piątek, 21 lipca 2017

News: Rhode Island, Sądy, Robert Biedroń, Reforma edukacji, Małżeństwo i młodzi ...


Młodzi ludzie zawierają małżeństwa coraz później i coraz rzadziej. Zamiast tego wybierają np. konkubinat, życie w samotności lub komunie - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Większość (56 proc.) osób stanu wolnego nie ma partnera lub partnerki; co czwarta osoba z tej grupy żyje w konkubinacie (24 proc.), a prawie co piąta (17 proc.), choć pozostaje w związku nieformalnym, nie mieszka ze swoim partnerem lub partnerką. "Posiadanie partnera (partnerki) i wspólne z nim (nią) zamieszkiwanie najczęstsze jest wśród pełnoletnich osób niezamężnych i nieżonatych w wieku 25-44 lata. Natomiast posiadanie stałego partnera (stałej partnerki) bez wspólnego z nim (nią) zamieszkiwania najczęstsze jest wśród najmłodszych - od 18 do 24 roku życia" - podaje CBOS.

Według autorów badania, "większość osób pełnoletnich stanu wolnego mieszka ze swoimi rodzicami (58 proc.), pozostali mieszkają oddzielnie (42 proc.), przy czym niemal co czwarty to typowy singiel (23 proc.), natomiast nieznacznie mniejszą liczebnie grupę (19 proc.) stanowią mieszkający bez rodziców, ale w towarzystwie sublokatorów lub innych osób". Odsetek dorosłych nieżonatych i niezamężnych mieszkających z rodzicami zmniejszył się w porównaniu z rokiem 2005, natomiast podwoił się odsetek żyjących w pojedynkę oraz mieszkających z osobami innymi niż rodzice. (...) - Polsat News.

Paradoks jest też osoby które chcą wziąć ślub, ale prawo Polskie nie pozwala chodzi o pary jednopłciowe.

Gubernator Rhode Island Gina Raimondo podpisała ustawę zakaz tak zwane "leczenie homoseksualizmu". Do już dziesiąty stan, oraz Waszyngtonu i wielu miast w USA.

Dyrektor Prawny HRC Sarah Warbelow powiedziała: "Żadne dziecko nie powinno być poddawane niebezpiecznej i niehumanitarnej praktyce terapii konwersyjnej". "Specjaliści medyczni zgadzają się, że te nieaktualne i zdyskredytowane praktyki nie tylko nie działają, ale mogą mieć również zagrażające życiu konsekwencje. To nic innego jak molestowanie dzieci. Dziękujemy gubernator Raimondo i lokalnym politykom Rhode Island za ochronę młodzieży LGBTQ w stanie."

Po dwóch latach związek małżeński Macieja Zienia i jego brazylijskiego kochanka dobiegł najwyraźniej końca. Zrozpaczony Antonio Zień poinformował na Facebooku, że to koniec ich miłości. (interia.pl)

Przedwczoraj pod Sejmem usłyszałem przemówienie najbardziej charyzmatycznego nowego lidera opozycji, Władysława Frasyniuka. Frasyniuk za oręż przeciwko skandalicznemu skokowi PiS-u na sądownictwo wybrał sobie – homofobię. Nawiązując do faktu, że sukces frekwencyjny protest w dużej mierze zawdzięczał dziewczynom i kobietom z Czarnego Marszu, powiedział (cytat z pamięci, ale sens był taki): „Jarek nigdy w życiu kobiety nie widział”, czym wzbudził zachwyt dużej części publiki.

Więc – nie szsz-szszajcie mnie. Albo Frasyniuk jest silnym politykiem, który potrafi znieść krytykę i korygować swoje poglądy, zachowania i strategie, tak by stały się inkluzywne również wobec osób LGBTQ+, albo – jak poprzednich trzech prezydentów, z którymi dziś występuje ramię w ramię – jest zwyczajnym słabiutkim homofobem, nie zasługującym na najmniejsze poparcie czy pobłażanie środowisk LGBTQ+. Sądownictwo to kluczowa rzecz, ale można go bronić jak Łętowska, a nie jak Frasyniuk. (...) - Sebastian Matuszewski

Polska na głównej stronie tytułowej największej gazety USA New York Times.

Włoska prasa o Polsce: Kraj pokazuje jak wprowadzić reżim bez czołgów, więźniów politycznych i bez cenzury.

Nieoficjalne źródła podają, że szczyt Trójkąta Weimarskiego, w którym biorą udział przedstawiciele Polski, Niemiec i Francji prawdopodobnie w tym roku się nie odbędzie.

Wcale nie chodzi o te protesty z ostatnich dni. To tylko wisienka na torcie, który skrupulatnie pieczecie od 6 lat. Tak, od tego przeklętego Smoleńska, który był polską puszką Pandory. Od dnia, w którym rozpoczął się polityczny rozbiór Polski. Te myśli, a raczej lista żali, siedzi mi w głowie od dawna, ale dopiero w ten weekend odwaliliście coś takiego, co było zapalnikiem do ich napisania. I gdy teraz słucham znajomych i patrzę na Facebooka, mam wrażenie, że podobnie myśli wielu z nas. (...) - NaTemat.pl

Czy Robert Biedroń wróci do wielkiej polityki? Do tej pory unikał komentarzy na ten temat i zapewniał, że spełnia się w roli samorządowca. Teraz wydaje się, że jego powrót do Warszawy staje się coraz bardziej realny. Zobaczcie, co powiedział w rozmowie z RadiemZET.pl.

Robert Biedroń, który był gościem Małgorzaty Łaszcz w programie Tak Jest, mówił o tym, że te zmiany oznaczają dla samorządów nieprzewidywalność i niepewność prawną. Prezydent Słupska dodał, że „będziemy mieli chaos prawny” a „te wady prawne doprowadzą do całkowitej destrukcji systemu, ładu prawnego i jest to niebezpieczne nie tylko dla samorządów ale w ogóle niebezpieczne dla funkcjonowania państwa.” (TVN24)

To fatalny dzień dla polskiej demokracji. Po przyjęciu skandalicznej ustawy o Sądzie Najwyższym posłowie PiS-u odrzucili wniosek o referendum w sprawie zatrzymania złej reformy edukacji. Do kosza trafiło 910 tys. podpisów zatroskanych obywateli. Arogancja PiS-owskiej kasty wydaje się nie mieć granic. Wstyd - Partia Razem.

Spór Ziobrów z lekarzami, kasacja ws. Kamińskiego. Politycy PiS i ich sprawy w sądach. Teraz PIS przestępcy mogą spokojnie spać, są już nie dotknięci prawem.

Dodam że Sąd Najwyższy nowy może uderzyć przeciwko nam, miedzy innymi sprawa tak zwanie Łódzkiego drukarza, sądy były wcześniej po naszej stronie Minister sprawiedliwości robił wszystko żeby były przeciwko. On żąda kasację, tak wiele praw LGBT zostaną uchylone.

Dodam inna sprawa na korzyść osób LGBT. Odmienność płci nie jest konieczna do uznania, że dwie osoby pozostają we wspólnym pożyciu - uznał kilka lat temu uchwale Sąd Najwyższy. Otwiera to drogę np. do odmowy zeznań wobec oskarżonego partnera tej samej płci.

Minister sprawiedliwości chce ścigać osób które biorą ślub zagranicą. Sądy PIS do uderzy w nas, to może zaboleć bardzo.

Fot: PO
Czy PIS ugnie przed protestami, NIE. Już wcześniej pokazali że oni nie liczą się ludźmi, tysiące osób w referendum chcieli i co PIS głosuje przeciwko. Weto prezydent nie wierzę w to, nawet wczoraj wyjechał na Hel pokazał że ma naprawdę gdzieś tysiące osób.

Polacy są jeszcze głupcy, nie widzą prawdy. Wmawia się że sądy powolne są, czy ktoś czytał statystyki. Przez rządy PIS, sprawiedliwość czeka się przed sądem dłużej niż za PO. Dziś wydłużyło się czekanie na sprawiedliwość.

Wmawia ich reforma będzie lepiej, a gdzie to w ustawie piszę że będzie lepiej. Nawet gorzej wiele spraw pójdą znów od nowa, po będą nowi sędziowie z PISu. Kilka lat walki jeszcze więcej trzeba o sprawiedliwość walczyć. Nie ma żadnych gwarancji na rozwiązanie problemów sądownictwa w pisowskiej ustawie. Ale będzie chaos, wymiany sądów, paradoks którzy mają mieć zachowane swoje wpływy i tak je zachowane będą mieć. Dlaczego po mają układy w każdej z partii politycznych nawet w PIS.

Fot: KPH
Tak zwykły obywatel co zyska nic, wiele jeszcze większy problemów, politycy PIS czy inny partii chcą reformy sądowej, ale nie podtrawią ją zrobić porządną. Robią tylko dla swoi ludzi, a nie dla obywateli.

Polski Sąd Najwyższy zalicza się do najlepszy w czołówce w zachodnich Sądów Najwyższy. Który szybko rozprawy są przed Sądem Najwyższym. Pokazać pisowski TK ile ostatnio wyroków normalny, rzetelny. Żadnych wyroków, PIS wmawiał bzdury propagandę dotyczące o rzekomo zło sądów. Ale statystyki są inne. Wielu polaków nie chce szukać informacji sprawdzać statystyki czy informacji. Większość Polaków nie ma własny opinii, myślenia tylko od jednej strony. Wielu zachowuje się jak analfabeci.

Jak na prawdę można  odsunąć PiS rządów, tylko "Strajk Generalny", wreszcie Polacy pojmą prawdę. Narażę tylko jesteśmy mniejszością krzyczymy. Przykra taka prawda. Wreszcie zacznijmy myśleć, a nie bezmyślne zachować się.

Queerowy Maj wraz innymi protestowali przeciw nowej reformie sądowej, sądy partyjne według PIS do uderzy w nas


Henryk Wujec o tym, że warto walczyć o niezawisłość sądów! Nie bądź obojętny, wypowiedz się!


Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim po przyjęciu ustawy o Sądzi Najwyższym


Demonstracja przed sejmem po przyjęciu ustawy o Sądzi Najwyższym


Pinksixty News wiadomości LGBT


Prawnik praw człowieka i profesor Robert Wintemute z Kings College w Londynie na temat długiej i trudnej drodze do równości osób LGBT, z okazji 50. rocznicy legalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii.


32 mln Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w środę Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 mln osób. (Polsat News)

Dodam że najbardziej też ucierpią osoby LGBT, wśród najbardziej transpłciowe osoby już mają problem leczeniem, może być gorzej, wielu amerykański lekarze odmawia leczenia osób LGBT z powodu krasuli sumienia. Nawet odbierają republikanie pieniądze innym organizacjom jak Planned Parenthood.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe