wtorek, 5 kwietnia 2016

News Szkocja, Poznań, Hostel LGBT, Oman, Włochy, Daniel Brocklebank, GLAAD, Depresja ...


Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBT, które planowo powinno odbyć się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w sobotę 9 kwietnia o godz. 17.00, zostaje odwołane z powodu nieobecności osoby prowadzącej. Kolejne spotkanie grupy planowane jest na sobotę 14 maja.

Szkocki parlament ma zająć się ustawą, która zreformuje warunki nadania prawnego statusu osobom transpłciowym oraz genderqueer. Nowe prawo ma zapewnić osobom genderqueer możliwość zmiany aktu urodzenia, tak by w oficjalnych dokumentach pojawiła się faktyczna tożsamość seksualna. Dla osób transpłciowych reforma ma oznaczać ułatwienia przy zmianie w akcie urodzenia, gdyż nie będzie im już porzebne, jak do tej pory, potwierdzenie prawne i lekarskie. Zmiany mają przyjść również dla niepełnoletnich osób transpłciowych od lat 16-tu, które nie będą już musiały uzyskiwać pozwolenia rodziców by ich status został prawnie uznany. Trzymamy kciuki za szefową szkockiego rządu Nicolę Sturgeon i mamy nadzieję, że te plany nie pozostaną tylko przedwyborcza obietnicą. (Lambada Warszawa)

Stowarzyszenie Lambda szuka pieniędzy na otwarcie hosteli interwencyjnych dla osób LGBT. Wystarczy 150 tys. zł, by jeden z nich powstał w Poznaniu.

Magda jest biseksualna. Gdy powiedziała o tym matce, ta wyrzuciła ją z domu. Magda wyszła z mieszkania z jedną walizką w ręce. Nie miała pracy i środków do życia. Michał był już w ciężkim stanie. Choć ma wirusa HIV, nie chciał brać tabletek. Miał złamane życie po kolejnym nieudanym związku. Magda i Michał trafili do hostelu interwencyjnego dla osób LGBT w Warszawie.

Teraz hostel prowadzony jest wyłącznie przez stowarzyszenie Lambda. Będzie działał jeszcze do końca czerwca. Dzięki pieniądzom, które udało się zebrać ruchowi All Out, broniącemu praw osób LGBT na całym świecie. Co będzie dalej z warszawskim hostelem - nie wiadomo.

Wiadomo za to, że to inicjatywa, która sprawdziła się i jest potrzebna. - Taki hostel powinien znaleźć się w każdym dużym polskim mieście - chcieliby jego organizatorzy. W ubiegłym tygodniu opowiadali o działalności hostelu w Teatrze Ósmego Dnia.

Dlaczego te hostele są potrzebne? Spójrzmy na statystyki Kampanii przeciw Homofobii z 2015 roku. Według nich, ponad 14 proc. osób LGBT doznaje przemocy fizycznej. Około 40 proc. - podlega dyskryminacji psychicznej. Część - podlega też podwójnej dyskryminacji. To zazwyczaj bezdomne osoby homoseksualne albo osoby homoseksualne z niepełnosprawnościami.

Chciałbym, by władze miasta znalazły pieniądze na taki hostel w Poznaniu. To realna pomoc, której można udzielić ludziom. Dzięki warszawskiemu hostelowi na prostą wyszło już kilkadziesiąt osób.

Magda ma dzisiaj pracę. Radzi sobie bez wsparcia ze strony rodziny. Udało jej się znaleźć malutkie mieszkanie w Warszawie, które samodzielnie wynajmuje. Nadal jest pod opieką psychologa. Michał też pracuje. Zaczął leczenie farmakologiczne. W ciągu kilkunastu najbliższych dni opuści hostel - Gazeta Wyborcza.

Dwutygodnik Forum: Kabus ben Said as-Said jest jednym z najpotężniejszych ludzi na Bliskim Wschodzie. Jest też miliarderem, melomanem – i gejem.

Bez niego nie byłoby porozumienia między Waszyngtonem a Teheranem – mówi amerykański podsekretarz stanu Anthony Blinken. Bez jego udziału nie udałoby się również uwolnić francuskich zakładników w Jemenie. I to on będzie prawdopodobnie autorem porozumienia pokojowego w Syrii, gdy skłoni do ustępstw Baszara al-Asada. Choć sułtan unika zbędnego rozgłosu, nie jest zupełnie wolny od próżności. Najlepiej widać to w Maskacie, stolicy Omanu. Na ulicach wszędzie widać portrety władcy w nieodłącznym turbanie i z równiutko przystrzyżoną siwą bródką. Jego oblicze zdobi też wszystkie banknoty. Największa arteria stolicy została nazwana jego imieniem, tak samo zresztą jak miejscowy port i uniwersytet. Święta państwowe przypadają w dniu jego urodzin (18 listopada) i w rocznicę objęcia władzy (23 lipca). W swoim kraju Kabus ben Said as-Said jest nie tylko wszechobecny, ale również niezastąpiony.

Papież był dla mnie bardzo surowy – przyznaje w opublikowanej właśnie książce były burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Opowiada on w niej o reakcji Franciszka na samowolę administracyjną burmistrza, który wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu, postanowił na własną rękę wpisać do ksiąg stanu cywilnego 16 par gejowskich.

Kiedy kilka miesięcy później Papież przyjął go w Watykanie na audiencji prywatnej, burmistrz Rzymu zamiast aprobaty usłyszał od Franciszka bardzo surowe, jak dziś wspomina słowa, potwierdzające, że jego inicjatywa względem związków gejowskich była błędem - Onet.pl

To następny przykład jaki to papież jest pro LGBT, większość referendum przeciw małżeństw jednopłciowy, miedzy innymi w Słowenii działacze w tym kraju wyraźnie mówią przegrali po papież nakazał głosować przeciwko.

Gwiazda popularnej opery mydlanej kanału ITV wychodzi z szafy, po wielu latach walki i pogodzenia się z swoją seksualnością.

Coronation Street aktor Daniel Brocklebank otworzył się o swoją seksualność, twierdzi, "nienawidził siebie za bycie gejem", gdy był młodszy.

Aktor mówi o wychodzi na po prawie 15 latach spędzonych w nadziei, że jego seksualność była tylko fazą.

"Miałem 12 lat po raz pierwszy tak naprawdę sobie sprawę, że jestem gejem". "Wtedy nie było internetu, bardzo niewiele osób homoseksualnych w telewizji czy w mediach, a nas nie uczono o homoseksualizmie w szkole ze względu na paragraf 28 - przez chwilę myślałem, jestem jedyną osobą, która jest homoseksualna.

"Nienawidziłam siebie za to i nadzieję, że to tylko faza". Aktor dodał: "miałem 15 lat i powiedziałem pierwszy raz mojej mamę, a potem resztę rodziny w jednym uderzeniu, jakby oderwanie plastra."

"To było przerażające i ekscytujące wszystko naraz. Aby czuć się swobodnie powiedzieć słowa: "Jestem gejem" głośno było jednym z najtrudniejszych jeszcze najbardziej naturalny rzeczy na świecie. "Teraz już nie zmieni nic w świecie. Kocham kim jestem." (PinkNews)

Republikanin i jego głupie żarty, Kyle Biedermann (po prawej) broni decyzję do kostiumu ubrał się jako "gejowski Hitler" na imprezę. Dla niego to nic obraźliwego, brak słów głupota konserwatystów. (Towleroad)

Wracali z imprezy. On i jego kolega z Polski. - Mieszkam w Warszawie od dwóch lat. Już drugi raz ktoś mnie zaatakował. Rok temu dostałem butelką w tył głowy. Straciłem przytomność. Ale wtedy nie zdecydowałem się iść na policję. Teraz nie odpuszczę. Okładali mnie ponad 10 minut. Dziewczyna, która stała z nimi nawet nie zareagowała. Mam przetrąconą szczękę, nos, zbite kolano. Nie mogę go nawet ugiąć. Musiałem wziąć zwolnienie z pracy - mówi 31-letni Pakistańczyk Umer, który został dotkliwie pobity w nocy z piątku na sobotę przez grupę młodych chłopaków. Jego kolegi z Polski nawet nie tknęli - Gazeta.pl.

Kim jest patriota...? Odpowiadają kibice Legii Warszawa, brak słów ci ludzie nawet nie znają historii nawet nie wiedzą kim jest Armia Krajowa. Nienawiść do niemców, żydów ... oto prawdziwa młodzież Polska. WIDEO.

Queen Latifah odebrała nagrodę GLAAD Media Awards 2016 za swoją role w Bessie


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Dramatycznie wzrasta liczba dzieci chorych na depresję. Coraz częściej popełniają samobójstwa. Martynka od 10-go roku życia cierpi na tę trudną chorobę. Mateusza dopadła kiedy miał zaledwie 6 lat. Problem dotyczy już nawet 3-letnich maluchów.


Trzeci odcinek "Bare Naked" Daily Xtra pyta czterech facetów czy etykiety szkodzą lub pomagają na portale randkowy.


Ekstremiści katolicy Amerykańscy żądają od kanału ABC anulowania serialu The Real O’Neals, po według nich obraża uczucia katolików.

Ekstremiści katolicy skontaktowali jedenastymi członkami rady nadzorczej Disneya prośbą o wykorzystanie swoi wpływy do anulowania serialu ABC, "The Real O'Neals".

Co tak ekstremistom katolicki nie podoba po współtwórcą jest, Dan Savage działacz LGBT i twórca kampanii It Gets Better, serial jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Dana Savage. (JoeMyGod)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz