sobota, 23 kwietnia 2016

News: Sharon Osbourne, Politycy LGBT, Tim Cook, Słowenia, Gay USA, Turcja, Transpłciowość ...


Sharon Osbourne ujawniła że jest biseksualna ale twierdziła, że jest za późno, żeby zbadać jej seksualność dokładnie. Sharon w programie The Talk powiedziała: "Zawsze uważałam, że wszyscy są homoseksualni, w tym ja". Żona Ozzy'iego -która jest mężatką od 33 lat - dodaje: "Nawet nie trochę. Bardzo interesuje mnie to, co mnie ominęło. Ale już dla mnie za późno". (GayStarNews)

Są rzeczy, o których niby wiemy, ale czasem dobrze mieć podparcie w postaci statystyk. Victory Fund sprawdziło czy ujawnieni politycy wpływają na stanowe prawa dotyczące LGBT. Wyniki pewnie nie zaskoczą: tak - i to bardzo. Do refleksji dla wszystkich tych, którzy oskarżają polityków o budowanie kapitału politycznego na orientacji seksualnej?

Gay Lesbian Victory Fund jest politycznym komitetem, którego głównym celem jest zwiększenie liczby ujawnionych ludzi LGBT w polityce. Organizacja szkoli, przede wszystkim młodych ludzi, i zachęca ich do aktywnego udziału w życiu politycznym, także lokalnie. Victory Fund wspiera też ujawnionych kandydatów i kandydatki. Organizacja powstała na początku lat 90.

- ponad 70 proc. stanów, które mają 5 albo i mniej ujawnionych polityków mają też niski poziom równości LGBT,
- 2/3 stanów z 11 kongresmenami lub więcej ma bardzo dobre prawo dotyczące ochrony i równości LGBT,
- stany bez żadnego ujawnionego polityka nie mają w ogóle praw dotyczących LGBT.

"Nasza analiza pokazuje, że reprezentacja LGBT ma znaczenie i jest głównym powodem zmian w szkołach, w urzędach miast i stanowych organach, gdzie nasza równość jest debatowana każadego dnia" - mówi szefowa organizacji, Aisha Moodie-Mills. "Urzędnicy LGBT są na pierwszej linii walki z anty-LGBT ustawami. To oni mówią o potrzebie równości, trochę za nas wszystkich. To ważne, by stół, przy którym podejmuje się decyzje, był zapełniony także naszymi głosami. Inaczej znajdziemy się tylko w menu" - dodaje Moodie-Mills. (Queer.pl)

Może coś tym być popatrzeć na Wielką Brytanie, tam politycy LGBT to norma, Szkocja to większość główny partii mają przedstawicieli LGBT w tym partia Konserwatywna Szkocka. Nie mówić to Konserwatyści doprowadzili przy pomocy Partii Pracy, uchwalenie małżeństw jednopłciowy.

Paradoks jest też w Wielkiej Brytanii nawet takie partie jak skrajna prawica, nikt się nie ukrywa mimo są dupkami, przeciwko LGBT, ale nie ukrywają się że są homo. Jak np David Coburn , poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji z partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa.

Jak mówi Jerzy Krzyszpień, z Wychodzimy z ukrycia, "Gdy wychodzimy z ukrycia, zwłaszcza przed bliskimi, otwieramy ludziom oczy i zyskujemy sojuszników opowiadających się za poszanowaniem naszych praw człowieka. Oni też głosują w wyborach parlamentarnych. Niereformowalni ignoranci, bigoci i nienawistnicy prędzej czy później zejdą na margines. Nie narzekaj, lecz czytaj, oglądaj, wychodzimy z ukrycia i zmieniaj nasz kraj na bardziej sprawiedliwy - dla siebie i innych. Nasze prawa człowieka."

Amerykański tygodnik "Time" opublikował coroczną listę stu najbardziej wpływowych ludzi świata. W zestawieniu próżno szukać polskich nazwisk.

W pierwszej kategorii znaleźli się m.in. szef Apple Tim Cook, szef Google Sundar Pichai, aktor Dwayne "The Rock" Johnson, papież Franciszek, koszykarz Stephen Curry oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg wraz z małżonką Priscillą Chan.

Wśród Pionierów znaleźli się m.in. Caitlyn Jenner, która urodziła się jako Bruce Jenner. Bruce zdobył złoty medal w dziesięcioboju na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 r. (TVN24Bis)

Status materialny, płeć, kolor skóry, pochodzenie - w polskiej szkole można oberwać za wszystko. I to nie tylko od kolegów i koleżanek. Do dyskryminacji przykładają rękę nauczyciele i kuratoria, które notorycznie bagatelizują przypadki prześladowania. (Newsweek)

Jak donosi organizacja Zavod TransAkcija słoweński parlament uchwalił nowe prawo antydyskryminacyjne, które chroni również osoby transpłciowe. W tekście ustawy znajduje się bezpośrednie odwołanie do tożsamości i ekspresji płciowej! Gratulujemy! W Polsce ani tożsamość, ani ekspresja płciowa nie są ujęte w tzw. ustawie antydyskryminacyjnej, a przepisy Unii Europejskiej stosowane są w zakresie minimalnym. Niedawno sprawę tę podjęło Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, o czym można przeczytać na stronie urzędu RPO.  (TransFuzja)

Neonaziści ruszyli w trasę. Stworzyli listę niemieckich obozów koncentracyjnych oraz miejsc zagłady i odhaczają: Auschwitz, Treblinka, Majdanek. W każdym z nich wykonują skandaliczną sesję zdjęciową, której efekty umieszczają na swojej stronie internetowej. Między portretami Adolfa Hitlera a fotografiami heilujących towarzyszy - Gazeta Wyborcza.

A w Polsce, ONR niebawem chcą uczestnicz w ćwiczeniach obrony terytorialnej, organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że członkowie bądź co bądź legalnej organizacji, mają takie same prawa, jak pozostali. Przynależność organizacyjna i kwestie światopoglądowe nie są kryterium branym pod uwagę przy naborze do struktur wojskowych – tłumaczy rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. (NaTemat)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Amnesty International i TBWA Istanbul, ukrytą kamerą sprawdza jaki jest poziom homofobii w Turcji, poprzez "żółwia geja". Homofobia w Turcji jest powszechna, kampania próbuje za pomocą humoru i ukrytej kamery, pracownik akwarium mówi kupujących, że żółw czy zdecydują się kupić który jest gejem, a ich reakcje są czego można oczekiwać, mówią miedzy innymi że jest to zaraźliwa choroba.Szkoła w Los Angeles otworzyła pierwszą neutralną płciową toaletę nie tylko dla transpłciowych uczniów. Założeniem jest stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł się czuć komfortowo, bo jak przyznają sami zainteresowani, w szkolnych toaletach najczęściej dochodzi do znęcania się i zastraszania, nie tylko wobec osób LGBT.


Kolejny odcinek talk-show LGBT od Jej Perfektywność, drugim odcinku gościem był Patryk Chilewicz dziennikarz pop i kulturalny, bloger, redaktor naczelny Vogule Poland.Klip muzyczny Summer - I Am A Girl


Nowe badanie wykazało, duże problemy zdrowotne psychiczne w piłce nożnej Niemieckiej jeden na trzech graczy zgłosiło objawy depresji. Były piłkarz, dla DW który walczy piętna choroby psychiatrycznej w piłce nożnej.Richard Branson dla stacji DW jest za legalizacją narkotykówRachel Maddow o Donald Trump, republikanach ich polityce antyLGBT


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Mr Gay World konkurs dzień drugi i trzeci przed wyborami
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz