sobota, 30 kwietnia 2016

News: Luteranie, Irlandia, Szwecja, HRC, Kolumbia, Gay USA, Calum McSwiggan, George Takei, Antysemityzm, Margaret Cho ...


Arcybiskup Uppsali Antje Jackelén wygłosi 1 maja br. kazanie podczas nabożeństwa w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza w Łodzi. Wraz z Biskupem Kościoła ks. Jerzym Samcem, prymas Szwecji poprowadzi nabożeństwo z Sakramentem Wieczerzy Świętej. W liturgii weźmie również udział biskup diecezji warszawskiej ks. Jan Cieślar. (luter2017.pl)

KPH odwiedził nas ambasador Irlandii, Gerard Keown. Podczas spotkania rozmawialiśmy o działalności KPH, o planach na przyszłość, ale także o ostatnich atakach na nasze biuro.

Co w tym czasie robi polska władza? Milczy! Mimo trzech ataków na biuro KPH nie doczekaliśmy się żadnego wystąpienia ze strony Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na apel w sprawie zmian w Kodeksie karnym nie odpowiedział Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Czy kamień zamiast w szybę musi uderzyć kogoś z nas, aby polscy politycy i polityczki zareagowali?

Na mocy obowiązujących w Szwecji do 2013 roku przepisów osoby, które chciały poddać się zmianie płci i oficjalnie zmienić płeć w dokumentach, musiały wcześniej przejść zabieg sterylizacji. Teraz szwedzki rząd zamierza wprowadzić przepisy, które umożliwią wypłacenie odszkodowań osobom zmuszonym do sterylizacji - RP.PL.

Amerykańscy senatorowie Patty Murray i Cory Booker, oczywiście z partii demokratycznej wprowadzili ustawę o zapobieganiu terapii leczenia osób LGBT tak zwana terapia reparatywna, wprowadzona też w Izbie Reprezentantów przez Ted Lieu w 2015 roku. (JoeMyGod)

1 maja wielu osobom, które tego dnia przyjadą spędzić długi weekend we Wrocławiu, ukaże się po raz kolejny brunatna twarz miasta Wrocław. W niedzielę o godzinie 17 w okolicach Dworca Głównego ruszy antyunijna manifestacja skrajnej prawicy, reklamowana na Facebooku pod neonazistowski hasłem „ostateczne rozwiązanie problemu imigrantów” oraz skandalicznym plakatem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - Partia Zielony.

Czworo działaczy Komunistycznej Partii Polski zostało skazanych na kary 9 miesięcy prac społecznych oraz kary grzywny. Za głoszenie treści komunistycznych. W tym samym czasie prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro zawiesił wykonanie wyroku wobec neofaszysty, skazanego za napaść na policjanta zaś sąd w Częstochowie uniewinnił człowieka handlującego koszulkami z treściami rasistowskimi. (Trybuna)

Prawicowa choroba psychiatryczna, republikanka z Północnej Karoliny, twierdzy że chce strzelać w osoby LGBT, nazywa "gej mafią", dodatkowo obraża osoby trans nazywając ich "dewiantami i zboczeńcami". (Adcovate)

Następna dobra zmiana. Uczniowie i niepełnosprawni stracą zniżki na bilety PKP i PKS. To koniec tańszych podróży dla milionów Polaków. Wszystko przez absurdalne przepisy, które wchodzą w życie od stycznia. Co ciekawe – darmowe przejazdy zachowają posłowie. (express elblag)

Gdy weszła na posiedzenie klubu PiS, rozległy się brawa. Posłowie skandowali: - Be-a-ta! Be-a-ta! Podchodzili do niej z gratulacjami: - Tak trzymać. Poza tym zarysowanie sylwetki bezczelnej rzeczniczki klubu PiSu - okazuje się, że to bojowa dziewczę wychowało się w Oazie i jest bardziej niż wzorową katoliczką, członkinią niemal wszystkich możliwych katolicki organizacji. Nie wymieniają tylko Opus Dei, ale to z natury rzecz tajna. Naprawdę - wstyd należeć do kościoła tej pani. Chamstwo jest wzorem dla kościoła cóż nie dawno naziści w kościele też jest ok. (Gazeta Wyborcza)

Dowód że papież nie jest pro LGBT tylko homofobem. Papież przyjął na audiencji prywatnej prof. Massima Gandolfiniego, przewodniczącego Komitetu Brońmy naszych Dzieci. Organizacja ta występuje przeciwko ideologii gender, a w szczególności przeciwko legalizacji tak zwanych małżeństw homoseksualnych. W tym kontekście w czerwcu i styczniu zorganizowano w Rzymie dwie wielkie manifestacje Family Day. (Radio Watykańskie)

Republikanie chcą żeby kongres uchwalił ustawę wolność religijną, można dyskryminować osób LGBT w imię religii, można odmawiać usług, wyrzucać z pracy, poniżać wszystko pod przykrywką Biblii. Republikanie chcą znieść dekret prezydenta Obamy dotyczące LGBT zabezpieczeń niedyskryminacji w federalne, chcą osłabić ochronę prawną dla LGBT Amerykanów. (The Advocate)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


HRC świętuje równość małżeństw w Ameryce, na zdjęcia pary które wywalczyły równość małżeństw wielu stanach i przed Sądem Najwyższym USA.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


W dniu 7 kwietnia Trybunał Konstytucyjny Kolumbii oficjalnie zalegalizował małżeństwa jednopłciowe.

Społeczności LGBT i wielu zwolenników w całym kraju radowali się. Po raz kolejny w głosowaniu 6-3, Trybunał Konstytucyjny opowiedział się za parami jednopłciowymi i Kolumbia jest kolejnym krajem równości małżeńskiej w Ameryce Łacińskiej.

Trybunał uznał małżeństwa osób tej samej płci stanowi podstawowe prawo i zakończyła się bitwa prawna.

Pierwsze głosowanie przyszedł orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 2011, która dało Kongresowi Kolumbii dwa lata uchwalić ustawę uznawanie pary tej samej płci ich związki, ale ustawodawca nie udało się zrobić.

Po opublikowaniu najnowszym orzeczeniu, powinny być w ciągu 10 dni, pary będą mogli się ożenić w ciągu najbliższych kilku dni i ani urzędnicy, notariusze, ani sędziowie, którzy zajmują licencjami małżeństwami nie będzie w stanie wykorzystać sprzeciw tak zwane sumienie jako powód do odrzucenia wniosków od par jednopłciowy.  (Perchy Bird)


Gejowska edukacja seksualna według Calum McSwiggan, choroby przenoszone drogą płciową


Działacz i aktor George Takei, apel do partii demokratycznej o jedność w walce o fotel prezydencki.


Znasz swoich sąsiadów? Włosi walczą z samotnością w wielkim mieście.


Wzrosła liczba antysemickich napadów we Francji. Strach przed ekstremizmem i Frontem Narodowym powoduje, że francuscy Żydzi uciekają z kraju. Dla wielu z nich nową ostoją stał się Londyn.Margaret Cho dotyczące kwestiach LGBT oraz znaczenie głosowania na dobry kandydatów


Posłowie Nowoczesnej o tzw. dużej ustawie medialnej


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz