środa, 19 lipca 2017

News: Małżeństwo muzułmanów gejów, Aseksualny związek, Amnesty, Turcja, Voices Gaudii ...


Kolejny jednopłciowe  małżeństwo muzułmańskie teraz z Vancouver. Ali Reza i jego partner, Paul, wzięli ślub przy akceptacji i wsparciu ze strony rodziny i najbliższych. Wszyscy świętowali razem podczas wesela, ale niecały miesiąc później pojawiły się kłopoty.

Rodzina Rezy spotkała się z publicznym potępieniem ze strony ich grupy religijnej, znanej jako Khoja. Na ręce matki pana młodego złożono petycję, żeby zrezygnowała z pozycji sekretarz generalnej muzułmańskiej organizacji NASIMCO - Organisation of North American Shia Ithna-Asheri Muslim Communities. Od dnia ślubu petycję podpisało prawie tysiąc osób.

Tradycyjnie, ślub jest publiczną demonstracją zawarcia związku. Ten grzech nie został dokonany prywatnie, ale został upubliczniony i promowany. To stoi w sprzeczności z oficjalnymi i pełnoprawnymi interpretacjami przekazów religijnych, do których NASIMCO musi się stosować.

W piśmie wezwano do rezygnacji także prezesa organizacji, Mohammada A Dewija, za to, że wiedział wcześniej o planowanej ceremonii i nie potępił jej publicznie.

Matka pana młodego, Siddika, postanowiła wziąć odpowiedzialność za sytuację i zrezygnowała z urzędu. Jej informacja o rezygnacji miała formę listu otwartego, w którym jako muzułmanka wytłumaczyła swoją drogę do zaakceptowania homoseksualności syna i wsparcia dla jego związku z Paulem.

Dla nas to okazanie wsparcia dla nadanego Aliemu przez Boga prawa do życia, które nie będzie obciążone religijnym poczuciem winy, naznaczone społeczną pogardą i poczuciem wstydu wobec otoczenia.

Pogarda i wstyd są w stanie stłamsić każdego i wpłynąć na charakter ludzi. Wielu popada w narkotyki i alkohol, część popełnia samobójstwo. Postanowiliśmy, że nie zrobimy tego naszemu synowi. Chcemy, żeby był najlepszym człowiekiem, jakim tylko może się stać - napisała.

Gdy wybrał Paula, zgodziliśmy się go wspierać, aby mógł się ustatkować. To była bolesna i pełna wyzwań podróż, którą tylko matka jest w stanie zrozumieć. W momentach największego mroku zrozumiałam, że jedyną drogą dla Aliego, żeby żył własnym życiem i nie musiał się ukrywać ani bać odrzucenia, jest stworzenie dla niego przestrzeni, w której jest w stanie osiągnąć pełnię swojego potencjału jako istota stworzona przez Boga - pudelek.pl

Część muzułmanów przypomina katolików i ewangelików, podobnie jest w chrześcijański fundamentalistach. Za akceptowanie swoje dziecko LGBT jest wyrzucane.

Aseksualni Steve i Thom są narzeczeństwem, a za tydzień biorą ślub. To, że są gejami, czyni z nich homoromantycznymi aseksualistami. Para rozprawia się z mitami na ten temat i opowiada, jak wygląda ich codzienne życie. Właściwie różnic zbyt wielu nie ma, prócz jednej – nie uprawiają seksu.

Najtrudniej jest im tłumaczyć, że bycie aseksualnym nie wyklucza bycia homoromantycznym. „Skoro możesz mieć seks bez miłości to możesz mieć miłość bez seksu” – mówią. Często spotykają się z teorią, że aseksualność to celibat. „Celibat jest wyborem, aseksualność – nie” - tłumaczą. Wielu ludzi uważa, że wypierają swój potencjał seksualny i swoje potrzeby albo byli molestowani. A najczęściej słyszą, że coś takiego nie istnieje. Nie jest to także hipolibidemia – czyli całkowity brak potrzeb seksualnych. W ich przypadku libido istnieje, ale nie jest zwrócone w stronę innych.

Steve najpierw ujawnił się jako biseksualista, rok później – gej. Przyszło mu czekać prawie 20 lat zanim poznał słowo „aseksualizm” i od razu wiedział, że to jest to. Thom ujawnił się w 2011 jako gej, ale czuł, że nie przystaje. Dopiero studia psychologiczne pomogły mu zrozumieć, kim jest.

Aseksualność to spektrum. To, że nie odczuwają potrzeb seksualnych, nie znaczy, że nie mogą tworzyć związków. Posiadają tzw. orientację romantyczną: mogą być aromantyczni, biromantyczni, hetero- i homoromantyczni. Czasem jest to ceteroromantyczność, panromantyczność, poliromantyczność czy demiromantyczność. Jak mówią Steve i Thom – są osoby aseksualne i osoby z potrzebami seksualnymi, a pomiędzy – greyseksualni. (...) - Queer.pl

Wywiad z Adrianem Krzywickim członkiem pierwszego w Polsce chóru LGBT Voices Gaudii dla Lambdy Warszawy.

Literatura LGBT to dziedzictwo kulturowe – uznał resort nauki i dał pieniądze na antologię tekstów queer. Wyróżnienie literatury queer jest dla mnie skandaliczne. Okazuje się, że jest ona ważniejsza dla rozwoju humanistyki niż filozofia. (RP.pl)

GLAAD przestawia 25 sposobów, w jaki sposób Trump zaatakował społeczność LGBTQ od czasu objęcia urzędu.

Niemiecki biskup Kardynał Reinhard Marx z Monachium i Freisingu, dostał szału że to już koniec świata po Niemcy będą mieć małżeństwa jednopłciowe.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Sąd w Turcji orzekł, że sześciu działaczy praw człowieka, w tym dyrektorka Amnesty International Turcji, musi pozostać za kratkami.


Laith Ashley Trans model opowiada historię swoją bycia sobą w jednym z najczęściej oglądanych programów telewizyjnych w Argentynie.Ujawniony Owain Wyn Evans pracuje w BBC Wales, gdzie zapowiada pogodę. Pogodynek od marca ma męża, małżonkowie nie wykluczają, że ich rodzina się powiększy. Evans jest w Walii dość znaną osobą ze społeczności LGBT i sam lubi o sobie mówić, że jest "przegięty".

W ostatnią niedzielę, z okazji dragowego dnia, Evans zrobił pogodową zapowiedź, która zdobyła serca fanek i fanów nie tylko RuPaul. Chociaż i ta ostatnia także była zachwycona. (Queer.pl)


Nowy raport Amnesty International na temat Iraku, stwierdza koalicja Amerykańska mogli popełnić zbrodnie wojenne w Mosulu. Mówi dla Democracy Now Nicolette Waldman, współautorka raportu Amnesty International.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz