piątek, 8 kwietnia 2016

News: Poznań, Anna Laszuk, Anka Zawadzka, Transfobia, Anty LGBT ustawy, Ellen DeGeneres, Michael Sam ...


Przedstawiciele Grupy Stonewall spotkali się z Prezydentem Miasta Poznania - Jacek Jaśkowiak.

"Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, ale nie miało charakteru jedynie kurtuazyjnego. Rozmawialiśmy o pomysłach na trwałą, długofalową współpracę na wielu różnych polach – kultury, edukacji, działań pomocowych, tworzenia spójnej i komplementarnej polityki miejskiej, uwzględniającej problemy społeczności LGBT+."

"Zapewniliśmy również Prezydenta, że wszelkie działania Grupy Stonewall były, są i będą ukierunkowane na jak najszersze włączanie się w życie miasta, jak i włączanie poznanianki i poznaniaków w życie społeczności LGBT+ - aby dać się lepiej poznać i nie zamykać się wyłącznie na problemy środowiskowe."

Prezydent przyjął od również prezenty od Grupy Stonewall – tęczowy plakat z poznańskimi koziołkami (autorstwa Chriss'a Addams'a) oraz egzemplarze publikacji przyjaciół z Warszawy, Miłość nie wyklucza – „Równość Małżeńska. Przewodnik dla początkujących”.

Wszystko to sprawia, że wypełniamy treścią hasła „Wolne Miasto Poznań” czy „Poznań-Miasto Otwarte”, z czego niezmiernie się cieszymy!

Nagroda radia TOK FM im. Anny Laszuk za 2015 rok trafiła w ręce Adama Bodnara. Kapituła uznała, że to on i KOP organizując akcję "Nasz Rzecznik" mieli największy wpływ na rzeczywistość. W ścisłym finale znaleźli się również Jerzy Owsiak oraz dr Marek Bachański i Dorota Gudaniec.

Laudację wygłosił Józef Pinior: Prawa człowieka są fundamentem polityki demokratycznej. Adam Bodnar w swojej działalności jako wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wykazał się odwagą, niezależnością i konsekwencją w obronie praw człowieka w dzisiejszej Polsce. Koalicja Organizacji Pozarządowych pokazała, jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie we współczesnej demokracji. Koalicja Organizacji Pozarządowych, która wysunęła Adama Bodnara na rzecznika praw obywatelskich wykazała nowe możliwości polityki demokratycznej.
5 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbyła się gala z okazji przyznania przez radio TOK FM nagrody im. Anny Laszuk.

Nagrodę otrzymał dr Adam Bodnar i Koalicja Organizacji Pozarządowych, które popierały jego kandydaturę na Rzecznika Praw Obywatelskich i organizowały mu kampanię w ramach akcji "Nasz Rzecznik".

Fundacja Trans-Fuzja była wśród organizacji, które aktywnie działały na rzecz wyboru Adama Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich i wspierały go w całym procesie w Parlamencie.

Nasze wspólne wysiłki koalicyjne zakończyły się sukcesem i dzięki tej inicjatywie obywatelki i obywatele Polski zdobyli świetnego obrońcę swoich praw, nieustępliwego i pełnego pasji, który nie obawia się poszukiwania dobrych rozwiązań, podejmowania trudnych wyzwań i wychodzenia poza ustalone schematy. Fundację Trans-Fuzja podczas gali reprezentowali: Wiktor Dynarski, Edyta Baker i Julia Kata.

Karolina Korwin Piotrowska: Kompletne wariactwo- widziałam na żywo i byłam zażenowana. Rozumiem emocje, ale istnieje coś takiego jak konwencja programu i jeśli się przyjmuje zaproszenie, to należy się jej poddać bez względu na głoszone tezy, kulturalni oraz dojrzali emocjonalnie ludzie tak robią. Zrobiła wiele złego sprawie i wizerunkowi feministek. Teraz będą się one większości Polaków kojarzyć ze znerwicowanymi, niemerytorycznymi i pyskatymi wariatkami w czerwonym, z malowniczym sercem na głowie. Wyłącznie. Brawo Ty!

Możemy się nie zgadzać ze sposobem, w jaki Anka Zawadzka walczy o swoje racje ale nie możemy jej odmawiać prawa do takiego właśnie stylu walki dodał Jej Perfektywność.

Komentarze dotyczące afery Anny Zawadzkiej w TVN24, Ania nie pierwszy raz zrobiła to co zrobiła, media teraz będą wałkować cały czas jaka to zła "Anka", dzięki temu im wzrośnie oglądalność, media u nas specjalnie przerysują całe zdarzenie, Anka dała się sprowokować.


Lambada Warszawa: Antyradio opublikowało na swoim fanpage’u post, odnoszący się do kampanii reklamowej firmy ADRIAN Fabryka Rajstop, w której występuje Anna Grodzka. Publikacja wykorzystuje zdjęcie z tygodnika „W sieci”. Jest to transfobiczny akt godzący zarówno w godność Anny Grodzkiej, jak i w godność wszystkich osób transpłciowych. Zachęcamy Was, abyście wyrazili i wyraziły swój sprzeciw w reakcji na ten tzw. „żart”, kontaktując się w tej sprawie z redakcją radia:
tel. 321 321 900
e-mail: antyradio@antyradio.pl
Solidarność naszą bronią!

Ustawa anty LGBT z Missisipi, to nie tylko uderza osób LGBT ale też wiele hetero, osoby które mają przedmałżeński seks może czekać nalot policji. (JoeMyGod)

Ekstremista chrześcijański z stanu Maine, chce referendum do uchylenia praw LGBT dotyczące ochrony przez dyskryminacją. (JoeMyGod)

Karolina Południowa, senator stanowy wprowadza ustawę podobną co w Karolinie Północnej, która pozwoli dyskryminować osób LGBT i nie tylko w imię Boga. (JoeMyGod)

Family Research Council ekstremistów chrześcijański i prawicowy stwierdził, że "każdy z połową mózgu" powinien zbojkotować PayPal za to że wspiera LGBT, ale hipokryzja tym że namawiają do dotacji poprzez PayPal. (PinkNews)

Kansas chce wprowadzić żeby osoby transpłciowe nie mogli prawnie zmienić płci w swoi dokumentach. To nie pierwsza anty trans ustawa w tym stanie też chcą żeby osoby trans nie mogli używać łazienek, znaczy że transkobieta powinna używać łazienki męskiej, a nie kobiecej. (PinkNews)

Tennessee chcą dwie ustawy uchwalić jedna która pozwoli dyskryminować osób LGBT w imię Boga, a druga uderza w osoby transpłciowe, które zakazuje im używanie łazienek. (Towleroad)

Ellen DeGeneres wypowiedziała się przeciwko nowej ustawie Missisipi która pozwala dyskryminować osoby LGBT w imię religii


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Michael Sam mówi dla TMZ wraca do swoich swojego rodzinnego stanu Missouri żeby walczyć z anty-LGBT prawem.Wiele burmistrzów w Ameryce wprowadzają zakaz podrożenia do Północnej Karoliny teraz dołączy Atlanta Burmistrz Kasim Reed wydał zakaz podróżowania swoi pracowników miejskich do Karoliny Północnej.


Santa Fe w Nowym Meksyku zakazuje wizyty turystyczne do Karoliny Północnej, Missisipi za ustawy anty LGBT.


Nastolatka lesbijka z Kansas grożono jej śmiercią, namawiano ją żeby zabiła się, po jest lesbijką. Była wyśmiewana, poniżana, znęcano nad nią, chce podzielić swoją historią pokazać że znęcanie to jest problem i dać nadzieje że nie są sami, inni ofiary znęcania się. (Fox4 Kansas)


Ana Kasparian, prowadząca The Young Turks, wypowiedziała się dotyczące Missisipi anty LGBT i do bigotów w ostrych słowa.Nigdzie w Niemczech nie ma tylu samochodów elektrycznych na głowę mieszkańca, co w Północnej Fryzji. A wszystko za sprawą parku wiatrowego. Jak to możliwe?

Ale nie w Polsce Sejm na posiedzeniu w przyszłym tygodniu zajmie się projektem ustawy o inwestycjach wiatrowych, blokującym budowę nowych elektrowni na 99,9% terytorium Polski. Jeśli ustawa wejdzie w życie, nie tylko zahamuje rozwój energetyki wiatrowej, ale przez nowe podatki i regulacje praktycznie zatrzyma już istniejące instalacje. To zamach na energię odnawialną w Polsce - Partia Zielony.Izidor Ruckel był jednym z tysięcy dzieci które żyli w strasznych warunkach w rumuńskich sierocińcach po upadku rządu komunistycznego, wszystko przez to w tym kraju zakazano aborcję, chcemy też tak w Polsce, tysiące dzieci wyrzucany.

Rodzice próbują odzyskać kontrolę nad swoimi dziećmi z domów dziecka. Liczą, że otrzymają na nie pieniądze z programu 500+. Witać patologia chce pieniędzy, najpierw mieli w dupie dzieci i tak będą mieć, tylko chodzi im o pięniądzę, szkoda dzieci po znów dostaną nadzieje, że ich rodzice chcą ale nie chcą tylko dla kasy. (gazeta.pl)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz