sobota, 8 lipca 2017

News: Anna Strzałkowska, Gus Kenworthy, Turcja, Gay USA, Wyjdzie z szafy, Służba zdrowia, Robert Millar ...


Usłyszałam, że jestem dewiantką, że jest tam impreza pedofilów, że powinni nas skazać, że jestem zboczona – mówi nam trójmiejska socjolożka Anna Strzałkowska ze Stowarzyszenia Tolerado, która w niedzielę była świadkiem, jak w Sopocie grupka manifestujących zakłóciła przebieg Festiwalu Tęczowych Rodzin. Rozmówczyni Onetu porusza też w wywiadzie inne wątki, między innymi dyskryminacji środowisk LGBT, ale też i środowisk katolickich. (...)

To jest decyzja sądu, ale chciałabym, by była to kara najwyższa, przewidziana w takich sytuacjach. Bo tutaj nie zaatakowano nas, a nasze dzieci. Dzień wcześniej mieliśmy spotkanie z rodzicami, to była otwarta debata. Można było wtedy przyjść i powiedzieć nam, co o nas sądzą. Ale tego nie zrobili. Przyszli specjalnie dzień później, by zaatakować nasze dzieci.

Protestujących było niewielu, ale przez osiem poprzednich lat nigdy nie było żadnych incydentów. Nie chodzi o liczbę, ale o poczucie bezkarności. O przyzwolenie na przemoc. Nigdy wcześniej nie było tylu ataków na obcokrajowców, na osoby LGBT czy nawet jak ostatnio to się stało w Warszawie na osoby z autyzmem!

W ostatnim czasie Kampania Przeciw Homofobii zanotowała trzy ataki na swoją siedzibę, były też dwa ataki na nasze stowarzyszenie Tolerado. Mamy informację o napaściach na gejów i lesbijki, o pobiciach, ale też o wyszydzaniu, obrażaniu.

Otóż właśnie ze Szwecji wpadli do Polski moi przyjaciele. Mieszkają od ponad 15 lat w Goteborgu. Mówią, że jeszcze nigdy nie słyszeli tak wypaczonych opinii o tym, co się dzieje w Szwecji jak obecnie. Dodają również, że przez te kilka dni zostali zupełnie ogłuszeni ilością homofobicznych, rasistowskich, islamofobicznych i ksenofobicznych komentarzy. (...)

W Trójmieście mamy bardzo dobre relacje ze społecznością muzułmańską i nigdy nie widziałam z ich strony niechęci wobec środowisk LGBT. Powiedziałabym nawet, że łączy nas wspólna walka z zachowaniami dyskryminującymi. (...) - ONET.pl

Sportowiec Gus Kenworthy jest jednym z 23 zawodników, którzy rozebrali się do specjalnego wydania magazynu ESPN, wraz z amerykańskim piłkarzem Ezechiela Elliott, gwiazdą koszykówki Isaiah Thomas i graczem rugby Malakai Fekitoa.

Jak widać ze zdjęć, Gusa, on całkowicie nago w górach wkoło śnieg, aby pokazać zarówno jego atletyczną budowę ciała i jak umiejętności jazdy na nartach.

Wyznał że był przerażony nagą sesję „rzeczywiście zakończyło się jeden z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu”.

Więcej zdjęć zostały opublikowane w Internecie na stronie ESPN.com, gdzie są dużo bardziej nagie ujęcia Gusa.

Ostatnio też brał udział nowej kampanii bielizny „Celebrate Yourself” ze sprzedaży część dochodu przeznaczone na Los Angeles LGBT Center.

Ania urodziła Mateusza w 31. tygodniu ciąży w jednym z gdańskich szpitali. Wcześniak po narodzinach trafił do inkubatora. Mama nie zdążyła go zobaczyć. Chwilę później była już przy niej Marta.

– Kim jest ta pani? – spytała pielęgniarka. – To druga mama – odpowiedziała Ania. Kobiety pobrały się w Anglii. – To nie jest uznawane w Polsce – usłyszały.

Wyleczę, jak pani znormalnieje! Zboczeńców nie leczę! Pedałów nie znieczulamy, niech poboli - to tylko przykłady tego co słyszą w gabinetarz lekarskich osoby LGBTI -  Gazeta Wyborcza.

Ankieta ewaluacyjna dla osób uczestniczących w Paradzie Równości 2017. Drogie Osoby. Bardzo cieszymy się, że było nas w tym roku tak dużo, ale chcąc się dalej rozwijać potrzebujemy poznać też Waszą opinię na temat wydarzenia. Im dokładniej wypełnisz poniższą ankietę, tym lepsza będzie kolejna Parada - Ankieta TUTAJ.

5 lipca policja aresztowała 8 obrońców i obrończyń praw człowieka oraz 2 trenerów, którzy brali udział w warsztacie w Stambule. Przez ponad 24 godziny przetrzymywano ich bez kontaktu z rodzinami i prawnikami – nikt nawet nie wiedział, gdzie przebywali. W ciągu zaledwie miesiąca policja aresztowała już drugą osobę z tureckiej sekcji Amnesty International.

Idil i pozostałe osoby nie robili nic złego. Część z nich jest przesłuchiwana w związku z podejrzeniem o „członkostwo w uzbrojonej organizacji terrorystycznej”, co jest bezzasadnym i absurdalnym oskarżeniem. Ataki na obrońców i obrończynie praw człowieka stają się coraz częstsze. Rząd Erdogana nadużywa władzy, tworzy państwo niebezpieczne dla osób, które domagają się poszanowania praw człowieka.

Wśród ośmiu aresztowanych obrońców i obrończyń praw człowieka są: İdil Eser (Amnesty International), İlknur Üstün (Women’s Coalition), Günal Kurşun (Human Rights Agenda Association), Nalan Erkem,(Citizens Assembly), Nejat Taştan (Equal Rights Watch Association), Özlem Dalkıran (Citizens’ Assembly), Şeyhmuz Özbekli (prawnik), Veli Acu (Human Rights Agenda Association).

Dyskusja o prawach osób LGBT to nie jest temat zastępczy. To pytanie, czy przysługują im, jak reszcie Polaków, prawa człowieka. Pytanie, które wymaga od partii liberalnych uczciwej odpowiedzi – mówi portalowi Liberté! dziennikarka i publicystyka Renata Kim.

A potem ci sami bohaterowie filmu Artykułu 18 powiedzieliby, być może ze łzami w oczach, że dla nich to nie jest temat zastępczy, tylko najważniejsza sprawa w życiu. Móc się pobrać, wspólnie wychowywać dzieci, odwiedzać w szpitalu, gdy któreś zachoruje, mieć prawo do spadku, gdy partner umrze. Czyli mieć takie same prawa jak pozostali obywatele Rzeczpospolitej Polskiej. Nie żadne przywileje, tylko równe prawa.

Tymczasem Polska nadal uparcie im tego prawa odmawia. W obliczu naszego prawa pary tej samej płci są nadal traktowane jak obce osoby. A gdy zaczyna się kolejna dyskusja na ten temat, jest pełna złych emocji, niewiedzy i uprzedzeń. Do tego stopnia, że niektórzy polscy politycy potrafią z trybuny sejmowej okazywać gejom, lesbijkom i osobom transseksualnym pogardę, demonstrować wobec nich obrzydzenie.

Do partii liberalnych, które na sztandarach mają obronę wolności obywatelskich, też jest zresztą wiele pytań. Na przykład: jak to możliwe, że przez ponad ćwierć wieku dbanie o dobro swoich obywateli ograniczały do zbudowania im wspaniałych obwodnic i autostrad, a zapomniały o ich prawach obywatelskich? Albo szerzej: o prawach człowieka? Bo dyskusja o prawach osób LGBT to nie jest temat zastępczy. To dyskusja o tym, czy należą im się, jak reszcie Polaków, prawa człowieka. A jeżeli zgodnie uznamy, że tak (no bo jak inaczej?), to trzeba się natychmiast zastanowić, jak w demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej należy je zapewnić. (...)

58-letni Szkot Robert Millar, zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France w 1984 roku, zmienił płeć. Obecnie nazywa się Philippa York i pracuje jako dziennikarka. Tegoroczną Wielką Pętlę komentuje dla telewizji ITV4.

"Zaproszono mnie do pracy przy Tour de France dla ITV4. To ekscytująca perspektywa" - powiedziała York, która pisze komentarze także dla specjalistycznego portalu cyclingnews. Właśnie na tej stronie internetowej ujawniła w trakcie wyścigu Dookoła Francji, że jest teraz kobietą.

Wcześniej była kolarzem o znaczących sukcesach, rywalizującym wśród zawodowców w latach 1980-1995, trzykrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii (1978, 1979, 1995). Millar wygrał trzy etapy w Tour de France oraz po jednym w Giro d'Italia i we Vuelta a Espana. W 1984 zwyciężył w klasyfikacji górskiej TdF, a w generalnej uplasował się na czwartej pozycji.

Zmiana płci przez Szkota nie była zaskoczeniem dla wielu gości trwającej Wielkiej Pętli. "Wiedziało się o tym od kilku lat" - przyznał były kolega klubowy Millara Francuz Pascal Lance na starcie siódmego etapu w Troyes.

"Zmiana płci trwa bardzo długo. Prowadzona jest pod czujnym okiem specjalistów. Wszystko to poprzedzone jest długim poszukiwaniem duszy i udręką".

"Bardzo długo i mocno broniłam swojej prywatności z oczywistych powodów. Przyznam, że przez te długie lata ja i moja rodzina byliśmy pod wpływem archaicznych poglądów, które reprezentują niektórzy ludzie i tabloidowe media" - dodała. (TVN24/Onet - Eurosport)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Mateusz ujawnia mamie jest gejem


Trochę historii Evan Young, kilka lat temu zakazano przemawiać w swojej szkole Twin Peaks Charter Academy w Longmont stanie Kolorado, z powodu jest gejem. Young zakończył swoje przemówienie, zachęcając publiczność do "przytulania kogoś", który ma inne poglądy od twoi.


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Gejowski chór z Londynu i obsada przestawienia król lew w londyńskiej dzielnicy West End, dali wspólny występ


HRC jakie jest zagrożenie uchylenie służby zdrowia tak zwane Obamacare dla społeczności, wiele osób LGBT straci prawo do leczenia.


GLAAD wielu osób jak Isis King, Max Emerson czy Levi Jackman Foster, dlaczego są ważne bary i kluby dla osób LGBT, czuć się swobodnie i sobą.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz