sobota, 22 lipca 2017

News: Wielka Brytania, Kościół Szkocki, Mr. Gay Poland, Robert Biedroń, Niemcy, Muzułmanie, Izrael, PrEP, Dr Who ...


Mija właśnie 50 lat, odkąd homoseksualizm w Wielkiej Brytanii stał się legalny.

Przypomnijmy tylko, że nielegalny był wcześniej od... 1533 r., czyli przez ponad 400 lat.

Z okazji tej 50. rocznicy specjalny artykuł dla brytyjskiego portalu LGBT napisała premierka Theresa May.

Cały tekst linkujemy, ale wyciągamy z niego to, co najciekawsze - najciekawsze nie tylko z punktu widzenia LGBT, ale również z punktu widzenia ogólnej kultury politycznej.

Oprócz poparcia dla równości małżeńskiej i potępienia karania za homoseksualizm, May pisze bowiem:

"Dumna jestem z roli, jaką w ostatnich latach grała moja Partia Konserwatywna w działaniach na rzecz równości i zakończenia dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową. - ale jednocześnie przyznaję, że wcześniej moja Partia myliła się w tych sprawach. Rozumiem sceptycyzm niektórych, gdy porównują, jak kiedyś głosowaliśmy w sprawach LGBT i jak głosujemy teraz.

To dotyczy również mnie samej. Gdyby dziś miały odbyć się jeszcze raz tamte głosowania sprzed lat, zagłosowałabym oczywiście inaczej. Moja Partia i ja przeszliśmy długą drogę". (Replika/PinkNews)

Katedra w Szkocji ogłosiła, że to ona ​​stanie się pierwszą w Szkocji, która zacznie oferować śluby parom tej samej płci. W zeszłym miesiącu szkocki kościół episkopalny stał się pierwszą główną niderlandzką filią anglikanizmu w Wielkiej Brytanii, aby umożliwić śluby parom tej samej płci.

Kościół dokonał zmian po tym, jak biskupi, duchowieństwo i świeccy głosowali zdecydowanie na rzecz umożliwienia ślubów parom tej samej płci.

Po ogłoszeniu, katedra św. Marii w Glasgow stała się pierwszą, która zaczęła przyjmować rezerwacje od par jednopłciowy. (PinkNews)

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier (SPD) podpisał „ustawę prawo do zawarcia małżeństwa dla par tej samej płci” Potwierdziła rzeczniczka prezydenta w piątek rano.

Prawo może zatem być ogłoszone już w poniedziałek prawo wschodzi w życie pierwszego dnia trzeciego miesiąca następującego po jej ogłoszeniu - to byłoby niedziela, 1 października.

Walka jeszcze nie jest skończona skrajne prawicowa partia AFD czy prawica z Bawarii chcą uchylić równość małżeństw. Skarga do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego może być tylko przez land, rząd federalny lub jednej czwartej członków Bundestagu.

Przeciwnicy małżeństw jednopłciowy, mówią że artykule 6 w Konstytucji, małżeństwo i rodzina wśród „szczególnej ochrony” państwa, mówią to zakaz małżeństwa dla gejów i lesbijek. Miedzy innymi minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière (CDU), tak mówi. Na rozprawie parlamentarnej w 2015 roku, jednak większość ekspertów widzą to inaczej.

Niemal równocześnie, dobra wiadomość o podpisaniu prezydenta Niemiec równości małżeństw jest również ogłosił, że prezydent dał zielone światło rehabilitacji ofiar sekcji 175. „Ustawa o rehabilitacji karnej po 8 maja 1945 skazani za kontakty homoseksualne” została już opublikowana w piątek w Dzienniku Ustaw Niemieckim.

66 procent Niemców popiera małżeństwo dla par jednopłciowy. Niemcy obecnie mają od 2001 r. Związki partnerskie, chociaż związki partnerskie nie mają pełnej godności, prawnej ochrony i praw, które mają małżeństwa, w tym praw adopcyjne.  (queer.de/HRC)

Nowy Mr. Gay Poland 2017 - Kacper Sobieralski na proteście w Gdynii (Wideo). "Moi drodzy. Czasami przychodzi taki moment w życiu każdego z Nas, że nie możemy siedzieć cicho i czekać na to co przyniesie los. Przygotowuje się obecnie do wyjazdu na wybory Mr. Gay Europe, lecz od kilku dni z zaniepokojeniem spoglądam na to co dzieje się w sejmie.

Wolność, równość, demokracja- te hasła, które wspólnie krzaczyliśmy podczas tegorocznej Parady Równości. Obecnie znajdujemy się w sytuacji, w której wszystkie te 3 ważne dla nas słowa są mocno zagrożone. Nie możemy być obojętni. Musimy wspólnie pokazać, że nie podoba nam się obecna polityka 'naszego rządu'. Pokażmy wspólnotę i wolę walki o nasz wspaniały kraj!"

Przyjęcie ustawy PiS o Sądzie Najwyższym oznacza, że wszyscy obecni sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku. A to najprawdopodobniej skutkuje odejściem trzech sędziów SN zasiadających w Państwowej Komisji Wyborczej i tak PIS przejmuje PKW - Gazeta Wyborczej.

Krótka odpowiedz mówi się zmiany sądowe nas nie dotyczą.

"PiS kłamał, kiedy promował swoją reformę sądów hasłami o przywracaniu ludziom godności i odzyskiwaniu sądów dla najbiedniejszych. Korzystając z medialnego oburzenia, do porządku obrad wcisnął trzy ustawy składające się na »pakiet antyspołeczny«: podwyżkę cen wody, energii elektrycznej oraz ułatwienie eksmisji na bruk z lokali wybudowanych w ramach programu Mieszkanie+. W końcu nic tak nie przywraca godności najbiedniejszym jak niezapłacone rachunki i zamieszkanie pod mostem.

Atak na sądy nie ma nic wspólnego z poprawą losu najbiedniejszych. Jest tylko częścią planu całkowitego upartyjnienia państwa" – Mateusz Trzeciak z zarządu Razem komentuje PiS-owski skok na sądownictwo dla WP.

Zacząłem się bać o Polskę. Młodzi, którzy urodzili się w wolnej Polsce, nie wiedzą, do czego takie działania mogą doprowadzić, ale ja wiem - mówi Sasza Reznikow, Białorusin mieszkający w Polsce. (gazeta.pl)

Głosowało 80 senatorów, za 55, przeciw 23, 2 wstrzymało się od głosu - Senat podjął uchwałę o SN. 22 lipca Senat RP przegłosował koniec demokratycznego państwa prawa. Jeszcze w rocznicy Narodowego Święta Odrodzenia Polski Ludowej. Wracamy powoli znów do PRL.

"Wolą Kaczyńskiego jest dobro swoje i prywatna zemsta" - Robert Biedroń w programie Onet Rano


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TVTysiące ludzi protestowało w Tel Awiwie przeciwko zakazowi adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Wydarzenia w Izraelu to reakcja na złożenie skargi do Sądu Najwyższego przez organizacje pozarządowe - na propozycje rządu i urzędników, mówiących o krzywdzie dzieci z tęczowych rodzin. SN odpowiada: Kneset ma dwa miesiące na... zmianę swojego stanowiska. (queer.pl)


BBC News ujawnia tysiące osób homoseksualny są zmuszane przez swoje rodziny do poślubienia płci przeciwnej. Głównie z rodzin muzułmański z Azji.


Dodatkowo BBC krótki film "My Big Fake Straight Wedding", dotyczące małżeństw gejów i lesbijek, tylko pokazać rodzinie że jesteś hetero.Chris Tipton-King zrobił film o "leku zapobiegawczym HIV dla mężczyzn" - PrEP, którzy nienawidzą prezerwatyw.Nowe wcielenie Doktora Who trzynastym Doktorem będzie kobieta. Jodie Whittaker zagra Dr Who znana z Broadchurch. Która wciela się tam w rolę Beth Latimer. Tym roku na boże narodzenie odcinku specjalnym, zastąpi ona Petera Capaldiego.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz