piątek, 14 lipca 2017

News: Atak na Sądy, Ewa Łętowska, Caitlyn Jenner, Środa, Organizacje pozarządowe ...


Miłość Nie Wyklucza Atak partii rządzącej na Sąd Najwyższy i niezawisłe sądownictwo to zagrożenie dla praw i wolności obywatelskich. Również naszych - społeczności LGBT+.

Sąd Najwyższy jest jednym z fundamentów władzy sądowniczej w Polsce. Ograniczenie jego niezależności z pewnością wpłynie także na podejmowane próby zwiększenia ochrony prawnej par jednopłciowych.

Kiedy zastanawialiśmy i zastanawiałyśmy się dziś, jak skomentować ostatnie wydarzenia, przypomniał się nam fragment listu naszej sympatyczki z ubiegłego roku:

„Chciałam o coś poprosić. W trakcie wypowiedzi padło w przenośni pytanie Czy w obecnej, trudnej sytuacji politycznej w Polsce mamy zejść do podziemia?. Chciałam prosić, abyście tego nigdy nie zrobili. Wasza działalność jest niesłychanie ważna dla wielu ludzi, każdej jednostki, o której nie usłyszycie, która żyje sobie gdzieś tam... Wykonujecie kawał dobrej roboty i jesteście nadzieją dla wielu osób, by mogły być sobą, by chciały i miały siłę żyć w zgodzie ze swoją naturą." (http://bit.ly/2tQiTdp)

Nie schodzimy do podziemia i Ciebie prosimy o to samo!

Co możesz zrobić już teraz?
- podpisz apel Akcja Demokracja "Sądy wolne od polityków": http://bit.ly/2uVE8ul
- weź tęczową flagę i przyjdź na demonstrację Obywatele RP pod Sejmem 14 lipca, 9:00: http://bit.ly/2umXj31
- weź tęczową flagę i przyjdź na demonstrację Komitet Obrony Demokracji pod Sejmem 16 lipca, 15:00 http://bit.ly/2tMUoPJ


Queer.pl: "Nie zajmujemy się zazwyczaj ogólnymi sprawami polskiej polityki - inni robią to lepiej. Jednak przejęcie kontroli nad sądami przez ministra Ziobrę to grubsza sprawa i nie możemy udawać, że nic się nie dzieje. Temat nie jest tak chodliwy jak cena paliwa, ale jego konsekwencje są znacznie poważniejsze! Rząd wziął media publiczne a wczoraj dokonał kolejnego kroku na drodze ku likwidacji niezawisłości sądów. Jeden z naszych przyjaciół napisał na fejsbuku "Do moich znajomych na fb popierających PiS: proszę się natychmiast usunąć!".

My mamy także apel, choć mniej radykalny: jeśli głosowaliście na PiS to miejcie chociaż odwagę, żeby teraz protestować razem z tymi, którzy nie chcą powrotu do PRL-u i autorytarnych rządów. Bądźcie uczciwi.

Wiemy, że ostatnio jest sporo tego typu apeli. Nietkóre osoby publiczne przynajmniej raz w tygodniu mówią o upadku demokracji. Nas to tak samo denerwuje jak większość z Was. Niestety to co stało się wczoraj w sejmie jest poważne. Podporządkowanie sądów jednemu człowiekowi sprawi, że w konflikcie obywatel-władza wygra zawsze władza, bo jest sędzią we własnej sprawie.

Nie przechodźcie obok tej sprawy obojętnie. Poszukajcie w internecie informacji na temat wprowadzanych zmian i postarajcie się je zrozumieć. Gdy je zrozumiecie, będziecie wiedzieć co należy zrobić."

"(...) Uważam, że ludziom, którzy ją wspierają (wszystko jedno czy robią to z głupoty, z interesu czy z perfidii) nie powinno się podawać ręki, powinno się ich piętnować. Idziemy na dno. Wszyscy.

Oczywiście oni się kiedyś obudzą i powiedzą "nie wiedziałem", "miało być inaczej"... Ale wtedy będzie już za późno. Już jest za późno. Rozejrzycie się wokoło, to nie Kaczyński i Ziobro zabrali nam demokrację. To te tysiące, które ich wspierają (z głupoty, z interesu, z perfidii)"- Magdalena Środa.

"Sędziowie nie mogą mieć ani zbyt giętkich, ani połamanych kręgosłupów. I dlatego to wszystko, czego jesteśmy świadkami w tej chwili, jest bardzo niepokojące, ponieważ zaburza podział władz. A to oznacza zaburzenie Konstytucji. Do zmiany Konstytucji nie było w tej chwili większości parlamentarnej" - w mocnych i prostych słowach prof. Ewa Łętowska wyjaśnia, czemu dwie przegłosowane ustawy i jedna planowana są niebezpieczne.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Caitlyn Jenner była gościem w "The View", zapytano ją czy Trump spotkał z nią porozmawiać w kwestii praw LGBT, jak prosiła. Odpowiedziała Ni. Wmawia że był ostatnio zajęty. Ale nadal jest zobowiązany do pomocy społeczności LGBT. Dodatkowo Caitlyn Jenner ogłosiła że w czwartek, że spotka się z ambasadorką ONZ Nikki Haley, aby omówić globalne kwestie LGBT.
Stanisław Pięta twierdzi, że organizacje pozarządowe pomagające mniejszościom seksualnym nie powinny być wspierane: "To nie jest działalność, która służy dobru publicznemu".

Powoli idą po nas mają już sądy i będą teraz karać osoby LGBT po sprzeciwili się katolikom fanatykom wyszli na ulice.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe