poniedziałek, 24 lipca 2017

News: Australia, Tom Daley, Asifa Lahore, Richard Grenell, Greyson Chance, William Shakespeare, Sue Bird ...


Najnowszy sondaż z Australii. Większość chrześcijan popiera równość małżeństw 54%. Dodatkowo większość sprzeciwia się żeby osoby które nie uznają osób LGBT mogli odmawiać usług. (News Australia)

Mistrzostwa Świata w skokach do wody Tom Daley z złotym medalem. Tom Daley w Budapeszcie został mistrzem świata w skokach z wieży 10-metrowej. To jego pierwszy medal złoty od ośmiu lat. Daley, został wyeliminowany w półfinale tych samy skokach na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w ubiegłym roku. Wcześniej w sobotę Tom Daley i Grace Reid zdobyli srebrny medal.

Tym roku Daley, poślubił reżysera i scenarzystę Dustina Lance Blacka w bajkowym ślubie w maju. Daley wygrał swój pierwszy raz złoty medal w Rzymie 2009, kiedy miał 15 lat.

Po swoim zwycięstwie Daley napisał: "Jestem mistrzem świata! Teraz czas na ten miesiąc miodowy z @dlanceblack". Black napisał: "Już nie mogłem cię kochać bardziej lub bardziej być dumny, więc po prostu będę w stylu Teksasu i powiem. Mój mąż jest Mistrzem Świata! Teraz miejmy miesiąc miodowy. Kocham cie @tomdaley1994!!" (Eurosport/BBC News)

Asifa Lahore, pierwsza muzułmańska drag queen w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że było "niezliczone" ślubów muzułmański tej samej płci. Odkryła także, że wśród muzułmanów w Wielkiej Brytanii istnieje wielka społeczność LGBT.

Jej komentarze pokazać że to nie pierwsze małżeństwa muzułmańskie jednopłciowe w Wielkiej Brytanii, jak ostatnio media ślub Jahed Choudhury i Sean Rogan nazywali pierwszym małżeństwem muzułmańskim w Wielkiej Brytanii.

Pojawiła się pierwszy raz na kanale Channel 4 Muzułmańska Drag Queens w 2015 roku i została nazwana "pierwszą brytyjską muzułmańską drag queen". Zaczęła proces zmiany płci, aby zostać kobietą w tym roku.

Przed jej zmianą płci, kiedy mieszkała jako mężczyzna homoseksualny, Lahore miała własne wesele poślubiła swojego partnera. Ale z powodu zmiany płci jej mąż postanowił rozdać się. (PinkNews)

Prawicowy homoseksualista Richard Grenell ma zostać nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa jako ambasador USA w Niemczech. Grenell, który był najdłużej działającym rzecznikiem USA w Organizacji Narodów Zjednoczonych podczas administracji George W. Bush.

Uniwersytet chrześcijański zrezygnował z 3 milionów dolarów ze środków pochodzących z grupy religijnej, pod warunkiem zamknięcia grupy studentów LGBT. Nie przyjęli pieniądze od fanatyków religijny. Pokazuje że jeszcze jest nadzieja dla chrześcijaństwa. (PinkNews)

Rosyjska firma twierdzi, że odmówiła zatrudniania mężczyzny, ponieważ wygląda za bardzo kobieco i zachowania jego mogłyby sugerować że promuje homoseksualizm.

Amerykański piosenkarz Greyson Chance w czwartek za pośrednictwem Instagramu wychodzi z szafy. 19-letni Greyson opublikował zdjęcie flagą tęczy i napisał, że wiedział o trzech latach jest gejem. „Na pewno zauważyłem, w wieku 16 lat, jestem gejem, postanowiłem nie uczynić moją seksualność publicznie, głównie ze względu na moją prywatność i nadal pracowałem nad sobą, żebym czuł się wygodne i bezpieczne."

Każdy musi najpierw odnaleźć pewność siebie i nauczyć się akceptować siebie i kochać. „Mi zajęło rok, aby napisać tę wiadomość,” powiedział Chance. (Queer.de)

Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas powiedział gazecie "Bild", że jest zaniepokojony sytuacją wymiaru sprawiedliwości w Polsce. O ostrzegł, że brak poszanowania dla praworządności może doprowadzić do politycznej izolacji naszego kraju w UE. "Niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest zagrożona" - powiedział Maas w rozmowie z "Bildem", a "UE nie może się temu bezczynnie przyglądać". (Polsat News)

Dyrektor artystyczny Royal Shakespeare Company (RSC) Greg Doran mówi że William Shakespeare mógł być gejem. Doran powiedział również, że wiele sztuk napisanych przez Szekspira zawiera wiel postaci LGBT, których nie można już zignorować prawdy o pisarzu. (PinkNews)

Fidżi, homofobiczny atak na klientów jednego klubu nocnego, pobito i okradziono ich.

Trochę nadziei z Azji. Tajwanu stolicy Tajpej zatwierdzono "urlopy rodzicielskie" dla matek i ojców par jednopłciowy.

Wiele krajów przeciwko PIS miedzy innymi Polscy emigranciStowarzyszenie Sędziów w Irlandii wyraża „poważny niepokój” polską ustawą o SN.

Czterokrotna medalistka olimpijska Sue Bird wychodzi z szafy wyznaje jest lesbijką - i ujawniła, że jest z związku z USA gwiazdą piłki nożnej Megan Rapinoe. 36-letnia koszykarka, która również wygrała dwa mistrzostwa WNBA z Seattle Storm.

Jestem lesbijką - powiedziała. - Megan to moja dziewczyna. "To nie tajemnica dla ludzi, którzy mnie znają", kontynuowała wywiad w ESPN.

"Więc chociaż rozumiem, ludzi, którzy uważają, że powinnam to zrobić wcześniej, to nie było dla mnie w tym czasie łatwe. Musiałam najpierw sama przejdź drogę wewnętrzną akceptację.

Zaczęła się spotykać z piłkarką Rapinoe, która wygrała z drużyną USA mistrzostwo świata w 2015 roku w zeszłym roku jesienią, są razem.Premier kanady Trudeau uczestniczył po raz pierwszy w paradzie Pride w Halifax Nowej Szkocji.Dlaczego potrzebujemy wolnych sądów opowiada Jacek Dehnel: wyobraź sobie, że mieszkasz na skraju lasu, a ktoś od lat wyrzuca pod Twoim domem śmieci. Wreszcie zauważasz kto to - szef telewizji mianowany przez rządzącą partię. Myślisz, że masz szanse z nim wygrać przed upolitycznionym sądem?


St Kilda na archipelagu Szkockim jest drużyna piłkarska i jej fani LGBTTranspłciowa kobieta nie została wpuszczona do cyrkuZwiastun BBC Four na temat historii parad Gay Pride


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz