piątek, 7 lipca 2017

News: Polska tolerancja, Meksyk, Zieloni Europejscy, Trump i jego polityka, Francja, Malta, Cher ...


Większość wrocławian zgadza się, że prawa lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych powinny być takie same jak reszty społeczeństwa. Ale już tylko co trzeci zgadza się, by pary jednopłciowe mogły iść po Rynku, trzymając się za ręce.

Według wyników badań większość wrocławian (70 proc.) uważa, że osoby LGBT powinny się cieszyć takimi samymi prawami jak każdy inny obywatel i mieć prawo do swobodnej ekspresji swojej tożsamości.

Z badań wyszło też jednak, że poziom akceptacji dla osób LGBT znacząco się zmienia, kiedy przejść do pytań szczegółowych. Już tylko jedna trzecia badanych mówi, że akceptuje okazywanie sobie uczuć przez pary jednopłciowe w przestrzeni publicznej. Większość wrocławian uważa, że dwóch mężczyzn lub dwie kobiety nie powinny się trzymać za ręce albo całować na ulicy.

Podobną rezerwę zachowywali badani w bliskich relacjach. Niecałe 40 proc. nie ma nic przeciwko posiadaniu osoby LGBT w rodzinie, pracy lub kręgu znajomych. Trzy na pięć osób zdaje sobie sprawę z tego, że osoby niehetero są w ich środowisku - Gazeta Wyborcza.

Polska tolerancja nie od dziś wiadomo tak samo z żydami, niesprawnymi ... ok nie żyją w Polsce, tylko żeby nie afiszowali i mówili o tym.

Działacze LGBT z Guadalajara Meksyk, protestowali przeciwko autobusu transfobicznego, finansowany przez grupy anty LGBT z USA. (NewNowNext)

"Żeby prowadzić sensowną politykę społeczną, musimy zreformować system podatkowy. Im większe są nierówności, tym więcej rodzi się wzajemnych wrogości społecznych. Jeśli bogaci nie chcą mieszkać za zasiekami i jeździć pancernymi samochodami, muszą się dokładać do wspólnego społeczeństwa" – Julia Zimmermann odpowiada Sylwii Chutnik i Markowi Beylinowi w wywiadzie dla Gazeta Wyborcza.

Walka z nielegalną imigracją to jedno z głównych haseł prezydenta Trumpa. Tymczasem on sam nie tylko zatrudniał na czarno polskich robotników, ale jeszcze ich oszukał. Pracowali bez sprzętu ochronnego, odwalali 12-godzinne zmiany, a wypłaty dostawali nieregularnie lub wcale. W końcu zdecydowali się podać Trumpa do sądu, zaś ich adwokat zagroził przejęciem nieruchomości pod zastaw zarobków - Newsweek.

Dobra wiadomość z Parlamentu Europejskiego! 4 lipca PE przyjął raport Pascala Duranda, europosła francuskich Zielonych Europe Écologie-Les Verts, który wzywa producentów elektroniki do zakończenia praktyk zmuszających konsumentów do przedwczesnej wymiany sprzętu. Chcemy, żeby urządzenia elektroniczne były łatwe w samodzielnej naprawie i miały dłuższą żywotność. Domagamy się też, by producenci skończyli ze sztucznym postarzaniem produktów, wymuszającym ich wymianę na nowe.

- Musimy sprawić, aby nie trzeba było wyrzucać telefonu, w którym zniszczona jest tylko bateria - mówił Pascal Durand w Parlamencie Europejskim. Oszczędności i mniej odpadów do wyrzucania to nie tylko fundamenty zielonej gospodarki - to też zysk dla konsumentów - Partia Zielony.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją kodeksu wykroczeń i innych ustaw, w tym ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jak zauważył Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, projekt ten przewiduje możliwość kary ograniczenia wolności za picie alkoholu "pod chmurką". Zgodnie z prawem karnym, kara ta trwa najkrócej miesiąc. (Polsat News)

Cher w swoim wpisie zdradziła, że według niej Trump odwiedza Polskę, bo tylko prawicowy i populistyczny polski rząd zapewnił prezydenta USA, że powitają go tłumy oraz, że nie będzie protestów.

To nie pierwszy raz, kiedy Cher krytykowała Trumpa. Wokalistka robi to bardzo często na Twitterze – ulubionym kanale komunikacji prezydenta USA. Pisze, że Trump jest niemożliwym do zrozumienia, rozwydrzonym, narcystycznym głupcem, który cieszy się z uznania Rosji. (Onet.pl)

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 7 lipca o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzi psycholog Agnieszka Rynowiecka. Potrwa ono do godz. 20.00.

Fot: Partia Zielony
Trump był i nie ma go, poparadował polaczki w dupkę dali bez wazeliny, później będzie im boleć. Nie zniesiemy wiz i nie będziecie mieli gwarancji bezpieczeństwa, ale jesteście najlepsi, więc trwajcie w Bogu i kupujcie od nas broń i gaz, ble ble. Autobusy z całej Polski jechały od PIS, jak za PRL swoi przetwórców na homofoba.

Wróćmy do USA za wybór Trumpa, coraz bardziej jest zagrożenie prawa LGBT, republikanie silnie chce je uchylać jak w Teksas, ostatnia batalia.

Co raz więcej młodzi LGBT ma problemy zdrowiem, myśli samobójcze według linii The Trevor Project podwoiła osób proszący o pomoc. Coraz więcej przestępstw nienawiści wobec osób LGBT podwoiła się.

Administracja Trump uchyla transpłciowe zabezpieczenia w szkołach publicznych, miedzy innymi o toalety. Egzekwowanie praw obywatelskich osób LGBT jest osłabione przez cały rząd federalny, w budżecie prezydenta Trumpa obcina miedzy innymi finansowanie HIV/AIDS.

Tu w Polsce cieszą się z jego wizyty, ale tam w USA ludzie cierpią przez jego politykę, obawiają się o swoje życie czy to osoby LGBT, emigranci, innej rasy, kobiety. Więcej o polityce nienawiści Trumpa na The Daily Beast.

Sąd Najwyższy Francuski, orzekł w środę, że dziecko urodzone z matki zastępczej za granicą może zostać przyjęte dziecko przez partnera, biologicznego ojca, co jest prawnie uznanym przez dwóch rodziców we Francji.

Orzeczenie to jest dużym krokiem do równości dla par homoseksualnych w Francji, którzy korzystają matek zastępczy zagranicą, żeby mieć dzieci. Do tej pory jednak, Francja odmówiła uznania partnera ojca biologicznego jako jeden z rodziców dziecka.

Ale kościół katolicki już ostro skrytykował tamtejszy Kościół. Rzecznik episkopatu przypomina, że istniejący we Francji zakaz surogacji ma na względzie dobro dziecka. Tymczasem w decyzji sędziów prawa dziecka zostały kompletnie pominięte. Nie bierze się na przykład pod uwagę relacji, jakie nawiązują się podczas ciąży – podkreśla ks. Olivier Ribadeau Dumas (France24/Radio Watykańskie)

Poważnie kościół mówi o dobro dziecka, ich ba to jest dla dobra dziecka, gdy partner umrze to dziecko nie trawi do domu dziecka. Jeszcze oni mówią o dobro dziecka, to gdzie byli i są kiedy księża gwałcili dzieci, jeszcze ukrywali sprawy to ma być dla dobra dzieci gwałt. Obłuda kościelna nie już nie robią wstydu.

Irlandzki filmik magazynu GCN dotyczące jak kościół mówi że homoseksualiści powinni żyć w celibacie, tylko dlaczego nie podtrawią żyć duchowni. Obłuda i hipokryzja po katolicku.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Drugie czytanie ustawy równości małżeństw w parlamencie Malty zatwierdza, ustawę, jeszcze jedno głosowanie i zostanie uchwalone równość małżeństw, najbardziej katolicki kraj Europy. Ustawa też proponuje zastąpić określoną terminologię płci z płcią neutralną pojęć takich jak „małżonek”, „partner” i „osoba, która urodziła” zamiast „matka”, „ojciec”, „mąż” i „żona”. W tej kwestii partia prawicowa i kościół katolicki sprzeciwiają się.


"Donald Trump to polityk, który otwarcie mówi, że jest na tyle bogaty, że jest na tyle potężny, że każdą kobietę, która mu się spodoba, może złapać za cipkę. Co to ma wspólnego z tymi wszystkimi konserwatywnymi wartościami, z tradycją, którymi się podciera na co dzień Prawo i Sprawiedliwość?" – fragment przemówienia Justyny Samolińskiej (Zarząd Krajowy Razem) z podczas demonstracji Trump precz! Demonstracja w czasie wizyty Trumpa w Warszawie.


Na zachodzie furorę robi też na gejowski portalach scena jak Donald Trump wyciąga rękę do pierwszej damy Agaty Kornhauser-Duda, a ona całkowicie lekceważy go, zamiast jemu podaje rękę Melanii Trump.


Rada Unii Europejskiej - filmik naprawdę całe zło to Unia Europejska niż nam nie przynosi. Jeszcze dodam dzięki Unii możemy wyjechać i wziąć ślub.Ivanka Trump złożyła kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Getta. Następnie udała się na zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które znajduje się obok pomnika. We wpisie na Twitterze napisała, że wizyta w tych miejscach była "głęboko poruszająca". W trakcie składania kwiatów przed pomnikiem Bohaterów Getta naczelny rabin Polski Michael Schudrich odmówił kadisz.


Nowy klip promujący najnowszy sezon Will i Grace, 11 latach wracają do stacji NBC w specjalnym sezonie. Głównymi gwiazdami serialu Will i Grace są Debra Messing (Grace), Eric McCormack (Will), Megan Mullally (Karen) i Sean Hayes (Jack).


Donald Trump przywitał i podziękował Lechowi Wałęsie, a PIS okrzykami i gwizdami części publiczności.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz