wtorek, 18 lipca 2017

News: Książę William, Robert Biedroń, Gdańsk, Mister Deaf International, Sądy, Ruby Corado, Trans modele ...


Z okazji wizyty Księcia Williama i Księżnej Kate w Polsce, dwie organizację LGBT KPH i Lambda Warszawa spotkały się z Księżną parą. Rozmawiali m.in. o przemocy, z którą spotykają się osoby LGBT w Polsce, oraz o zdrowiu psychicznym osób LGBT.

(...) Potem podkreślił też wagę relacji polsko-brytyjskich. – My, w Zjednoczonym Królestwie bardzo cenimy sobie nasze więzi z Polską. Podziwiamy Polskę jako wspaniały przykład odwagi, wytrwałości oraz odporności. Daliście radę przetrwać setki lat ataków na wasze ziemie, w tym również rozbiory, które miały wymazać was z mapy Europy - mówił.

Dodał również, że w XX wieku Polska okazała niesamowitą odwagę przeciwstawiając się brutalnej okupacji nazistowskich Niemiec.

- W bohaterskim powstaniu w getcie żydowskim w 1943 roku i Powstaniu Warszawskim w roku 1944. Kathrine i ja byliśmy bardzo poruszeni zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego dzisiaj po południu wraz z panem prezydentem i panią Dudą. Tak samo jak wiem, że będziemy tak samo poruszeni, gdy odwiedzimy obóz koncentracyjny Stutthof, który przypomni nam o cierpieniu narodu polskiego i okrucieństwach Holocaustu - mówił książę. (...) - TVN Warszawa.

Trzech na czele opozycji - Tusk, Owsiak i Biedroń mogą stanąć na czele antypisowskiej krucjaty – wynika z sondażu „Wprost”.

Donald Tusk, Jerzy Owsiak i Robert Biedroń to osoby, które – zdaniem Polaków – mają największe szanse na odsunięcie PiS od władzy. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Wprost” na panelu badawczym Ariadna.

Badania zostały wykonane na zlecenie tygodnika "Wprost". Donald Tusk – pierwsze nazwisko na liście – nie zaskakuje. Chociaż według niedawnych badań dla TVN24 obecny szef Rady Europy dużo stracił i dziś jego główny rywal Andrzej Duda miałby większe szanse na wygraną. Tym tweetem Donald Tusk dał do zrozumienia, że już przygotowuje się do starcia.

Nowy Emmanuel Macron – tak czasami określany jest Robert Biedroń. Obecny prezydent Słupska rzeczywiście może sporo namieszać w polskiej polityce. On sam śmieje się z tego porównania.

Natomiast Owsiak na razie ma ważniejsze sprawy na głowie. Już wkrótce rusza "Przystanek Woodstock". Ten sondaż może jednak spowodować, że sympatycy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze bardziej go znienawidzą. (Na Temat)

Fot: Gazeta.pl
Gdańska radna PiS Anna Kołakowska ma przeprosić posłankę PO Agnieszkę Pomaską za internetowy wpis o niej: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso" - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny.

Radna PiS po ogłoszeniu wyroku powiedziała dziennikarzom, że nie przeprosi Pomaskiej i wniesie apelację.

- Oczywiście, że nie będzie żadnych przeprosin. Ja z tej sali sądowej wychodzę w poczuciu dumy. Nie czuję się w żaden sposób upokorzona przez ten wyrok sądu. Z takim wyrokiem można żyć - w stanie wojennym żyliśmy z wyrokami znacznie surowszymi. Natomiast pani Pomaska musi żyć z wyrokiem historii - osąd społeczeństwa wyrazili już Polacy na różnego rodzaju forach internetowych. Z tym będzie żyć o wiele trudniej - powiedziała radna PiS - Polsat News.

Teksasu Gubernator Greg Abbott organizuje specjalną sesję legislacyjną we wtorek w celu zaatakowania Amerykanów LGBTQ. Oczywiście największymi ofiarami będą transpłciowe osoby.

Mateusz Borowski z Bydgoszczy został Mister Deaf International 2017 - tak zwane mister głuchoniemy.

Szkolenie dla aktywistów centrum Razem Lubelskie na temat transpłciowości, dyskryminacji dotykającej osoby transpłciowe oraz na temat praw osób transpłciowych przeprowadziliśmy w Centrum Społeczne Razem w Lublinie.

Szkolenie przeprowadziły: prezes Fundacji Trans-Fuzja Edyta Baker i wiceprezeska Julia Kata. Dziękujemy Lubelskiemu Razem za zaproszenie.

Republikanie pracują nad nową ustawą praw obywatelski, oczywiście największymi ofiarami będą osoby transpłciowe. Które będą wyeliminowane z praw obywatelski dotyczące ochrony przed dyskryminacją. (PinkNews)

Fot. Jakub Szafrański
Nigdy wcześniej w manifestacjach przeciwko autorytarnym zapędom PiS-u nie brało udziału tylu młodych ludzi. Tym ważniejsze jest, by nikogo z tej wspólnoty nie wypychać. Jeśli ten sprzeciw nie będzie masowy i różnorodny, nie będzie również skuteczny.

Lewicowcy i konserwatyści, liberałowie i socjaliści – stoimy dziś wszyscy ramię w ramię w obronie niezależności sądów. Na niedzielnej demonstracji pod Sejmem stworzyliśmy jeden front: wyborcy PO, Nowoczesnej, PSL, Zjednoczonej Lewicy i Partii Razem. Nigdy wcześniej w manifestacjach przeciwko autorytarnym zapędom PiS-u nie brało udziału tylu młodych ludzi. Tym ważniejsze jest, by nikogo z tej wspólnoty nie wypychać, za to skłaniać do aktywności również tych, którzy, zniechęceni do polityki, wybierają rolę kibiców z dystansem patrzących na obie strony sporu.

Nie da się tego osiągnąć bez nowych głosów i perspektyw, bez tych ludzi, którzy skutecznie docierają do środowisk i pokoleń impregnowanych na argumenty i czar założycieli III RP. Dlatego ze smutkiem przyjęliśmy fakt, że na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji przed Sejmem przemawiali jedynie przedstawiciele opozycji parlamentarnej, nie dopuszczono zaś do mikrofonu nikogo z Inicjatywy Polska Barbary Nowackiej, Zielonych czy Partii Razem. Brakowało nam też głosów młodych polityków i polityczek, aktywistów i aktywistek. (...) - Krytyka Polityczna.

PIS udało się wiele osiągnąć przez dwa lata  oto sukcesy:
Dokonać zamachu na Trybunał Konstytucyjny i powołać na jej Prezesa żonę TW Wolfganga.
Uzależnić prokuraturę od siły rządzącej
Zawłaszczyć media publiczne
Cofnął reformę 6-latków
Zlikwidował niezależną od partii politycznych służbę cywilną
Zlikwidować dopłaty do zabiegów in vitro
Zlikwidowano stypendia dla najzdolniejszych uczniów
Zniszczyli stadniny konne, które były naszą dumą.
Wprowadzili nowe prawo podsłuchowe
Wymienili ludzi w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa nominować swoi.
Włamali się do siedziby Centrum Kontrwywiadu NATO
Rozpoczęli niszczenie natury np wycinka Puszczy Białowieskiej
Uchwalili ustawę o ziemi, która ubezwłasnowolniania Polaków w obrocie swoja własnością, a
daje przywileje swobodnego obrotu ziemią kościołowi katolickiemu.
Przekazali miliony dla wybrany ludzi kościoła katolickiego, najwięcej pewien ksiądz z Torunia otrzymał.
Ograniczyli dostęp do środków antykoncepcyjnych.
Ośmieszyli Polskę na arenie międzynarodowej.
Uchwalić ustawę o reformie edukacji pogarszająca poziom wykształcenia dzieci, żeby dzieci były głupie i głosowali na nich.
Edukacja seksualna w szkołach po katolicku, antykoncepcja, homoseksualizm czy prezerwatywy są nie dopuszczalne.
Pogorszyli pozycję Polski w UE.
Doprowadzili do spadku inwestycji.
Powiększyli dług państwa.
Ustawy o podatkowe od handlu, spowodowano podwyżki opłat bankowych za pomocą podatku od banków.
Rozbroić armię i odsunąć zakup uzbrojenia.
Zniszczyli niezależne sądownictwo.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Ruby Corado działaczka LGBT która stworzyła centrum Casa Ruby, pomaga bezdomnym odrzuconym osobom LGBT, zajmuje już ponad dwóch dekad pomocom.Pinksixty Entertainment - na temat transpłciowy modeli/modelek


Panel dyskusyjny z otwarcia kampanii społecznej dot. przemocy domowej wobec osób LGBT "Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz" Stowarzyszenia Lambda Warszawa. Wydarzenie odbyło się 17 maja 2017 roku w Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią, Bifobią i Transfobią (IDAHOT) w Ambasadzie Niderlandów w Warszawie.

Panel dyskusyjny prowadziła Renata Kim (dziennikarka, "Newsweek"), w panelu udział wzięły: Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Zespołu ds.Równego Traktowania, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Karolina Więckiewicz – ekspertka Kampanii „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz”. Paula Chmielewska – koordynatorka Telefonu Zaufania dla Osób LGBT i ich bliskich, Lambda Warszawa


„Stajemy w łańcuchu czystych intencji. Chcemy takich reform sądów, które będą napisane ponad podziałami. W interesie zwykłych ludzi, a nie polityków rządzących krajem. Jesteśmy dzisiaj ze światłem, bo zwyczajem dawnych mieszkańców Polski, chcemy odpędzić światłem zło, które w tym kraju się dzieje” - mówiła Weronika Paszewska z Akcji Demokracji. Ze sceny odczytaliśmy głosy aktywistek i aktywistów Akcji, zostawiane przez osoby podpisujące apel przeciwko upolitycznianiu sądów.

Realizacja i montaż klipu Bart Staszewski, znany twórca dokumentu artykułu 18.


Coraz więcej pojawiają się obawy dotyczące serii zaginięć w gejowskiej dzielnicy w Toronto Kanadzie. Od 2010 r. Co najmniej pięciu gejów znanych społeczności zaginęło w tajemniczych okolicznościach, a policja jeszcze nie znalazła ich.

Według doniesień, ostatnio brakowało osób, które opuszczały lokalne kluby we wczesnych godzinach porannych. "Wszyscy widzą linki. Wszyscy geje są w wieku 40 lat i to przerażające, bo może być kimś w naszej społeczności". (Global News)


"To powinno być obowiązkowym materiałem edukacyjnym w szkole. SERIO. Giertych prasuje kłamców z PIS w 2007." - Zbigniew Hołdys


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe