piątek, 15 kwietnia 2016

Składka na równość – przekaż 1% na KPH, albo Lambada Warszawa lub TransFuzja


To w jakiej Polsce będą dorastały młode osoby LGBT zależy od nas wszystkich! Pomoc, jaką otaczamy młodzież LGBT, jest możliwa m.in. dzięki osobom, które przekazują 1% podatku na KPH. Dołącz do nich! Pamiętaj o wpisaniu naszego numeru KRS 0000 111 209 rozliczając w tym roku swój PIT.


****

Jesteśmy zgranym zespołem – razem się wzruszamy, oburzamy, dyskutujemy, pomagamy sobie nawzajem, ale przede wszystkim chcemy pomagać innym. Dołączyliśmy do Lambdy Warszawa po to, żeby każda osoba, która przechodzi cięższy moment w życiu ze względu na swoją orientację seksualną i tożsamość płciową mogła do nas wpaść i zobaczyć, że fajnie jest być tym, kim naprawdę się jest. Po prostu, po ludzku.

Mamy masę pomysłów i wiele w z nich udaje nam się każdego dnia wcielać w życie. Niesiemy bezpośrednią pomoc przez porady psychologiczne, terapeutyczne, prawne, grupy wsparcia, rozwojowe i telefon zaufania. Edukujemy i szkolimy w zakresie równego traktowania, zajmujemy się profilaktyką HIV/AIDS oraz przeciwdziałaniem uzależnień. Ręce mamy zawsze pełne roboty, ale chcemy jeszcze więcej – ostatnio ruszył na przykład nasz nowy zespół medyczny, który pomaga szybko stanąć na nogi po chorobie.

Ostatnio zadaliśmy sobie kilka podstawowych pytań – co jest dla nas fajne? Co lubimy? Przy czym się śmiejemy? I tak właśnie powstał plan na kampanię, w której będziemy prosili Was, żebyście przekazali nam 1% swojego podatku. Postawiliśmy na komiks – zabawny, tęczowy, zwariowany. Pomogło nam czworo wyjątkowych osób, troje rysowników i rysowniczek (Życie-na-kreskę, Maskva, Beata Sosnowska) oraz reżyserka Katarzyna Buda i razem wymyśliliśmy przewrotne historie, które opowiadają o tym, jak ważne jest być razem. Bądźcie czujni, każdego tygodnia od dziś aż do końca kwietnia będziemy Wam wszystkimi możliwymi drogami dostarczali nasze rysowane historyjki. Oczywiście motywem przewodnim będzie tęcza – kolorowy symbol miłości.

Pamiętajcie, pomoc jest jak klocki domino – Wy możecie popchnąć nas do działania, a my popychamy do zmiany swojego życia innych. Dzięki Twojemu wsparciu możemy działać jeszcze skuteczniej. W zeszłym roku udało nam się zebrać 32 923,10 zł i przesyłamy morze podziękowań do wszystkich, którzy nas wsparli. Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Dorzuć się do składki na równość – to proste, kliknij na ten ogromny fioletowy guzik pod spodem i rozlicz swój PIT!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach, celach i wydatkach, zerknij na stronę Lambdy Warszawa: http://www.lambdawarszawa.org


***


TransFuzja: To już osiem lat naszej działalności na rzecz osób transpłciowych!

Pomóżcie nam kontynuować tę pracę - przekażcie 1% swojego podatku na naszą działalność.

Wystarczy w odpowiednim polu w deklaracji podatkowej wpisać nasz numer KRS – 0000309669.

Wasz jeden procent wspiera naszą pomoc psychologiczną, socjalną i warsztatową oraz zabezpieczać grupy wsparcia i działalność rzeczniczą!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz