piątek, 15 kwietnia 2016

News: Związki partnerskie, Dzień milczenia, Sharon Stone, Transpłciowy tata, Anna Zawadzka, Laith Ashley,Filipiny ...


Większość Polaków jest przeciwna ograniczaniu praw osób żyjących w związkach jednopłciowych – pokazał sondaż IQS dla „Newsweeka”.

Mirka Makuchowska: "Zwolennikom pozbawienia praw osób żyjących w związkach jednopłciowych należy uświadomić, że prawa jakimi dysponują takie pary w Polsce ograniczają się w rzeczywistości do absolutnego minimum. W niektórych obszarach życia pary te pozbawione są elementarnych gwarancji ochrony i doświadczają stałej dyskryminacji. Wprowadzane stopniowo zmiany mające na celu poprawienie tej sytuacji to zaledwie kropla w morzu praw, jakimi dysponują pary heteroseksualne. Ograniczenie niemalże nieistniejących praw par jednopłciowych oznaczałoby w rzeczywistości zredukowanie tych praw do zera, co uczyniłoby osoby tworzące takie związki obywatelami nie drugiej, a wręcz trzeciej kategorii"

W piątek, o godz. 17.45 wszyscy chętni do udziału w happeningu spotykają się na Starym Rynku. Zakleją sobie usta taśmą i przez moment zamilkną. - To będzie nasz wyraz solidarności z tymi, którzy w obawie przed społecznym osądem milczą w sprawie swojej orientacji seksualnej - opowiada organizatorka akcji Monika Niedźwiecka.

Monika Niedźwiecka, z zawodu nauczycielka, jest organizatorką wielu akcji poświęconych prawom człowieka. W tym roku zdecydowała się po raz pierwszy urządzić Dzień Milczenia w Płocku. - To będzie nasz protest wobec homofobii i ciszy wokół niej. Happening dedykowany będzie osobom, które doświadczyły homofobicznej przemocy. Warto pamiętać, że 68 procent nastolatków i nastolatek LGBTQIA myślało o samobójstwie lub ma za sobą próby samobójcze - tłumaczy nasza rozmówczyni. - Pewnie nie przyłączą się do nas tłumy, ale każdy, nawet pojedynczy sygnał solidarności, jest w takich sytuacjach ważny.

Happening rozpocznie się o godz. 17.45, na Starym Rynku. Po chwili milczenia uczestnicy wydarzenia (zaproszeni są wszyscy chętni) przejdą pod pomnik Broniewskiego. Tam postawią zdjęcia tych, którzy nie wytrzymali presji i odebrali sobie życie. I zapalą znicze. (Gazeta Wyborcza)

"Samorząd miał wyzwolić oddolną energię, wciągać mieszkańców do odpowiedzialności i uczestnictwa w rządzeniu. Tymczasem stał się w wielu miejscach kopią „dużego” establishmentu, często jeszcze bardziej parszywą, z nieusuwalnymi prezydentami czy burmistrzami obrośniętymi koterią. Zamiast oddolnej demokracji mamy spychanie wszystkiego, co się da, na rynek, prywatyzację usług publicznych, używanie outsourcingu do omijania prawa pracy, eksmisje na bruk. Na krótką metę to się samorządowi opłaca, bilans księgowy wypada świetnie. Na dłuższą niszczymy to, co potrzebne do zrównoważonego wzrostu: zaufanie do instytucji publicznych, poczucie wspólnoty" - Adrian Zandberg w wywiadzie dla Gazeta.pl o barierach rozwoju gospodarczego i pomyśle Razem na Polskę.

Sharon Stone anuluje film nagrywanie w Missisipi w proteście przeciwko prawom społeczności LGBT. Ustawa HB 1523 jest uważana przez działaczy LGBT najgorszą z anty LGBT ustaw. Prawnie chroni instytucje religijne które nie uznają małżeństw osób tej samej płci lub mogą odmawiać umieszczenie dzieci w rodzinach LGBT.

Chroni również pracowników stanowy, jeśli odmówią wydania pozwolenia na małżeństwo pary tej samej płci i też mogą lokalnie leczyć homoseksualizm i nie można ich oskarżyć. Wszystko w imię Boga, mogą dyskryminować osób LGBT i nie tylko. (GayStarNews)

Zastanawiacie się, jak to jest być rodzącym i karmiącym piersią ojcem? Where's the Mother? Stories from a Transgender Dad / "Gdzie jest matka? Opowieści transpłciowego taty" Trevora MacDonalna to najnowsza i zapewne jedna z pierwszych książek ukazująca dumne i nieobarczone wstydem transrodzicielstwo. Na razie dostępna w Kanadzie, ale być może niedługo również w Polsce? Bardzo polecamy! (TransFuzja)

"Sejm podjął decyzję o podniesieniu poziomu podatku VAT z 8 do 23% na produkty gumowe w tym smoczki dla dzieci (...) Aktualizacja w VAT to adaptacja krajowych regulacji prawa do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zapisy wyroku dopuszczają obniżoną stawkę VAT tylko do produktów służących ściśle określonym celom medycznym lub obniżaniu niepełnosprawności i muszą być wprowadzone na terenie całej UE." (Lewica)

We dwóch zaatakowali 33-latka z Ukrainy, przewrócili go na ziemię, a następnie kopali po całym ciele. Jeden z nich "na odchodne" kopnął Ukraińca w twarz. Wszystko to zarejestrowały sklepowe kamery. Jak podają lokalne media, jedyną przyczyną napaści miał być wschodni akcent poszkodowanego. (TVN24)

A jeśli chodzi o ekshumację zwłok mojej żony, nie wyrażę na nią zgody. Ekshumacja narusza bowiem jej godność, spokój i ciszę towarzyszącą jej śmierci. Ciszę mojej rodziny – mówi Paweł Deresz, mąż posłanki Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Prokuratura planuje ekshumacje ofiar smoleńskiej katastrofy, nawet bez zgody rodzin ofiar. Ostatnie słowo w tej sprawie będzie należało do Zbigniewa Ziobry. O ekshumacjach nie chcą słyszeć natomiast bliscy ofiar. – Nie pozwolę ruszyć męża z grobu – powiedziała dziennikarka Joanna Racewicz, wdowa po śp. kpt. BOR Pawle Janeczku. (NaTemat)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Rafał Betlejewski rozmawia z Anną Zawadzką o jej znanym i kontrowersyjnym występie w programie "Tak jest" Andrzeja Morozowskiego w TVN24.


Homofobiczny i kontrowersyjny Nowojorski pastor James David Manning może stracić swój kościół, przez długu czy jego kościół zostanie przejęty przez organizację dla bezdomny osób LGBT.


Model transpłciowy Laith Ashley dla Channel 4 News, dotyczące kampanii na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji wobec osób transpłciowych nabiera tempa, jak nowe przepisy uchwalono w Północnej Karolinie."Dyskryminacja nie jest wartością Luizjana." Te słowa pochodzą od gubernatorki stanu Luizjany, po tym jak podpisała o zakazie dyskryminacji LGBT. Ale to już zupełnie inna historia w innych miejscach w Ameryce, w którym społeczność LGBT mówi ich prawa są zagrożone.


Wiele stanów USA nowe regulacje, które ograniczają prawa osób LGBT, jak Północnej Karoliny, które ograniczają toalety publiczne, dla osób transpłciowych. Konserwatystom teraz swoje siły przenieśli na osoby transpłciowe, wcześniej przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych w USA.Wiele firm w Missouri tworzą koalicję przeciw wniosku w Missouri, które chcą wprowadzić ustawę tak zwane wolność religijną odmawianie usług dla LGBT w imię religiiW celu omówienia praw LGBT na całym świecie, CCTV Ameryka rozmawia z Renato Sabbadini, szefem ILGA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów.


Michigan walka prawicy z szkołami, nie chcą transpłciowy osób w łazienkaPo raz pierwszy podczas Nowojorskiego tygodnia mody, pojawiły się modelki niewidome


Calum McSwiggan dotyczące znęcania i hejtu w internecie


Historią Dylana Settlesa, wyrzuconego po coming oucie z wspólnoty baptystycznego kościoła w Arkansas, interesowała się cała Ameryka. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu Dylan postanowił odpowiedzieć, a jego odpowiedzieć wzrusza i warta jest pokazania. Bo w końcu "Bóg jest tam, gdzie jest miłość". (Queer.pl)Filipiny wybory wielu kandydatów mają skrajne poglądy przeciwko prawom LGBT, kobiet


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej