niedziela, 9 lipca 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież Franciszek ...


Biskup katolicki Patrick Joseph McGrath, z San Jose napisał w liście z 29 czerwca do duchownych i członków zakonów w swojej diecezji. "Nie będziemy odmawiać sakramentów ani chrześcijańskiego pogrzebu. Wreszcie przypomnę kierujemy się słowami papieża Franciszka: Eucharystia nie jest nagrodą za ideał, ale potężną lekarstwem i pożywieniem dla słabych".

List McGratha stoi w sprzeczności z dekretem wydanym 12 czerwca przez biskupa Thomas Paprocki z Springfield w stanie Illinois, on za to nakazał duchownym w swojej diecezji zaprzeczenie komunii świętej i katolickich obrzędów pogrzebowych ludziom miedzy innymi małżeństwom tej samej płci, chyba że oni nawrócili się z "grzechu" i "Bycia gejem.

Mimo że Kościół oficjalnie sprzeciwia się stosunkom tej samej płci i zmienię płci. Jego diecezja biskupa McGratha posiada LGBT Ministry Council, odbywa co miesiąc msze. Podczas gdy wielu członków duchowny katolickiego wydało oświadczenie o współczuciu dotyczącym ataku na klub Pulse w zeszłym roku, ale tylko biskup McGrath był jednym z nielicznych, który wspominał, że wiele ofiar to LGBT.

New Ways Ministry, pochwalił list McGratha. Robert Shine napisał na blogu New Ways Ministry. "Ten rozwój jest oznaką zdrowia w kościele, gdzie zbyt często milczą biskupi, gdy działają nieodpowiednio. Więcej biskupów Stanów Zjednoczonych powinni podążać za przykładem McGratha, wydając wskazówki dotyczące powitania i włączenia osób LGBT." (The Advocate)

Jezuita ksiądz James Martin gościł w porannym programie w ABC omówił swoją nową książkę, „budowanie mostu. Jak Kościół katolicki i społeczności LGBT mogą zawrzeć szacunek, współczucia i wrażliwości do siebie.


Wy wprawdzie knuliście zło przeciwko mnie, ale Bóg obrócił to w dobro, chcąc uczynić to, co się dziś dzieje: zachować przy życiu liczny lud. (1 Mż 50,20)Katedra HopeKościół Middle ChurchMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaKościół św Stanisława Kostki w St. LouisMetropolitan Community ChurchPapież: chrześcijanin musi być całkowicie oddany JezusowiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz