wtorek, 12 kwietnia 2016

News: Norwegia, Super Girl Romantic Boys, Rolnik szuka żony, MNW, Muzułmanie, Indie, Abby Wambach, Peru, Miami Beach ...


Najwyższy organ w Kościele Norwegii, Kirkemøtet, zdecydował, że pary homoseksualne będą mogły brać ślub kościelny. Ze 115 osób, które głosowały, tylko 32 wyraziły sprzeciw. (Moja Norwegia)

Foto: Szymon Stępniak
„Fobia oznacza strach, więc przestańcie się bać!” – apeluje Konstanty Usenko z Super Girl Romantic Boys do osób zmagających się z homo- i transfobią.

Dzisiaj do grona ambasadorów akcji „Ramię w ramię po równość” dołącza zespół Super Girl Romantic Boys!

Wzajemne wsparcie jest bardzo ważne, m.in. dlatego, że Romantiki zostają ambasadorami akcji Kampanii Przeciw Homofobii w momencie, w którym PiS zamierza ograniczyć ustawą prawa osób żyjących w związkach jednopłciowych. Pamiętajcie, razem możemy więcej!

"Każda kochająca się para zasługuje na szacunek i powinna mieć możliwość formalizacji swojego związku". Osoby, którym bliskie są te słowa wzięły udział w foto happeningu „Popieram związki” i zrobiły sobie zdjęcie wyrażające ich poparcie dla związków partnerskich. Zdjęcia na KPH.

Druga edycja programu „Rolnik szuka żony” cieszyła się ogromną popularnością. Program dostarczał emocji widzom również po jego emisji. Co jakiś czas słyszeliśmy o nowych relacjach, rozstaniach, a ostatnio nawet ślubie. Ale to nie wszystko… Od niedawna pojawiają się także różne informacje na temat jednej z uczestniczek – Krystyny. Przez kilka miesięcy widywana z Jakubem, od jakiegoś czasu publikuje na swoim portalu społecznościowym zdjęcia z dziewczyną. Kim jest ta tajemnicza kobieta?

Fakt24.pl: Była Pani uczestniczką drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony” . Rywalizowała Pani o względy Roberta, następnie wszyscy śledzili Pani uczucie z Jakubem. Trochę się działo w Pani życiu dzięki programowi... Nie rozczarowała się Pani mężczyznami?

Krystyna: Od czasów nagrań drugiej edycji upłynął prawie rok, a w ciągu roku sporo rzeczy jest się w stanie zmienić. Myślę, że nie ma potrzeby poruszać moich relacji z Kubą – było, minęło.

Kobiety zawsze wydawały mi się atrakcyjne. Natomiast już pod koniec ubiegłego roku zauważyłam pewną zmianę i potrzebę. Uświadomiłam sobie, że akurat takiej relacji poszukuję i jestem w stanie zbudować związek z kobietą. Spodziewam się obraźliwych lub agresywnych komentarzy ze strony fanów programu, ale przynależność do tej czy innej orientacji nie jest kaprysem. Czuję się szczęśliwa, spełniona i chyba to jest najważniejsze.

Aleksandra Muzinska i Hubert Sobecki z Miłość Nie Wyklucza z sobotniej Demonstracja ODZYSKAĆ WYBÓR Warszawa. Dowiecie się, dlaczego popieramy tę inicjatywę, dlaczego uważamy, że prawa reprodukcyjne są sprawą nas wszystkich, niezależnie od tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, wreszcie dowiecie się, dlaczego tęcza jest dla nas symbolem demokracji - WIDEO.

Piosenkarz kanadyjski Bryan Adams, odwołał swój koncert w stanie Missisipi, za uchwalenie ustawy antyLGBT tak zwane "wolność religijna". (Towleroad)

Billy Ray Cyrus ojciec Miley Cyrus dołączył do artystów przeciwko ustaw tak zwane "wolności religijnej", przeciwko osobom LGBT. (GLAAD)

Missisipi może stracić miliony za ustawy antyLGBT, tak samo Północna Karolina, politycy prawicy nic nie robią z tego, że traci stan miliardy bronią polityki dyskryminacyjnej. (GayStarNews)

Według sondażu Channel 4 "Co brytyjscy muzułmanie naprawdę myślą". Okazuje, że 52 procent muzułmanów w Wielkiej Brytanii uważają homoseksualizm powinien być nielegalny w Wielkiej Brytanii. (PinkNews)

Słusznie odmówiono uznania obywatelstwa polskiego czwórce małoletnich dzieci pary mężczyzn z USA (jeden z nich jest Polakiem), którzy według tamtejszego prawa są rodzicami tych dzieci - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

W poniedziałek sąd ten oddalił skargi na decyzje ministra spraw wewnętrznych z października zeszłego roku, który odmówił potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego czwórki dzieci homoseksualnej pary.

Mężczyźni (jeden z nich ma polskie pochodzenie i obywatelstwo) zawarli związek małżeński w amerykańskim stanie Teksas (który to dopuszcza). Złożyli w polskim urzędzie stanu cywilnego akty urodzenia dzieci, w których figurują jako ich rodzice. Urząd chciał, by przedstawili dane matek, które urodziły dzieci. Wnioskodawcy odmówili, co zakończyło się odmową potwierdzenia obywatelstwa dzieci - TVN24.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Pierwszy z książę gej Manvendra Singh Gohil, nagrał poruszający film o coming out, kiedy jego kraj nadal zakazuje homoseksualizm. Wyznaje że dorastanie kiedy ma się przywileje, faktycznie trudniej jest pogodzić się ze swoją orientacją seksualną.

Książę powiedział: "Kiedy miał około 12 lub 13 lat, zdałem sobie sprawę, że nie przyciąga płci przeciwnej, miałem pociąg do tej samej płci. "Będąc wychowany przez służbę, nie mieć wielu przyjaciół ... internet ... To był stan bardzo mylące."

"Wszyscy jesteśmy ludźmi. Powinniśmy być traktowani jednakowo i mieć prawa" Gohil mówi w filmie. "Wszystko, czego można oczekiwać od społeczeństwa jest miłość. prawa LGBT nie mogą być po prostu wygraną w sądzie, ale także w sercach i umysłach ludzi, z którymi żyjemy".


Rachel Maddow w swoim programie że prawa tak zwane "wolność religijna" dyskriminować osób LGBT w imię religii, jak w Północnej Karolinie ryzyko utraty funduszy federalnych, co najmniej dwie agencje federalne mówią nowe prawo jest konflikcie federalnej polityki niedyskryminacji.Abby Wambach dla CBS This Morning mówi o swoim błędzie pijana jak jechała, oraz o wynagrodzenia piłkarek które mniej zarabiają od mężczyzn piłkarzy


Czwarty odcinek "Bare Naked" faceci mówią o etykietach randkowy,Miami Beach odbyła się jak co rok parada równości wzięło udział tysiące osób wśród miedzy innymi burmistrz miasta Carlos Gimenez, kongresmenka Ileana Ros-Lehtinen z mężem Dexter Lehtinen, były prokurator Południowej Florydy; Stanowy polityk David Richardson; Stanowy senator Gwen Margolis; Miami Beach Burmistrz Philip Levine; szef Florida International University Mark Rosenberg; prezenter telewizyjny Enrique Santos; brązowy medalista Danell Leyva. (Miami Herald)


Północna Karolina Senator Buck Newton wyznał jest dumny że dzięki jemu ograniczył prawa dla osób LGBT w tym stanie.


Nigeria wszczęła dochodzenie, przeciwko ambasadorowi Szwajcarowi który przybywa w tym kraju z swoim rzekomo partnerem.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


W 1990, rząd Peru nakazał sterylizację setek tysięcy kobiet, w ramach walki z ubóstwem. Wiele ofiar chcą domagać się sprawiedliwości.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz