poniedziałek, 3 lipca 2017

News: Niemcy, Jerzy Nasierowski, Irlandia, Shiloh Pitt, Bezdomność LGBT, Turcja, Singapur, Czeczenia, Rosja ...


Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - uznał szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere w wywiadzie dla niedzielnego wydania "Bilda". Uchwaloną przez Bundestag ustawę zezwalającą homoseksualistom na zawieranie związków małżeńskich i adopcję dzieci ocenił jako sprzeczną z konstytucją. (TVN24)

W wydaniu "Wiadomości" TVP pojawił się temat decyzji niemieckiego Bundestagu o zalegalizowaniu "małżeństw dla wszystkich". Prowadzący nazwał to "próbą odwrócenia uwagi od prawdziwych problemów".

Wprowadzenie "małżeństw dla wszystkich" doczekało się negatywnego komentarza europosła PiS Ryszarda Legutko, który ocenił je jako "postępującą degenerację chrześcijańskiej demokracji w Europie". Zaraz po tym dowiadujemy się, że homoseksualizm jest dla niemieckiej kanclerz "wygodnym tematem, bo oznacza ucieczkę od prawdziwych problemów, np. kryzysu imigracyjnego i terroryzmu.

"Te wartości mogą podzielić los innego ważnego zapisu niemieckiej konstytucji, który mówi o szczególnej ochronie rodziny i instytucji małżeństwa" - autor materiału Damian Diaz. (Gazeta.pl)

Ale inne prawicowe katolickie media jeszcze gorzej telewizja katolicka do już odjechali nienawiścią do LGBT dalej. Nazywa związki homoseksualne "dewiacją". Promocja homofobii w biały rękawiczka.

 To jakieś szaleństwo, że o seksualności uczą nas tylko mężczyźni - mówi siostra Jeannine Gramick, opiekunka osób LGBT. - W dodatku żyjący w celibacie. (Gazeta Wyborcza)

Mimo różnych działań priorytet organizacji pozarządowych jest wspólny: rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Taki sam cel ma przyświecać Narodowemu Instytutowi Wolności, czyli centralnej agencji, która będzie decydować, które NGO-sy dostaną państwowe środki. Organizacje boją się jednak, że kluczem przy rozdysponowywaniu środków będzie podłoże ideologiczne, a nie kompetencje.

Na pierwszej stronie ustawy czytamy na przykład, że "państwo polskie wspiera wolnościowe i chrześcijańskie ideały obywateli i społeczności lokalnych, obejmujące tradycję polskiej inteligencji, tradycję niepodległościową, narodową, religijną, socjalistyczną oraz tradycję ruchu ludowego, dostrzegając w nich kontynuację wielowiekowych tradycji Rzeczypospolitej Polskiej i tym samym chroniąc bogate dziedzictwo wspólnoty jej wolnych obywateli". (TVN24)

Powiedzieć o Jerzym Nasierowskim "postać kontrowersyjna", to nic nie powiedzieć. Aktor teatrów Powszechnego i Narodowego w 1973 roku został skazany na 25 lat więzienia za współudział w zabójstwie popełnionym przez jego kochanka w czasie napadu rabunkowego. Nasierowski nigdy nie przyznał się do winy. Dziś ma 84 lata i dba, by świat o nim nie zapomniał.

Zresztą teraz też stoję nie najlepiej. Jestem właściwie bezdomny, choć miałem mieszkanie na Nowym Świecie. Straciłem je, bo przekazałem znajomemu, by wziął pod nie pożyczkę. Interes się nie powiódł, a ja zostałem na lodzie. Mieszkam u przyrodniego brata. Nie jest łatwo, ale cóż, znoszę to. Niemal nie zarabiam, żyję z najniższej emerytury, to jest około 900 zł. Z rzadka grywam w Teatrze Syrena. (...) - gazeta.pl

Irlandia może mieć referendum w sprawie aborcji. Premier Leo Varadkar potwierdza w roku 2018 chce referendum uchylający zakaz aborcji w Irlandii. 64 procent Irlandczyków sondażu mówią tak dla aborcji bez ograniczeń. (GCN)

Według danych ZNP reforma w Opolskiem dotknie ponad 600 nauczycieli. O osłonach dla tracących pracę miała debatować wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Ale przedstawiciele kuratorium, wespół z władzami wojewódzkimi i prorządową "Solidarnością" zakrzyczeli fakty. Nauczyciele i samorządowcy zostali zagłuszeni. I tyle było tego dialogu. (Oko Press)

Chrześcijański kanał telewizyjny w Rosji ich jad homofobiczny oferuje kupić bilety członków społeczności LGBTQ w jedną stronę do opuszczenia Rosji na dobre.

Jak na ironię, materiał kanału rosyjskiego zawiera wideo z parady równości w innych krajach, niektórzy z nich zapytali, czy stacja telewizyjna łamie prawo „propagandy homoseksualnej” . Według prawa pokazywać parady są zakazane w Rosji. (LGBT Nation)

Shiloh Pitt to 11-letnia córka aktorów Angeliny Jolie i Brada Pitta. Choć dziewczynka definitywnie odziedziczyła urodę po mamie, to bardziej utożsamia się z płcią męską. Jak donosiły media jeszcze w zeszłym tygodniu, rodzice mieli zgodzić się, by dziecko rozpoczęło procedurę hormonalną, która sprawi, że Shiloh nigdy nie stanie się kobietą. Angelina nie wydała jednak w tej sprawie żadnego oświadczenia.

Brad i Agelina już dawno potwierdzili transseksualność małej Shiloh. 11-letnia obecnie córka aktorów od małego, za przyzwoleniem rodziców, akcentowała swoją "męskość" nosząc dziecięce garnitury, krótkie włosy, a w domu podobno każąc nazywać się imieniem John lub Peter.

- Nigdy nie zabronię komukolwiek z moich dzieci być tym, kim chcą. Ja i Brad zawsze będziemy dawać im wolność wyboru - podkreślała wielokrotnie Angelina, co wzbudzało duże kontrowersje i rozpoczęło dyskusję na temat transseksualności wśród dzieci. (wp.pl)

Żandarmeria dokonała przeszukania w budynku watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary. W apartamencie wysokiego rangą sekretarza jednego z najbliższych współpracownika papieża Franciszka, znaleziono torebkę z kokainą. Do czego księdzu narkotyki? Jak sam przyznał, zażywał ją podczas homoseksualnych orgii.

Duchowny zdążył się od kokainy uzależnić. Dlatego został on odesłany na odwyk do kliniki w Rzymie. Kardynał wstawił się za sekretarzem i ten ostatecznie trafił do zakonu, gdzie miał modlić się i oczyszczać. Wybrano zakon na Monte Cassino, choć był to wybór kontrowersyjny - niedawno doszło tam do defraudacji pół miliona euro. Opat Pietro Vittorelli przeznaczył pieniądze zebrane na cele charytatywne na wycieczki zagraniczne, podczas których poszukiwał towarzystwa młodych mężczyzn. (Gazeta.pl)

Dillon Eisman nastoletni projektant mody z Los Angeles, niechciane ubrania zmienia je i przekazując młodym bezdomnej młodzieży LGBT. Dla NBC News 18-latek, był „załamany”, gdy zdał sobie sprawę z zakresu kwestii bezdomności, młody osób LGBT.

„Widząc ludzi, którzy są w moim wieku, którzy są nie akceptowani i wyrzucani z domów, bo tylko są homoseksualni, jest bolesne,” powiedział.

Eisman nauczył się szyć z pomocą swojej matki i zaczął ćwiczyć na starych ubrania, od swojej członków rodziny które nie są już potrzebne im.


Władzę Tureckie zakazali marsz Pride Trans, powołując się na porządek publiczny i bezpieczeństwo uczestników i turystów. W ubiegłym tygodniu zakazano trzeci raz rzędu paradę Pride. Mimo zakazu kilkanaście działaczek/działaczy wyszli na ulice Stambułu. (CTV News)


Irlandzka telewizja publiczna RTE, widzowie dzielą swoimi historiami czy są niesprawni, homoPink Dot Singapur tysiące osób uczestniczyło w wiecu poparciu praw LGBT, tym roku tylko mieszkańcy Singapuru mogli brać udział, a obcokrajowcy zakaz. W tym kraju korporacyjnym homoseksualizm jest nie legalny, ale dodam prostytucja jest legalna. To taka obłuda Singapuru.


Czeczenia zamyka osoby homoseksualne w obozach koncentracyjnych


"Psychol i wariatka o niskim IQ" - tak prezydent Trump w środowym tweecie nazwał dziennikarzy popularnego porannego programu. - To nie licuje z powagą urzędu - odpowiadają mu dziennikarze i politycy. Jedna z prowadzących program, Mika Brzezinski to córka zmarłego niedawno Zbigniewa Brzezińskiego.

„Panie prezydencie, pański tweet nie licuje z powagą urzędu i reprezentuje to, co złe w amerykańskiej polityce, a nie wspaniałość naszego kraju” – napisał republikański senator Lindsay Graham. (Gazeta Wyborcza)


Anderson Cooper skomentował obelgi Donalda Trumpa do MSNBC prowadzący program Joe Scarborough i Mika Brzezinski. „To nie jest normalne."


Były sędzia Kentucky, Tim Nolan który popiera Trumpa i republikanin został skazany za molestowania, gwałty na kobietach i dzieci, miedzy innymi on był wybierany do rady szkoły. Następny prawicowiec skazany za molestowania jeszcze jakieś bandy jak wczoraj w Sopocie atakowali dzieci rodzin jednopłciowy, wyzywali nas od pedofilów, nie lepiej popatrzą na siebie najwięcej pedofilów to wśród prawicowy osób miedzy innymi ich kościele.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz