poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Tydzień w telewizji: Chirurdzy, Dziewczyny, Sposób na morderstwo, J. Edgar, W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem ...


Poniedziałek: Dziewczyny 5, odc. 7 o 21:10 na HBO i 22:00 na HBO3.


Klatka dla ptaków o 21:00 na MGM HD. Armand (Robin Williams), właściciel klubu dla transwestytów, od ponad dwudziestu lat pozostaje w szczęśliwym związku z Albertem (Nathan Lane). Mężczyźni wspólnie wychowują syna Armanda, Vala (Dan Futterman). Pewnego dnia chłopak oznajmia, że zamierza się ożenić z Barbarą, córką prawicowego polityka, senatora Kevina Keeleya (Gene Hackman), konserwatywnego wiceprzewodniczącego koalicji odnowy moralnej. Nazajutrz ma się odbyć spotkanie rodziców Barbary (Calista Flockhart) z opiekunami Vala. Na czas wizyty gości - za namową syna - Armand próbuje pozbyć się Alberta i zmienić wystrój mieszkania. Tymczasem jego partner postanawia wystąpić w roli matki chłopca, co oczywiście prowadzi do wielu komicznych sytuacji... Remake głośnego filmu "Klatka szaleńców" Eduarda Molinaro z 1978 roku. Oba obrazy powstały na podstawie francuskiej farsy "La cage aux folles" Jeana Poireta.


Zabić córkę o 23:40 na TVN Style. Malala Yousafzai, pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet, zwłaszcza ich prawa do nauki, to najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla. 10 października 2014, mając 17 lat, odebrała Pokojową Nagrodę Nobla. Już od początku 2009 roku, pod pseudonimem Gul Makai, zaczęła pisać blog o swoich doświadczeniach uczennicy w Wadi-e Swat, o tym jak talibowie zmuszają do zamykania szkół prywatnych po wprowadzeniu zakazu edukacji dziewcząt. W październiku 2012 roku została postrzelona w głowę i szyję przez talibskich zamachowców. W ataku ucierpiała też między innymi Kainat Riaz, bohaterka naszego dokumentu. Dziewczyna opowie o losie Pakistańskich kobiet, które wbrew woli rodziców wychodzą za mąż za swoich wybranków i nie godzą się na aranżowanie małżeństw. Uprawiają też przedmałżeński seks. Wszystko to, w przekonaniu tradycyjnych Pakistańczyków, to hańba dla rodziny. Aby zmyć hańbę – kobiety skazuje się na honorowe zabójstwa, które przeprowadza ojciec lub członkowie rodziny, a następnie grzebie ciała z dala od wiosek, w często bezimiennych grobach. Do honorowych zabójstw dochodzi w 25 krajach, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Azji Płd. ONZ szacuje, że w ich wyniku ginie rocznie około 5 tysięcy kobiet. Malala i jej zwolenniczki chcą zmienić tradycyjne społeczeństwo i wyeliminować nieludzką praktykę honorowych zabójstw. Nagroda Malali jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi myśli podobnie. Lecz zmiany w społeczeństwie zachodzą bardzo opornie i wolno.

The Case Against 8 o 10:00 na Sundance Channel. Reżyserzy filmu - Ben Cotner i Ryan White - postanowili zajrzeć za kulisy głośnej sprawy dotyczącej walki o zniesienie zakazu zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci w Kalifornii. Dokument śledzi niezwykłą ekipę, która postanowiła wnieść skargę do Sądu Najwyższego dotyczącą właśnie tego zapisu.


Zakazana miłość, odc. 2 o 17:00 na Nat Geo People HD. W odcinku opowieść o dwóch zwyczajnych małżeństwach, które łączy jedna nietypowa cecha: tworzą je heteroseksualna kobieta i homoseksualny mężczyzna. Emma poślubiła Raya, wiedząc, że jest gejem. Obydwoje byli świadomi, na co się decydują. Ami poślubiła Michaela 25 lat temu. Nie wiedziała o jego orientacji. W 2010 roku Michael powiedział prawdę. Prezentowane pary tłumaczą, jak znalazły się w tej sytuacji oraz co robią, by ich małżeństwa były pełne miłości mimo nietypowych


Wtorek: Klatka dla ptaków o 00:10 na MGM HD. Wielki Liberace o 22:15 na HBO HD. USA, lata 70. Liberace (Michael Douglas), uzdolniony pianista i showman w sile wieku, poznaje biseksualnego nastolatka Scotta Thorsona (Matt Damon). Artysta, zafascynowany dorastającym w sierocińcu chłopakiem, postanawia zatrudnić go jako swojego asystenta. Okazuje się, że w rzeczywistości jest to pretekst do wdania się ze Scottem w romans. Zakochany w nastolatku Liberace starannie ukrywa przed światem ich burzliwy związek. Film o dwuznacznej relacji między wielkim artystą a młodszym o 40 lat chłopakiem został nagrodzony Złotym Globem. Reżyserii tej historii, opartej na autobiograficznej książce Scotta Thorsona, podjął się znany z takich filmów, jak: "Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Traffic" czy "Erin Brockovich" Steven Soderbergh, który po zrealizowaniu tego obrazu ogłosił koniec kariery. W tytułową rolę wcielił się Michael Douglas ("Wall Street", "Upadek"), który otrzymał za tę rolę Złoty Glob i Emmę. Towarzyszył mu Matt Damon ("Buntownik z wyboru", "Tożsamość Bourne'a").

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 16 o 21:00 na FOX HD. Meredith robi krok naprzód w swoich relacjach z Willem. Jednak szybko tego żałuje. Maggie wyczuwa, że Andrew zaczyna się od niej oddalać. Amelia ponownie ocenia swój związek z Owenem. Tymczasem do Seattle przyjeżdża Catherine i doprowadza do poważnych zmian w małżeństwie April i Jacksona.


Czwartek: Sposób na morderstwo, odc. 3 o 22:10 na TVN 7. Annalise pomaga Pauli Murphy wydostać się z więzienia po popełnieniu wykroczenia. Kobieta jednak zostaje ponownie aresztowana - tym razem w związku z morderstwem. Annalise i jej studenci próbują udowodnić niewinność Pauli, na co mają wpływ zeznania innego podejrzanego w tej sprawie. Tymczasem rektor prosi Keating o reprezentowanie w sądzie słynnego sportowca Griffina O'Reilly'ego, którego nazwisko również pojawiło się w kontekście zniknięcia Lili. Profesor nie chce podjąć decyzji, dopóki nie upewni się, że Sam nie jest zamieszany w tę sprawę.


Tajemnica Brokeback Mountain o 20:10 na ale kino+ HD. 1963 rok, Stany Zjednoczone. Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaal) zatrudniają się przy wypasie owiec na wzgórzu Brokeback. Szorstki w obyciu Ennis jest sierotą. Chce uzbierać pieniądze na ślub z ekspedientką Almą (Michelle Williams). Jack ma dosyć zarabiania u swojego ojca, z którym od lat nie potrafi się porozumieć. Wspólna praca i samotność powodują, że mężczyźni zbliżają się do siebie. Ich fascynacja stopniowo przeradza się w uczucie, które trudno im jest jednak zaakceptować. Z końcem lata opuszczają wzgórze i próbują ułożyć sobie życie według ogólnie przyjętych w społeczeństwie norm. Ennis żeni się z Almą, która rodzi mu dwie córki. Jack, mimo niechęci swojego bogatego teścia, poślubia poznaną na rodeo Lureen (Anne Hathaway). Wkrótce również zostaje ojcem. Po czterech latach Jack odnajduje Ennisa. Od tej pory co roku wyjeżdżają razem na wzgórze Brokeback. Wyprawy te budzą coraz większe podejrzenia ich rodzin, ale mężczyźni nie chcą z nich zrezygnować. Produkcja, która zdobyła serca krytyków, okazując się najgłoś-niejszą i najczęściej dyskutowaną premierą 2006 roku. Otrzymała m.in. cztery Złote Globy oraz trzy Oscary.


Piątek:  Tyler Henry - medium z Hollywood, odc. 8 o 21:00 na E! Entertainment z udziałem Boy George.

Gra tajemnic o 17:00 na CANAL+. Wyjątkowo utalentowany brytyjski matematyk Alan Turing (Benedict Cumberbatch) w najważniejszym momencie II wojny światowej ostatecznie łamie niemiecki kod Enigma. Po zakończeniu wojny prowadzi zaś badania, w wyniku których powstaje komputer. Mimo ogromnych zasług, geniusz pada ofiarą opresyjnego brytyjskiego prawa, które w tamtych czasach piętnowało w okrutny sposób osoby homoseksualne. Film nagrodzony został Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany Grahama Moore'a. Opiera się on na książce Andrew Hodgesa "Alan Turing: the Enigma".


Sobota: Graham Norton Show 18, o 00:00 na BBC Lifestyle. Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 16 o 21:00 na FOX HD.

J. Edgar o 23:45 na TVN 7. Historia legendarnego dyrektora FBI Johna Edgara Hoovera (nominowany za tę rolę do Złotego Globu Leonardo DiCaprio). Film ukazuje jego szybką karierę i lata na szczycie najważniejszej organizacji dbającej o bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych. Hoover obejmuje stanowisko dyrektora Federalnego Biura Śledczego w 1924 roku. Stopniowo rozbudowuje armię agentów oraz narzędzia ich działania. To za jego sprawą powstają m.in. scentralizowana baza danych o odciskach palców, laboratoria kryminalistyczne i szkoły policyjne. Szybko zdobywa sławę i budzi uznanie wśród Amerykanów. Sukcesy zawodowe nie idą jednak w parze ze szczęściem w życiu prywatnym. Jego oświadczyny zostają odrzucone przez pracownicę biura Helen Gandy (Naomi Watts). Przez lata łączy go także skrywane intymne relacje z najbliższym współpracownikiem Clydem Tolsonem (Armie Hammer). Po II wojnie światowej Hoover kładzie nacisk głównie na walkę z komunizmem. Z biegiem czasu jego stan psychiczny budzi coraz więcej wątpliwości, coraz trudniej mu również ukryć problemy prywatne... Film Clinta Eastwooda powstał na podstawie scenariusza Dustina Lance'a Blacka, zdobywcy Oscara za scenariusz "Obywatela Milka".


Niedziela: Tajemnica Brokeback Mountain o 21:55 na ale kino+ HD. Gra tajemnic o 21:40 na CANAL+ Family.

Imperium 2, odc. 10 o 21:00 na FOX HD. Seksowny i pełen mocy nowy dramat rodzinny, opowiadający o właścicielu muzycznego imperium, którego trzej synowie i była żona walczą o schedę po nim.

Jestem Cait, odc. 3 - 4 - 5 o 18:00 na E! Entertainment.


Ekstra tydzień akcenty, powtórki itp ...

Od poniedziałku do piątku: Gotowe na wszystko o 20:05 na Polsat Romans, twórca Marc Cherry plus miedzy innym gra Tuc Watkins jako Bob Hunter oraz Charlie Carver. Współczesna rodzina 4x około 14:15 i 2x o 20:00 na Fox Comedy. Puszyści kontra szczupli, około 14:55 i 23:00 na BBC Lifestyle, z udziałem geja lekarza Christiana Jessena. Jak poznałem waszą matkę 2x o 20:00 na Comedy Central z udziałem Neil Patrick Harris.

Teoria wielkiego podrywu, 2x o 19:20 na Comedy Central z udziałem Jim Parsons. E! News o 07:00 - 07:45 - 13:00 - 13:45 - 16:00 - 16:45 - 22:00 - 22:45 na E! Entertainment. Glee dwa odcinki około 02:45 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście, 2x o 22:00 na Comedy Central Family. Chirurdzy 3, o 18:00 na TVN 7. Grey's Anatomy: Chirurdzy 10, 2x od 14:25 na FOX HD. Orphan Black, odc. 1 o 23:55 na BBC HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork o 16:30 na Domo+ HD.

Barwy szczęścia o 20:00 na TVP2 odcinek w piątek Pyrkowie zaczynają załatwiać sprawy związane z pogrzebem Marii. Martwią się brakiem kontaktu z Markiem. Tymczasem Złoty, po domowej wizycie psychiatry, dostaje silne leki na depresję. Wkrótce Pyrków odwiedza Krystyna, mówi im o stanie Marka i składa kondolencje. Wojtek nie wierzy w szczerość kobiety, która nigdy nie ukrywała niechęci do jego mamy. Darek zrywa swój układ z Romą. Chce skończyć z udawaniem i przyznać się przed całym światem, że jest gejem. Władek martwi się, jaki będzie miało to wpływ na jego karierę. Uważa też, że najpierw powinien powiedzieć o sobie swoim rodzicom. Przed wyjazdem do Włoch, do Julki i Pawła, Anna przekazuje Magdzie klucze do mieszkania i prosi, by w czasie jej nieobecności Zwoleńska zaopiekowała się Jerzym. Tymczasem Natalia postanawia dać szansę Oliwierowi.

Na Wspólnej o 20:15 na TVN (do czwartku). Wierzbicka o scenach lesbijskiego seksu: To są dla mnie wyzwania. Jestem zachwycona. Producenci Na Wspólnej walczą o uwagę widzów w dosyć nietypowy, jak na polskie realia sposób. Przygotowali wątek lesbijski, który grają Marta Wierzbicka i Julia Trembecka. Wierzbicka przyznaje, że wątek lesbijski bardzo jej się spodobał - WP.pl

Poniedziałek: Jestem Cait, odc. 4 o 20:00 na E! Entertainment. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Na językach, odc. 7 o 22:30 na TVN. Orphan Black, odc. 1 o 23:55 na BBC HD. Selma o 18:55 na CANAL+.

Wtorek: Żona idealna 7, odc. 14 o 21:00 na Universal Channel. Dziewczyny 5, odc. 6 o 16:30 na HBO2. Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia 5, odc.6 o 20:05 na POLSAT. Sposób na morderstwo, odc. 2 o 01:35 na TVN 7. Orphan Black, odc. 2 o 23:55 na BBC HD.

Środa: American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 10 o 22:00 na FOX HD. Top Chef 6, odc. 6 o 20:40 na POLSAT z udziałem sędziego Maćka Nowaka. You Can Dance - po prostu tańcz!, odc. 7 o 21:30 na TVN. Tyler Henry - medium z Hollywood, odc. 8 o 23:00 na E! Entertainment. Jestem Cait, odc. 4 o 20:00 na E! Entertainment. Orphan Black, odc. 3 o 23:30 na BBC HD. Samotny mężczyzna o 16:35 na ale kino+.

Faking It, odc. 4 o 19:40 na MTV Polska.


Czwartek: Orphan Black, odc. 4 o 23:30 na BBC HD.


Piątek: Nazywam się Jenner. Caitlyn Jenner, odc. 5 o 23:00 na POLSAT Cafe. Dziewczyny 5, odc. 7 o 22:00 na HBO3. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. od 1 do 9 i drugi sezon od odc 1 do 10 od 11:00 do 22:00 na E! Entertainment. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3, odc. 7 o 2:00 na HBO3. Selma o 14:50 na CANAL+.

Sobota: Skandal 5, odc. 14 o 20:05 na FOX HD. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, odc. 10 o 22:00 na FOX HD. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 5 o 22:10 na POLSAT. Downton Abbey 5, odc. 3 o 15:45 na TVP 1. Jestem Cait, odc. 2 - 3 - 4 o 14:00 na E! Entertainment. Ekipa z Newcastle 12, odc. 3 o 22:00 na MTV Polska.

Niedziela: Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, odc. 5 o 15:45 na POLSAT. Dziewczyny 5, odc. 7 o 19:00 na HBO 3. Żona idealna 7, odc. 14 o 17:00 na Universal Channel. Faking It, odc. 4 o 20:35 na MTV Polska. Ekipa z Newcastle 12, odc. 4 o 21:55 na MTV Polska. American Horror Story: Asylum, odc. 6 o 02:00 na TV Puls. Pamiętniki Carrie, odc. 8 o 17:45 na CANAL+ Family. Graham Norton Show 19, odc. 1 o 23:00 na BBC Lifestyle. Po prostu Jillian, odc. 1 i 2 o 09:00 na E! Entertainment. Betlejewski. Prowokacje 3, odc. 5 o 22:00 na TTV. Vice, odc. 2 o 22:50 na HBO2.

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem o 21:30 na National Geographic Channel. Morgan Freeman przygląda się przepowiedniom strasznych kataklizmów oraz opisywanym w poprzednich wiekach różnym wizjom końca świata.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz