środa, 12 lipca 2017

Pierwsze małżeństwo gejowskie muzułmańskie w Wielkiej Brytanii


"Pierwsze" brytyjskie małżeństwo tej samej płci z udziałem muzułmanina w miasteczku Walsall Anglii. Tabu dla wielu z wiary islamskiej temat homoseksualizm. Jahed Choudhury i Sean Rogan nosiły tradycyjne stroje muzułmańskie podczas ceremonii ślubnej w urzędzie.

Para się spotykała, kiedy Choudhury płakał na ławce w Darlastonie, a Sean zatrzymał się, aby sprawdzić, czy jest w porządku wszystko. Jahed był prześladowany w szkole średniej, dodatkowo chodził do meczetu w dzieciństwie, był atakowany i nie pozwolono uczestniczyć w modlitwie.

"Ludzie obrażają mnie, rzucają puste pojemniki na śmieci, nazywają mnie świnią, ale także muzułmanie krzyczą "haruma", co jest bardzo nieprzyjemnym zniewagą w moim języku" - powiedział Jahed dla Express Star.

Rodzina Jahed nie uczestniczyła w ceremonii ślubnej, nie uznają go mówią że jest chory może wyleczyć się z homoseksualizmu.

"Chcę powiedzieć wszystkim, którzy przechodzą przez to samo, co my że wszystko w porządku - chcemy pokazać całemu świat, że możesz być gejem i muzułmaninem" - powiedział Jahed.