poniedziałek, 10 lipca 2017

News: Szwecja, Belfast, Armenia, Rosja, Trump, Razem, Chiny, Rumunia, Gay Pride, Republikanie ...


Partia Razem w Szwecji wzięła udział paradzie w Kirunie.

25-latek z Belfastu w Irlandii Północnej jest gnębiony przez homofobów, miedzy innymi obrzucony kamieniami, grożono jemu śmiercią.

W Berlinie gang czeczeński terroryzuje osoby homoseksualnych i kobiet. Dochodzi do zastraszeń, gróźb i pobić.

Republikanka Vicky Hartzler atakuje osoby transpłciowe w armii są dla niej niebezpieczne jak ISIS, Korea Północna czy Putin.

Chrześcijański muzyk i pisarz Lance Wells, w swojej książce atakują osoby LGBT. Nazywa osób LGBT mordercami i gwałcicielami. Wmawia to chrześcijanie są prześladowani, nie osoby LGBT. Domaga żeby USA znów karało homoseksualizm.

Armenia, postanowiła że małżeństwa jednopłciowe które są zawierane poza granicami kraju będą respektowane przez prawo Armenii. To czyni Armenię drugim byłym państwem związku radzieckim po Estonii uznanie małżeństw tej samej płci za granicą.

Mimo Armenia jest bardzo homofobiczna, ataki na osoby LGBT są nawet media Armeńskie przyłączają się miedzy ujawniono dane osób LGBT ostrzegano przed nimi są niebezpieczni dla społeczeństwa.

Malezja i Indonezja duchowni muzułmański przyłączają się do bojkotu kawiarni Starbucks, za poparcie osób LGBT. Dodam kilka lat temu do chrześcijanie bojkotowali z tych samy powodów.

Wicepremier Piotr Gliński przez 16 miesięcy nie opłacał abonamentu. Tymczasem to właśnie on jest ministrem kultury, odpowiedzialnym m.in. za telewizję publiczną.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zamknięto ponad połowę gejowskich pubów w Londynie. "Liczba miejsc "gejowski klubach" w londyńskich spadła do 53 z 125, czyli o prawie 60 procent od 2006 roku.

Politycy Japońscy z Tokio wprowadzili grupę do promowania polityki przyjaznej LGBT. Chcą promować i zachęcać inne miasta Japońskie i lokalny polityków do uchwalenia ustaw pro LGBT.

Polski homofob Europoseł PiS Ryszard Legutko został wybrany na współprzewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

Aktywiści w Rosji powiedzieli, w tym roku władze czeczeńskie ponownie rozpoczęły akcję przeciwko osobom LGBT chcą oczyścić Czeczenie z LGBT w tym roku.

Publiczne instytucje kontrolowane przez Prawo i Sprawiedliwość coraz szerzej otwierają drzwi dla działaczy skrajnej prawicy. Najnowszy przykład to aktywny członek "Brygady Podlaskiej" ONR Filip Łukaszewski, który dostał fuchę jako asystent wicedyrektora portalu Polskie Radio.pl Andrzeja Turkowskiego.

Łukaszewski to też aktywny użytkownik Twittera – groził na nim śmiercią między innymi "aborcjonistom" i "komunistom". Pisał też, że chętnie pobiłby posłów opozycji blokujących mównicę w Sejmie - Partia Razem.

Mężczyzna zaatakował nieznajomą na przejściu dla pieszych przy dworcu PKS w Lublinie. 58-latka ma połamane kości twarzy. Prokuratura mówi, że pobicie mogło mieć tło rasistowskie, ale ustalono, że mężczyzna był też agresywny w stosunku do kobiet we własnym domu - Gazeta.pl

Nazistowska partia brytyjska Britain First. Naziści angielscy atakuje program telewizyjny"blind date" za udział lesbijek.

Lucian B. Wintrich, prawicowy pedał tak nisko upada atak na stację CNN on paraduje zamach 11 września dwie wieże z napisem CNN i Trump jako samolot niszczy stację CNN. (JoeMyGod)

Jeszcze dotyczące polityce Trumpa i republikanów,  jak niszczy życie osobom miedzy innymi LGBT. Uchwalenie ustawy która odmawia gejom i lesbijkom oraz innym jak hetero też, przyjmowanie dzieci wszystko w imię wolności religijny. Nie ważne dobro dziecka, tylko wolność religijna.

Historia rodziny  Andy Delony i Brendan Robert, przyjęli pod swój dom dzieci, dziś byłoby nie możliwe, skończyłoby te dzieci do 18 lat były sierocińcu albo rozdzielą ich.

Służby chcieli dzieci rozdzielić i stracili kontakt ze sobą, poszłyby do inny domów, ale Andy i Brendan przyjęli pod swój dach czwórkę rodzeństwa. Tekst o rodzinie Andy i Brendana na Fusion.

Po prostu przez homofobów wiele dzieci tracą domów, są osoby które chcą mieć dzieci czy homo czy hetero, mogą dać im bezpieczeństwo, miłość godne życie. Ale nie dla wielu fanatyków religijny, wolą odmówić dzieciom dom, najgorsze dlaczego te dzieci nie mają normalny dom przez hetero i wielu wierzący.

Mimo nie którzy biskupi katolicy są przyjemni ale wielu do homofoby. Biskup Richard Malone z Maine który przenosi się do Nowego Jorku napisał list że jest dumny swoi osiąknięć taki jak sprzeciw małżeństw homoseksualny, wmawiał wszystko w imię "dobra dzieci".

Kontrmanifestacja przeciwko nienawiści zorganizowana przez Razem Wrocław.

Przewodniczący wrocławskich Zielonych, Paweł Pomian: – Narodowcy potrafią jedynie straszyć ludzi. Tworzą wymyślone problemy, oparte na nienawiści i strachu, korzystają z lęku w społeczeństwie, który sami sobie zbudowali. Wkładają w to masę energii, którą z powodzeniem można by wykorzystać na walkę o wiele pożytecznych dla mieszkańców i mieszkanek spraw.

Ich demonstracje nie dadzą 1400 nowych miejsc w żłobkach i nie pomogą w walce o czyste powietrze! To samo robią działacze wrocławskiego PiSu! Sprzeciwiają się otwartości Wrocławia i chcą referendum podczas wyborów samorządowych na temat przyjmowania uchodźców. Prawo i sprawiedliwość też woli wykorzystać grać na emocjach, zamiast rozmawiać o nowych liniach tramwajowych czy sprawnej polityce mieszkaniowej.

Zastraszaniem ukrywają totalny brak pomysłu na rozwiązywanie realnych problemów i potrzeb wrocławian – mówił.Działacz LGBT z Ameryki Matt Baume, odwiedził Londyn mówi o nowy ostrzeżenia dla równości małżeństw w USA za czasów Administracji Trumpa.Homoseksualizm jest tabu w Chinach, wiele osób zmusiło około 70 milionów ludzi LGBTQI budować własną społeczność w internecie. Ale teraz, nowa regulacja poważnie zagraża te bezpieczne schronienie dla osób LGBT.


Weekend odbyły się parady Pride, tysiące osób uczestniczyło w paradach Barcelonie, Duńskim mieście Aalborg, Budapeszcie Węgry, Kolonia Niemcy. Na Węgrzech skrajna prawica próbowała zakłócić paradę i chcieli ją zablokować.


Rumunia w Cluj Transylwanii po raz pierwszy odbyła się marsz równości. Mimo coraz więcej ataków na osoby LGBT doprowadzono to tego referendum zakaz małżeństw jednopłciowy. GayStarNews tez piszę o homofobii Europy Wschodniej od Polskę, Węgry coraz więcej nacjonalizmu.


Nad sklepem The Crystal Ship, zawisła flaga tęczowa, a strażak zaatakował w internecie ich homofobicznieAplikacja Moovz przestawia klip z World Pride MadrytuKlip muzyczny Superfruit's "Bad 4 Us"


Hiszpanka Lina Alvarez w wieku 62 lat została matką, wywołała w swoim kraju debatę na temat późnego macierzyństwa.


Gwiazdy takie jak Nicole Kidman, James Franco śpiewają przebój Spice Girls "Wannabe"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz