rejestracja Reformowanego Kościoła Katolickiego


Jeśli chcesz aby Reformowany Kościół Katolicki w Polsce został wpisany do rejestru Kościołów i związków wyznaniowych możesz pomóc! W najbliższą sobotę o godz. 10.30 spotykamy się u Pani Notariusz w Poznaniu przy ul. Ślusarskiej 13. Cała procedura zajmie 3 minuty.

Podpisanie się pod wnioskiem rejestracyjnym Kościoła nie jest to równoznaczne z przynależnością do niego. Każda obywatelka i każdy obywatel Polski ma prawo wyrazić chęć, aby nasz Kościół został zarejestrowany.

Informacje o rejestracji Kościoła na stronie Reformowany Kościół Katolicki.

Reformowany Kościół Katolicki to jeden z niewielu kościołów chrześcijańskich, w których szanuje się osoby LGBT, a kobiety mogą być kapłankami. W ubiegłym roku biskup wspólnoty Franciszek Krebs skierował list do poznańskiego stowarzyszenia Grupa Stonewall, który został odczytany przed Marszem Równości. „Błogosławię wszystkim moim siostrom i braciom w Polsce! Kochajcie i doceniajcie wspaniałe osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe wokół siebie! Ich rozumienie „odmienności”, jak potwierdza życie Olivera Sacksa i apostoła Piotra, ukazuje bardziej wyrozumiałą rodzinę, a także bardziej kochającego Boga niż wcześniej pozwalaliśmy sobie dostrzegać” – napisał wówczas biskup. (Tęczowy Poznań)

Przemówienie podczas marszu równości:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz