sobota, 15 lipca 2017

News: Leo Varadkar, Sri Lanka, Koncert chórów LGBTQ, Emmy, Wolne sądy, Gay USA, Syria ...


Leo Varadkar pojawił się na okładce “TIME Europe” obok cytatu dotyczące Irlandii “Wyspa na środku świata”. “Geograficznie jesteśmy na obrzeża Europy, ale nie widzę Irlandii w ten sposób. Widzę nas, jako wyspą w centrum świata”.

Varadkar jest przewodzący partii prawicowej liberalnej polityczną ma poglądy dotyczące gospodarczych to liberalne, ale “nieco po lewej stronie w innych sprawach”, wyznaje

Dotyczące jego orientacji i być premierem w takim katolickim kraju. “Myślę, że to właśnie odzwierciedla zmiany w irlandzkim społeczeństwie, które już się wydarzyły”, powiedział Varadkar.

Uważa, że ​​stoi na ramionach dzielnych aktywistów LGBT, którzy utorowali drogę, aby sprawić, żeby dziś taki jak on miał pozycje bycia premierem.

Jeśli chodzi dotyczące aborcji, Varadkar potwierdził, jest możliwe będzie referendum w przyszłym roku, w pierwszej lub drugiej połowie roku. (GCN)

Koncert chórów LGBTQI “Dźwięki dumy i radości”/ LGBTQI choirs in “Sounds of pride and joy”. Kulturalne wydarzenie LGBTQI tego lata! W ramach międzynarodowej trasy koncertowej australijski chór Pacific Pride Choir odwiedzi również Warszawę. Wraz z nimi zaśpiewa pierwszy polski chór LGBT i przyjaciół Voces Gaudii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Pacific Pride Choir to 50 chórzystów z Australii, Nowej Zelandii i Niemiec. Chór powstał po ogromnym sukcesie trasy koncertowej Sydney Gay & Lesbian Choir, który w 2014 roku odwiedził Finlandię, Estonię i Litwę. Pacific Pride chce dotrzeć swoją muzyką i przekazem do miejsc gdzie rzadko go można usłyszeć. Swoim śpiewem chór chce wesprzeć widoczność osób LGBTQI i ich walkę o akceptację.

Podczas swojej pierwszej międzynarodowej trasy koncertowej chór odwiedzi m.in. Polskę: w Warszawie zaśpiewa wspólnie z pierwszym polskim chórem LGBTQ Voces Gaudii, a w Krakowie razem z chórem Krakofonia.

Kiedy: 19 lipca 2017, godzina 19:00. Wstęp wolny. Gdzie: Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej - ul. Myśliwiecka 3/5/7

W czwartek ogłoszone zostały nominacje do 69. Nagród Emmy. Wielkimi faworytami są "Westworld" i "Saturday Night Live". Oba programy zdobyły po 22 nominacje. Są to też jedyne tytuły, które przekroczyły magiczną liczbę 20.

Miedzy wiele osób LGBT nominowani miedzy innymi jak biseksualna aktorka Evan Rachel Wood,lesbijka komiczka, Kate McKinnon, serial "Konflikt: Bette i Joan" od Ryana Murphy'ego, Jane Fonda i lesbijka Lily Tomlin za serial "Grace i Frankie". Wanda Sykes za występ gościnie w "Czarno to widzę". Transpłciowa aktorka Laverne Cox za "Orange Is The New Black". Kilka nominacji ma serial transpłciowy "Transparent". Cała lista na Film Web.

Miłość Nie Wyklucza: Niezależne sądy chronią nas przed nadużyciami władzy. Brońmy sądów, przyłącz się do protestów. Dołączamy do organizacji pozarządowych protestujących przeciw ingerencji w niezawisłość polskiego sądownictwa. To sprawa nas wszystkich - tak jak pisaliśmy wczoraj - również społeczności LGBT+. Informacje o poszczególnych protestach znajdziesz w naszym poście: http://bit.ly/2to7yiR

Nie oddamy wolnych wyborów! PiS-owska ustawa o Sądzie Najwyższym nie odpowiada na żadne problemy polskiego wymiaru sprawiedliwości – to ordynarny skok na sądownictwo. Cel jest jeden: zgromadzenie jak największej władzy w rękach Jarosława Kaczyńskiego i jego popleczników.

Przyłącz się do protestów! Nie możemy pozwolić na uzależnienie instytucji stwierdzającej ważność wyborów od widzimisię ministra Ziobry.

Akcje protestu przeciwko skokowi PiS na sądownictwo:
* WARSZAWA 15 LIPCA Nie oddamy wolnych wyborów! - sobota, godz. 15.00, Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście 48/50, Warszawa
* ŁÓDŹ 15 LIPCA Nie oddamy wolnych wyborów! Łódź - sobota, godz. 15.00, biuro Prawa i Sprawiedliwości, ul. Piotrkowska 143
* KĘDZIERZYN-KOŹLE 15 LIPCA Nie oddamy wolnych wyborów!, sobota, godz. 15.00, Plac Rady Europy
* KRAKÓW 16 LIPCA Nie oddamy wolnych wyborów!, niedziela, godz. 15.00, Rynek Główny
* WARSZAWA 16 LIPCA To NIE Koniec! Powstrzymajmy Zamach Stanu - niedziela, godz. 15.00, Sejm RP, ul. Wiejska 4/6/8 (organizator: Komitet Obrony Demokracji)
* WARSZAWA 16 LIPCA Łańcuch Światła razem z sędziami przed Sądem Najwyższym - niedziela, godz. 21.00, Sąd Najwyższy, plac Krasińskich 2/4/6 (organizatorzy: Iustitia Polska - "Polish Judges" i Akcja Demokracja) - Partia Razem.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Ojciec ciężko chory marzył o ślubie swojej córki że osobiście błogosławi przed śmiercią. Casey Kapalko pragnęła dla swego ojca, aby by to on jej dał ślub i jej partnerce, postanowiły ożenić się w szpitalu koło łóżka ojca. Paul Kapalko, sędzia Sądu Najwyższego w stanie New Jersey, zdiagnozowano u niego rzadką formę raka w 2011 roku.


Na Sri Lance odbyła "mini" parada Pride, zamiast szli wszyscy byli autobusie, po tym na plaży organizowali zawody sportowe, piknik. Mimo homoseksualizm tym kraju jest nie legalny.Jahed Choudhury i jego mąż Sean Rogan, pojawili w programie This Morning, którzy nie dawno wzięli ślub oboje są muzułmanami. Mówią jak po ślubie hejt dotknął ich obrażano w internecie. Ale też ich rodzina miedzy innymi mama Jaheda dostała pogróżki za to że jej syn jest gejem.

Po nieudanej próbie samobójstwa Jahed płakał na ławce w parku. Tam spotkał swojego obecnego męża Seana, który podszedł do niego, aby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Tak poznali się i są razem od tej pory.


Rainbow Voices Bombaj chór LGBT  z Indii który nie długo wystąpi w Londynie w Cadogan Hall obok innego chóru Pink Singers, dla Gay Star News udzieli wywiadu.


Jak wytłumaczyć swoim dzieciom LGBT wytłumaczą dr Sarah Garwood z szpitala w USAAhmad Joudeh jest uchodźcą z Syrii, uciekł przed wojną państwo islamskie groziło jemu że zostanie zabity tylko przez to że jest tancerzem. Teraz używa swojego tańca promować pokój.


Protest Partii Razem na Krakowskim Przedmieściu.


Radomir Szumełda działacz polityczny i LGBT dotyczące zbliżającego protestu w Warszawie przeciw reformie sądowej.


Kamila Gasiuk-Pihowicz z partii Nowoczesnej. PiS otwiera drzwi, za którymi Polskę czeka przepaść dyktatury. Spotkajmy się na demonstracji w obronie naszych obywatelskich wolności, w obronie naszej polskiej demokracji, w obronie sądów niezależnych od polityków. W najbliższą niedzielę, 16 lipca. O godzinie 15 przed Sejmem.


Opera mydlana Hollyoaks najlepsze akcenty Brendana BradyDemocracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe