poniedziałek, 11 kwietnia 2016

News: Parady równości, Olly Alexander, Ben Whishaw, Anna Grodzka, Greg Louganis, Bernie Sanders, Transpłciowość ...


Czas zaplanować sobie wyjazdy na Paradę Równości i Marsze Równości organizowane w tym roku w Polsce. Startujemy już 23 kwietnia w Łodzi a kończymy 8 października we Wrocławiu. Parada Równości odbędzie się 11 czerwca.

Przygotowanie wspólnej mapki, uwzględniającej terminy wszystkich wydarzeń prorównościowych w Polsce to efekt współpracy organizatorek i organizatorów Parady Równości i Marszów Równości w ramach nieformalnego Forum Organizacji LGBTQIA.

– Często dostajemy pytania dotyczące wydarzeń w innych miastach a przecież w każdym z nich za przygotowanie odpowiada inna organizacja lub koalicja organizacji. Mapka, mamy nadzieję, będzie ułatwieniem i pomoże nam lepiej informować się nawzajem na temat naszych akcji – komentuje Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości.

Sezon otwiera Łódzki Marsz Równości, który zaplanowano na 23 kwietnia 2016, zaś kończy go Wrocławski Marsz Równości – 8 października 2016. Największym i najważniejszym wydarzeniem będzie zaplanowana na 11 czerwca 2016 w Warszawie doroczna Parada Równości. Organizatorki i organizatorzy spodziewają się na niej nawet ponad 30 tys. osób.

Kalendarz wydarzeń wygląda następująco:

23 kwietnia 2016 – Łódzki Marsz Równości (www.fabrykarownosci.com)
14 maja 2016 – Marsz Równości w Krakowie (www.queerowymaj.org)
21 maja 2016 – Trójmiejski Marsz Równości (www.marsz3miasto.pl)
11 czerwca 2016 – Parada Równości (www.paradarownosci.eu)
24 września 2016 – Marsz Równości w Poznaniu (www.grupa-stonewall.pl)
8 października 2016 – Wrocławski Marsz Równości (www.kulturarownosci.org)

Replika: Olly Alexander z Years Years w najnowszym wywiadzie dla "New Musical Express":

"Po każdym naszym występie w TV nie zaglądam przez jakiś czas do mediów społecznościowych, bo już się nauczyłem, że naczytam się wzmożonej masy hejtu. I to nie tylko "Olly Alexander, nie umiesz śpiewać" czy "Olly Alexander, jesteś brzydki jak kupa", ale również naprawdę mocnych gróźb, w tym gróźb gwałtu. Albo chorych pseudożartów, że zostanę zgwałcony"

"W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że ludzie - przynajmniej niektórzy - naprawdę słuchają tego, co śpiewam lub mówię publicznie. Więc dlaczego nie miałbym powiedzieć czegoś, co jest dla mnie ważne - zapytałem sam siebie?

Tak, walczę przeciwko homofobii, walczę o widoczność osób LGBT i walczę z tabu wobec depresji i chorób psychicznych - ale nie dlatego, że czuję odpowiedzialność jako młoda gwiazdka popu. Czuję tą odpowiedzialność jako człowiek, jeden z nas"

Olly ma 26 lat i jest już z tej nowej generacji zachodnich homoseksualnych piosenkarzy, którzy nie mają za sobą spektakularnego "oficjalnego" coming outu - bo wyoutowanie jest dla nich naturalną sprawą od początku kariery. Jak w przypadku Sama Smitha, Adama Lamberta, Steve'a Granda czy Troye'a Sivana.

Aktor Ben Whishaw w najnowszym wywiadzie dla "The Guardian" "Na początku od razu odmawiałem publicznych wypowiedzi na temat mojego życia osobistego - i to w gruncie rzeczy tylko pogorszyło sprawę - bo ludzie wtedy zakładają, że mam do ukrycia coś naprawdę mocnego. (...) Po tym, gdy potwierdziłem pytania dziennikarzy i powiedziałem, że mam męża, poczułem ulgę. Okazało się, że ludzie zwyczajnie stracili zainteresowanie - nie ma już tematu do plotek, spekulacji, domniemań." Mężem Bena od 4 lat jest kompozytor Marc Bradshaw. (Replika)

Szef NAACP Północnej Karolinie William Barber, organizacji Afroamerykanów, zażądał uchylenia haniebnej ustawy anty LGBT. Chce organizować kampanie i marsze przeciw dyskryminacji osób LGBT. (JoeMyGod)

Family Equality Council, organizacja LGBT rodzin anuluje swoje rekolekcje weekendowe w Karolinie Północnej, po uchwaleniu anty LGBT ustawy. (TheAdvocate)

Amerykańscy prokuratorzy domagają się sześciu miesięcy więzienia dla byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Dennisa Hasterta, któremu zarzucają wykorzystywanie seksualne co najmniej pięciu nastolatków. Miał się tego dopuścić, gdy pracował w szkole średniej w Illinois. (TVN24)

Brytyjski gej został prawie okradziony prochów zmarłego męża na lotnisku w Hong Kongu, ponieważ nie był pod "najbliższą krewną".

David Bulmer-Rizzi zginął po upadku ze schodów podczas wakacji w Australii Południowej w styczniu. Ze względu na prawo Australii ich małżeństwo nie uznawane.

Potem drugi cios na lotnisku w Hong Kongu w dniu 22 stycznia, kilka dni po śmierci Dawida, został zatrzymany, chciano jemu odebrać prochy jego męża po według prawa jest nikim. Po walce i odmowie oddanie personel lotniczy ustąpił i był w stanie lecieć do domu ze prochami. (GayStarNews)

W sobotę na Rynku Głównym odbył się foto happening popierający związki partnerskie. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie wyrażające poparcie dla związków partnerskich. Kraków to kolejne miasto, w którym odbył się happening „Popieram związki”. Akcja Kampanii Przeciw Homofobii dotarła już do Gdańska, Lublina oraz Warszawy. Podczas pierwszej odsłony ulicznego happeningu w ciągu zaledwie 2 godzin zrobiono blisko 200 zdjęć - Gazeta Krakowska.

Rafał Betlejewski w szczerej i pięknej rozmowie konfrontuje się z Anną Grodzką. Rozmawiają o tożsamości, o dojrzewaniu, seksie, poszukiwaniu miłości.


Badania opublikowane w czasopiśmie Science tym tygodniu okazuje że dziesięć minut twarzą w twarz rozmowa może zmienić zdanie wyborców w sprawach osób trans.Greg Louganis wywiadzie dla Hollywood Today Live o tym że pojawił się na opakowaniu płatek śniadaniowy.


Bernie Sanders w programie The View, mówi że zostanie prezydentem będzie pracować do obalenia praw anty-LGBT w Missisipi i Karoliny Północnej.


Gubernator Delaware Jack Markell potępia stany które wykluczają osoby transpłcioweTranspłciowy nastolatek wygrywa bitwę kandydować na króla balu. Okręg szkolny Wisconsin pozwolił Ash Whitaker, który urodził się jako dziewczynka, mieć możliwość kandydować na Króla balu po petycji i studentów-protestów za niego.


Amerykańscy lekarze na rzecz transpłciowy osób


"Nacjonalistyczny rząd Polski, a także rosnąca ksenofobia i rasizm, mogą okazać się zgubne dla przyszłej stabilności kraju" - piszą Glenn Ellis i Katerina Barushka w serwisie internetowym telewizji Al Jazeera.

Dziennikarze postanowili na własne oczy sprawdzić, czy nasz kraj pod rządami PiS oddala się od demokratycznych standardów. Refleksje po wizycie w Polsce zamieścili w artykule "Polacy podzieleni" i w 25 minutowym reportażu wideo. Od razu trzeba powiedzieć - nie są one optymistyczne - Gazeta.pl

Andrzej Celinski: "Tak rodzi się faszyzm. Małkowski, Rydzyk bohaterami. "Polacy wielokrotnie mylili się kiedy przebaczali zbyt łatwo" - mówi ten, który widzi tutaj (przed Pałacem) Anitę Gargas. I wzywa do dintojry. Powtarzam - tak się rodzi faszyzm. A potem zbrodnia. ANTONI! ANTONI! ANTONI! Chcecie więcej. Tak: Antoni, Antoni, Antoni. Albo się Kochani postawicie, albo Polska na pysk zostanie wyrzucona zewsząd, gdzie warto być. Ten facet doprowadzi do gospodarczej zapaści, ale będzie miał tajne służby. Kaczyński wiedzie Polaków ku zgubie. Jest z nim czterdzieści procent Polaków. Zrozumcie to wreszczie. Za chwilę będzie za późno. Tusk was nie uratuje. Sami się musimy ratować, jednoczyć. Kaczyński zapowiada procesy. W państwie, w którym prokuratura i sądy poddana będzie władzy jednej partii. I będzie nią PiS."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz