czwartek, 21 kwietnia 2016

News: Harvey Milk, Vienio, Tracy Morgan, Utah, Pearl Jam, Greg Louganis, Wietnam, Ukraina ...


Salt Lake City rada miasta jednogłośnie zmieniła nazwę 900 południową drogę na Harvey Milk Boulevard. Według Fox 13, gej radny Stan Penfold, który zaproponował zmianę nazwy, powiedział: "istnieje wiele wyobrażeń o tym, dotyczą miasta Salt Lake City. Czułem, że to bardzo ważne, że możemy wysłać wiadomość, że jesteśmy otwartym miastem. "

Vienio wciąż się zmienia, czego najlepszym dowodem jest jego ostatnia płyta H.O.R.E. Wraz z dźwiękiem kroczy też obraz, klipy z pogranicza nocnej mary i prowokacyjnego performansu.

Czasy się zmieniają, ale tam wciąż nie ma na to miejsca – to stale heteroseksualna, testosteronowa sytuacja. Widzę, że niektórzy nawet boją się o tym rozmawiać, no ale kurwa, co to ma być? Przecież geje i lesbijki też są wśród nas i to są normalni ludzie. Gówno mnie obchodzi, jakie ktoś ma upodobania – dopóki nie ma to na mnie osobiście wpływu. Wiem, że dużo ludzi leci na to hejtem, a hip-hop to jeszcze podkręca, a przecież bazujemy na przekazie, którego od początku cechowała wielokulturowość. Ale ja też kiedyś miałem z tym problem, przez długi czas...

Nawet nie chciałem podawać ręki homoseksualistom. Potem zacząłem o tym myśleć, że ja przecież jestem okropnym człowiekiem – ktoś się takim urodził i tak ma, a ja nie mam prawa go stygmatyzować. Dlatego zmieniłem się i już nie ma dla mnie znaczenia, w co wierzysz, jakiego jesteś koloru skóry i jakie są twoje seksualne upodobania. To moja życiowa filozofia, że jeżeli odrzucimy te trzy kwestie, wtedy pozostanie po prostu człowiek. Byłem świadkiem kilku coming outów, kolegów po których bym się tego nie spodziewał. No i co! Nikt ich za to nie ściga, a im świat też się nie zawalił. (...) (Vice.com)

Nawet komik Tracy Morgan odwołał swoje spotkanie w Missisipi w proteście wobec nowego prawa umożliwiającego pracownikom biznesowych i publicznych instytucji dyskryminować osoby LGBT. Stanowisko Morgana w kwestiach LGBT znacznie zmieniło niż miał kiedyś w ostatnich latach, zwłaszcza po tym, jak znalazł się pod ogniem krytyki w 2011 głupi żart sugerował chciał zabić własnego syna gdyby były gejem. (The Daily Beast)

Ekstremista katolicki Brian Brown szef NOM organizacji która walczy z prawami LGBT, a nawet paraduje w Francji na marszach przeciw małżeństw homoseksualny, oraz też organizuje zjazdy w Moskwie wychwalanie Putina za homofobie.

Teraz wzywa kongres Amerykański do uchwalenia ustawy zapisać do pierwszej poprawki że można dyskryminować osób LGBT w imię religii. Wmawia jak kto są chrześcijanie prześladowani przez ci źli homodziałaczy. (JoeMyGod)

Garska fanatyków religijny chce mówić w większości badania pokazuje jedno większość chrześcijan wspiera LGBT. To się dzieje sprawie LGBT w Ameryce, po prostu to co kiedyś z czarnymi, wiele organizację Afroamerykanów mówią podobnie i wspierają LGBT.

Hiszpańska strona katolicka Infowacana, porównuje gejów i lesbijek do nazistów, wmawia jak to straszni jesteśmy prześladowanie chrześcijan, za to chcemy prawa i legalizację związków, dodatkowo obraża się osób transpłciowe.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, To nie powinny być jedynie słowa przeprosin, tylko bardzo twarde powiedzenie, ze rasizm, nacjonalizm, wykluczanie kogoś ze względu na kolor skóry, narodowość, jest złe, także z punktu widzenia religii - zauważył RPO.

RPO stwierdził także, że paraliż TK odbije się na zwykłych Polakach. - Być może sądy, które będą musiały stosować wyroki (Trybunału - przyp. red.), to zrobią. Ale administracja już nie. Będzie mówiła, że nie istnieją. Na koniec straci na tym przeciętny obywatel. (Polsat News)

Widać kościół nic nie zmienił się po z strony archidiecezji białostockiej zdjęto przeprosiny za mszę ONR. Witać że te przeprosiny były tylko na pokaz, po to, żeby tylko uciszyć szum medialny. Dodam jedno czy to pierwszy raz odbywają msze dla nacjonalistów? Nie to wiele razy odbywają, a co pielgrzymką na Jasną Góry które błogosławiono nacjonalistów i kibolów.

Nie pierwszy raz kościół wspiera nacjonalizm, historia zawsze dochodziło do tego ludobójstw jak w Chorwacji, a nawet czasie nazizmu wielu duchowny wspierało i błogosławiona nazizm.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Democracy Now: Karolina Północna i Missisipi przeszły prawa anty-LGBT, ale prawo przełomowe w stanie Utah przeszło w ubiegłym roku, idzie w drugą stronę. Utah była jedynym stanów, uchwalili zabezpieczenie niedyskryminacji dla osób LGBT. Wspierany przez kogo homofobiczny kościół Mormonów oraz republikańską większością. Dwie osoby które odegrały kluczową rolę w przejściu ustawy w Utah jest stanowy Demokratyczny senator Jim Dabakis, i jest jedyny gejem senatorem w Utah, oraz Troy Williams, szef Equality Utah.


Pearl Jam odwołali swój koncert w Karolinie Północnej, za prostować przeciwko anty LGBT prawom w tym stanie. Powiedzieli że ustawa jest wstrętna, które pozwoli do dyskryminacji całej grupy amerykańskich obywateli.


Target powiedział dla swoi klientów i pracowników transpłciowy będzie mieć u siebie neutralne łazienki


Greg Louganis o jego przyjaźni z Bruce Jenner i jego nowa wiadomość do Caitlyn dodatkowo o tym że dopiero teraz pojawił się na pudełku płatek do śniadaniu.
Wietnam działacz LGBT Luong the Huy dotyczące działalności w tym kraju


Ukraina ekstremiści chrześcijańscy protestowali przeciwko związkom jednopłciowy na Ukrainie.


Stonewall brytyjska organizacja LGBT, klip głos osób LGBT warto być sobą


Face à la Mer krótkometrażowy film LGBT TunezyjskiMarek Nowak z Partia Zieloni - koło warszawskie w audycji radia Medium Publiczne mówił, że "Wiadomości" TVP zajmują się atakami na opozycję, ale milczą o tym, co się teraz dzieje w Białymstoku. Nie wspominają o patrolach faszystów z ONR i mszy z ich udziałem w białostockiej katedrze. Nie mówią, że studenci i studentki z innych krajów są informowani, aby nie opuszczać akademików, oraz milczą o pobiciach obcokrajowców, gdyż psuje to obraz narodowej wspólnoty. Czy na tym ma polegać misja telewizji publicznej?Madeleine Albright: W którą stronę zmierza Polska?


Komisja Europejska wydała wstępną opinię według której Google w mobilnym systemie operacyjnym Android nadużywa swojej dominującej pozycji, a przez to łamie unijne prawo. (gazeta.pl)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowejBrak komentarzy:

Prześlij komentarz