środa, 12 lipca 2017

News: Jakub i Dawid, Trans spotkanie, Czeczenia, Prasa LGBT, Chile, Irlandia, Kalifornia ...


Jakub i Dawid to para chłopaków, która niecały miesiąc temu wzięła ślub na portugalskiej Maderze. Tydzień temu opublikowali nagranie z uroczystości. W Internecie wzbudziło wielkie zainteresowanie - w tydzień obejrzało je ponad 100 tysięcy osób. Niestety w odpowiedzi dostali falę nienawiści, znieważeń i gróźb.

Nagranie pojawiło się w sieci tydzień temu i od razu wzbudziło ogromne zainteresowanie i kontrowersje. Spośród prawie tysiąca komentarzy przeważają obelgi i krytyka typu: „Co za debile ślub!”, „Patologia!”, „Boże dziękuję Ci że w mojej Polsce nie dopuszcza się takiego pedalstwa!!”, „Ohydne ścierwa”. Wśród nich pojawiają się też konkretne groźby czy mowa nienawiści: „Do Auschwitz piecyki włączyć i jazda”, „Ogolić, wykastrować i do piachu”. Takie komentarze są przez chłopaków na bieżąco usuwane.

Jednak wobec części z nich nie mogli przejść obojętnie i te, które nawoływały do nienawiści lub zawierały groźby karalne, zostały zgłoszone na Policję. Dzięki pomocy zespołu prawników z Kampanii Przeciw Homofobii w pozwie liczącym ponad 60 stron udało się dokładnie zidentyfikować 34 osoby - RMF FM.

Cztery miesiące temu Mateusz Perczyński razem ze swoim chłopakiem, kolegą i koleżanką wracał z imprezy w centrum Poznania. Była godz. 3 w nocy, gdy znajomi postanowili wejść do baru Roti przy ul. Mickiewicza. – Na schodach minęliśmy łysego, napakowanego karka. Obrócił się, spojrzał na nas, krzyknął: „Jeb... pedałów", „kur...", „dziwki". Zignorowaliśmy to. Wtedy ruszył w naszą stronę, uderzył mnie pięścią w twarz, upadłem. Zaczął bić moich znajomych – relacjonował nam Perczyński.

Mężczyzną, który groził młodym gejom, okazał się poznaniak Dawid Bigoszewski. Został oskarżony o kierowanie gróźb karalnych. Sąd skazał go na 600 zł grzywny. Skazany się nie odwołał – wyrok jest już prawomocny.

Na proces czeka jego kompan Patryk K., który pobił i obrażał młodych gejów. Jako że obrażenia okazały się niegroźne, napadnięci powinni ścigać agresora z oskarżenia prywatnego. Jednak prokuratura zdecydowała o objęciu sprawy ściganiem z urzędu. Akt oskarżenia jest już w sądzie, pierwszą rozprawę zaplanowano na 16 października - Gazeta Wyborcza.

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 14 lipca (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem). Spotkanie trwa do godz. 21.00 (z 15-minutową przerwą).

27 gejów, podano nazwisk którzy uważa się za zabitych w Czeczenii, zostały opublikowane przez rosyjską gazetę. Novaya Gazeta, twierdzi, że ci mężczyźni zostali zastrzeleni w nielegalnej masowej egzekucji przez czeczeńskich funkcjonariuszy ds. Bezpieczeństwa w mieście Grozny w nocy z 25-26 stycznia, po kilku tygodniach aresztowania bez zarzutów.

Najmłodsi rzekome ofiary miał zaledwie 18 lat. Novaya Gazeta twierdzi, że tak naprawdę aż 56 mogło straciło życie w masakrze homofobicznej, a ciała ofiar zostały zabrane na różne cmentarze, w tym chrześcijańskie, gdzie pochowano.

Wielu rodzin nie wie co stało się z ich dziećmi, myślę że wrócą do domu znikli bez śladu. (Metro UK)

Prasa LGBT do przeczytania: Lavender MagazineThe Rainbow Times, GNI Mag, Georgia VoiceLinQVanguard QuarterlyMidlands ZoneDavid AtlantaWire MagazineThe Standard MagazineHumen MagazinSiegessäule, QX MagazineBoyz Magazine.

Weekend arcybiskup Dublina Diarmuid Martin o zmianach w Irlandii radykalne zmiany, które miały miejsce w społeczeństwie irlandzkim w ostatnich czasach, a regularne praktyki religijne gwałtownie spadają w ostatnich latach.

"Irlandia przechodzi dziś kolejną fazę rewolucji swojej kultury religijnej", powiedział. "Sekularyzacja jest dobrze rozwinięta w społeczeństwie irlandzkim, a jednak w życiu codziennym jest wiele pozostałości elementów wiary i religijności."

Mówił o referendum na temat równości małżeństwa w 2015 r., Martin stwierdził, że "nie chodzi o doktrynę", ale raczej o przekonanie, że geje i lesbijki ludziom powinno się zezwolić na prawo cywilne małżeństwa. (GCN)

Coraz więcej oszustw na rzekomo pomoc, wcześniej zbiórka na chorego chłopca który nie istnieje, teraz rzekomy powstaniec warszawski prosi o pomoc, a naprawdę nie brał udziału. Nawet w naszym środowisku pewna para gejów zbiera na rowery po ukradli im, trochę śmieszne po mają kasę na podróże do krajów arabski jak Malezja gdzie ostatnio złe wieści homofobiczne.

Bardzo źle tak wykorzystuje się później ci którzy naprawdę pomocy otrzymują nie otrzymują, znam wiele przypadków otoczenia że samotne matki nie otrzymują pomocy, nawet które uciekły od kata męża. Po nie zasługują, ale rodziny które jest przemoc to płyną pieniądze pomoc jest.

Nawet środowisku LGBT wielu żyje taki warunkach po prostu skrajna bieda, wielu to też osoby które zaczynali ruch gejowski w Polsce. Wielu dziś nie pamięta o nich. Nawet znam że ci biedni z środowiska, są poniżani przez te bogate osoby.

Polacy tak naprawdę nigdy nie byli prawdziwie solidarni. Sam to też doświadczyłem  złego traktowania, cóż jeszcze tylko z powodu niesprawności. Ktoś zostanie pobity to wielu w środowisku, atakują ofiary po sami są wini, po co afiszują się.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Podczas gdy wielu Amerykanów ucieszyło decyzja Sądu Najwyższego USA o legalizacji małżeństw osób tej samej płci, ale walka o równość jest jeszcze daleka od zakończenia. W wielu stanach USA, nadal jest prawnie dopuszczalne odmowa usług, mieszkania lub miejsca pracy dla osób LGBT. Reportaż Vice HBO druga część.


Chile starcie przeciwników osób LGBT z działaczami, wśród był transfobiczny autobus który jest finansowany przez amerykańskie homofobiczne grupy. W Hiszpanii autobus transfobiczny został zatrzymany przez policja za nawoływanie do nienawiści wobec osób LGBT. Członkowie katolickiej grupy Hazte Oir z Chile nazywają LGBT "pedofilami" i "mordercami".

W 2015 roku Chile zalegalizowali związki partnerskie tej samej płci, a rozwód w 2004 r. Został zalegalizowany. Prezydent Chile powiedziała że pracuje nad uchwaleniem równości małżeństw. (SBS/AFP)


Chromat projektantka Becca McCharen-Tran i Discwoman twórczyni Christine McCharen-Tran, są gorącymi zwolenniczkami społeczności LGBT, mówią o Pride Dyke feminizmie i aktywizmu LGBT.Chrześcijanie LGBT proszą gubernatora Florydy. "Aby wypełnił obietnicę ustanowienia zakazu dyskryminacji wobec pracowników LGBTQ w stanie Floryda" - powiedział ksiądz Rudolph Cleare.Kalifornia zakazał swoi pracownikom podróżowania do stanów gdzie dyskryminuje społeczności LGBT.Gejowski chór Los Angeles ich dwa koncerty na temat religii swoje doświadczenia religijne.


Starbucks w Londynie podczas parady serwowali specjalna mrożoną kawę Pride


Burmistrz Los Angeles ogłosił kryzys bezdomności, jeden buduje małe domki dla bezdomny.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe