poniedziałek, 25 kwietnia 2016

News: Blue Man, Chile, Utah, Robert Biedroń, Hostel LGBT, Bal szkolny, Obama, Będzie lepiej, ONZ, Nowoczesna ...


Blue Man Group następni artyści którzy odwołali swój koncert w Północnej Karoliny z powodu antyLGBT prawa. (Towleroad)

Chile, policjant Hugo Alcalde zawarł związek partnerski ze swoim partnerem, Jose Luis Valdes, 20 kwietnia jest pierwszym policjantem, kiedykolwiek skorzystał z nowej ustawy, która przeszła w ubiegłym roku w Chile.

Alcalde powiedział Reuterowi, "aby każdy mógł wiedzieć, że jesteś gejem nie jest łatwe, ale jeśli masz wsparcie przyjaciół, rodziny i ludzi których znają i kochają, nie ma problemu."

Tam, gdzie nie ma otwartej rozmowy z dziećmi o tym, czym jest seksualność, ale i czym jest zły dotyk, tam jest pole do nadużyć. Ten potworny opór prawicy i Kościoła przeciwko każdej inicjatywie wprowadzenia edukacji o seksualności i cielesności w szkołach, wyraźnie pokazuje, jak bardzo te środowiska mają nieprzepracowany ten problem. Kościół ma nierozliczony problem gigantycznych nadużyć wobec dzieci. W związku z tym nie trzeba być wielkim psychoanalitykiem żeby wywnioskować, że Kościołowi nie opłaca się, by dzieci leciały z wrzaskiem do mamy za każdym razem, gdy ksiądz proboszcz się obnaży. Kiedy dzieci są zastraszone, nie wiedzą, łatwiej sobie na nich używać. Dlatego uświadamianie dzieci jest tak ważne - Paulina Młynarska/Dziennik.pl

Smutna wiadomość. Lubiany i szanowany działacz LGBTQ popełnił samobójstwo. 22-letni Lincoln Parkin pochodził z Utah. Został znaleziony martwy w dniu 6 kwietnia.

"On zawsze mówił o nie marnowaniu żywności, recyklingu, szacunek dla zwierząt", mówi Bob Hunter szef organizacji LGBT z Utah.

Marian Edmonds-Allen, "[był] nie wstydził się pomagać i publicznie opowiadał się za tych, którzy są samotni i izolowani. Jest to katastrofalna strata. Istnieje wiele z nas dziś dużo łez płyną."

Kiedy był młodszy, Parkin był aktywny w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Według ojca, był "tak skonfliktowany" o swojej seksualności, ponieważ "było sprzeczne z naszą religią."

"Moja żona i powiedziała mu, że kochamy go, czy jest gejem lub heterykiem byłby. To nasz syn, i jeśli on jest gejem, on jest nasz synem. Nasza rodzina była za nim 100 proc. " (GayStarNews)

Publicznie był szczęśliwy, ale w wewnętrzne walczył następna ofiara po prostu homofobii. Za dużo od nas odchodzą, dobrzy i którzy mogli wiele dużo zrobić. Pokazuje jeszcze dużo pracy przed nami, walka o równość, akceptację, szczęście.

Bardzo się boję, że jako polityk zacznę udawać kogoś, kim nie jestem, bo to by znaczyło, że zacząłem okłamywać ludzi. Dlatego wziąłem udział w programie telewizyjnym z karaoke, zrezygnowałem z limuzyny i nie skasowałem swoich kont na portalach gejowskich

Prezydent 2.0, tak można mówić o Robercie Biedroniu. Wielu Polaków widzi w nim następcę Andrzeja Dudy i już deklaruje: zagłosuję na pana. A on konsekwentnie buduje sobie PR nie gorszy, niż ten, który miał Barack Obama. Czy zyska mówiąc, że nie skasuje kont na gejowskich stronach, a Polsce zawsze będzie daleko do Zachodu?

"Kiedy powiedziałem podczas kampanii wyborczej, że zrezygnuję z limuzyny i będę do pracy jeździł na rowerze, ten pomysł spotkał się z największą krytyką" – mówi "Wysokim Obcasom Extra" Robert Biedroń. Mocno zaczyna, zdaje się przecież, że polityka wymaga odpowiedniego tła. Zdaniem słupskiego włodarza - tylko bycia sobą, więc często chodzi bez krawata. "Bardzo się boję, że zacznę udawać kogoś, kim nie jestem, bo to by znaczyło, że zacząłem okłamywać ludzi" – przyznaje. Pozostaje więc aktywnym homoseksualistą w sieci. Wierzy, że w ten sposób może też pomagać innym.

Biedroń uważa się za zwykłego człowieka i nie chce, by ludzie budowali jego obraz na podstawie wyobrażeń. "Ciągle robimy to odnośnie do polityków, a potem dziwimy się, że Krystyna Pawłowicz je kanapki na sali sejmowej (…). W głowie roimy sobie, że[oni - red.] będą od nas lepsi" – tłumaczy. Winą za te urojenia obarcza nasz prowincjonalizm. "Mamy nadwyżkę takiego myślenia" – stwierdza. – "Polska zawsze była poza centrum rozwoju cywilazacji zachodniej. Wiem, że to smutny scenariusz, który na pewno nie spodoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tylko, że kiedy on macha szabelką, świata macha laserami i wysyła statki w kosmos" – dodaje. (NaTemat/Wysokie Obcasy)

- Pakuj się i wypierdalaj! – tak pożegnała się z Krzysztofem rodzina, kiedy dowiedziała się, że jest gejem. Robert, który urodził się w ciele kobiety, usłyszał, że wstąpił w niego diabeł i że jest hańbą dla rodziny. Obaj wylądowali w hostelu interwencyjnym dla osób LGBT – pierwszym i jedynym takim miejscu w Polsce.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie związek z emerytowanym policjantem. Starszy partner odwoził go do pracy, zawoził na zakupy, a od czasu do czasu zamykał na pół dnia w mieszkaniu na trzecim piętrze. – Był chorobliwie zazdrosny. Akcje z zamykaniem na klucz siadały mi na psychę – opowiada Krzysztof. Kiedy oznajmił partnerowi, że to koniec, ten obiecał, że zniszczy mu życie. Słowa dotrzymał.

Wystarczył jeden telefon do wujostwa. – Powiedział im prawdę: że jestem gejem – mówi Krzysztof. Wybuchła awantura, zaczęły się epitety i teksty, że nie chcą dalej z kimś takim mieszkać. W końcu padło: Pakuj się pedale i wypierdalaj! - Wolałbym dostać nóż w plecy niż usłyszeć coś takiego od najbliższej rodziny – wyznaje.

– Typowy scenariusz – mówi Marta Turska, pracowniczka hostelu. - Prawda o orientacji seksualnej wychodzi na jaw, a nietolerancyjna rodzina wyrzuca człowieka na ulicę. Albo tak mu dokucza, że ten sam postanawia odejść. Zdarzają się okropne sytuacje: nie wpuszczanie do domu na noc, zakręcanie wody, wystawianie walizek za drzwi – wylicza Turska. Ma w pamięci jednego z najstarszych mieszkańców hostelu. W wieku 54 lat powiedział o swojej orientacji bratu. Ten więził go w mieszkaniu tłumacząc, że „jak będzie w domu, to nie będzie się ruchał”. (...) - Newsweek.pl

Ari nastolatek gej zaprasza swojego partnera na bal szkolny


Prezydent Obama prawa anty LGBT które zostały uchwalone w Karolinie Północnej i Missisipi są "złe" i powinie być uchylone.


Klip muzyczny Gejowski chór z Los Angeles śpiewają When Doves Cry.Nowojorskie centrum LGBT rowerzyści na rzecz kampanii Będzie lepiej


Reklama płatków śniadaniowy pewna matka oburzona jest że przez reklamę która jest też pocałunek lesbijski jej syn ma uraz psychologiczny. (LGBT Nation)


- Po 21 latach debat i konferencji nadszedł czas, żeby zadeklarować: żadnych wymówek i kolejnych rozmów, żadnych kolejnych dziesięcioletnich badań. Nie pozwólmy na to, aby koncerny paliwowe manipulowały światową nauką i polityką, które wpływają na naszą przyszłość. Jesteście ostatnią nadzieją Ziemi - mówił na forum ONZ Leonardo di Caprio, aktor i hollywoodzki gwiazdor. (TVN24BIS)


Lider Nowoczesnej podczas spotkania "Porozmawiajmy o lepszej Polsce" przekonywał: "Musimy pokazywać Polakom dobre rozwiązania, hasła anty PiS nie zadziałają. Musimy przekonać ludzi, że oprócz zatrzymania tych szaleńców, możemy zaproponować bardzo dobre rozwiązania, których Polacy oczekują".

- Chodzi o to, żeby już dziś pomyśleć o tym, jak zaabsorbować tę niesamowitą energię, która się w Polakach wyzwala - zaznaczył. Zaznaczył, że "mówi nie tylko do tych, którzy są przekonani, że 'dobra zmiana' to wstyd, tylko do tych, którzy wciąż wierzą Jarosławowi Kaczyńskiemu". - Mówię to do tych, którzy rok temu zaufali Andrzejowi Dudzie, do tych, którzy myśleli, że Beata Szydło może być niezależnym premierem, do tych, którzy myśleli, że po latach marazmu przyjdzie jakieś ożywienie reformatorskie - to my musimy przekonać tych ludzi - tłumaczył - Gazeta.pl


Ryszard Petru oraz przedstawiciele KODu i opozycji zapraszają na marsz 7 maja


Nigdy więcej o reakcjach na przemarsz ONR-u w Białymstoku


- Byłoby błędem dla Stanów Zjednoczonych lub dla Wielkiej Brytanii posyłanie wojsk lądowych, by obalić reżim Asada - powiedział Obama stacji BBC. (Polska Times)


Barack Obama wraz żoną Michelle spotkali się w piątek w Pałacu Kensington z księciem Williamem, księżną Kate i księciem Harrym. W spotkaniu uczestniczył także mały książę George. Chłopiec przyjął prezydenta USA w gustownym szlafroczku (Plejada)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz