sobota, 1 lipca 2017

News: Tales of the City, Jay-Z , Gay USA, Jacek Poniedziałek, Voces Gaudii, Cyndi Lauper, Magda Gessler ...


Netflix planuje realizację nowej wersji miniserialu "Miejskie opowieści" (Tales of the City) z 1993 roku.

Oryginał oparty na cyklu powieści Armisteada Maupina rozgrywał się w San Francisco i poruszał tematykę związaną z LGBT. Nowe "Tales of the City" rozgrywać się mają 25 lat później. Produkcja będzie aktualnym spojrzeniem na problematykę związaną z undergroundową kulturą i homoseksualizmem. Na ekranie ponownie zobaczymy gwiazdy oryginału, w tym Laurę Linney i Olympię Dukakis.

Producentem wykonawczym będzie sam Armistead Maupin, który pełnił tę funkcję również przed laty. Jego dzieła doczekały się kilku małoekranowych ekranizacji. Zdjęcia do nowego serialu powstaną prawdopodobnie również w San Francisco. Nagrodzony Pulitzerem pisarz Michael Cunningham napiszę scenariusz do pilota serialu.

Kiedy serial zadebiutował w 1993 roku, był powszechnie uważany za jeden z pierwszych programów telewizyjnych z udziałem osób LGBT, był też kilka ważnych kwestii mówił miedzy innymi ujawnieniu, HIV/AIDS czy tożsamości płciowej.

Według Variety, Netflix pracuje obecnie na powrocie 10 odcinkach Barbary Lane, która pozwoli widzom zobaczyć co Mary Ann i Anna Madrigal robią dzisiaj. (Canal Plus)

„Warszawo, kocham cię” – mówi przybysz z USA, który spędził w Polsce dwa miesiące. Tu jest inaczej. W Warszawie spotkałem kilka osób LGBTQ, które są bardzo radykalne, inspirujące i odważne.

Takie zagęszczenie osób LGBTQ wcale nie oznacza, że jest bajkowo – wręcz przeciwnie. Prawicowa partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość jest otwarcie homofobiczna. Skrajnie prawicowi politycy oraz niektórzy katoliccy działacze głoszą homofobiczne hasła. Heteronormatywność jest silnie obecna, wręcz namacalna.

Każdego dnia ludzie z tej społeczności budzą się, idą do pracy, jedzą, śpią, kochają. Kupują paczkę Lucky Srike'ów w kiosku, spacerują brzegiem Wisły. Niektórzy, jak Bartosz Staszewski, filmowiec i aktywista walczący o równość małżeńską dla wszystkich, są zagorzałymi patriotami o konserwatywnych poglądach. Jego film o 18. artykule polskiej Konstytucji (na ten fragment Konstytucji powołują się przeciwnicy wprowadzenia równości małżeńskiej, choć obiektywnie patrząc, nie blokuje on takich zmian), pokazuje, z jakimi problemami muszą zmagać się osoby LGBTQ żyjąc w heteronormatywnym społeczeństwie.

Gąsiu, queerowy performer burleski, który czasem występuje jako tancerz go-go, zwraca mi uwagę, że część problemów płynie z wewnątrz, nie od zewnątrz: „Jeżeli zakładasz szpilki, ubierasz się inaczej i do tego jesteś rozpoznawalny, choćby trochę, to faceci nie chcą się z tobą umawiać!". Mimo tego, że jest zabójczo przystojny, Gąsiu powiedział mi, że trudno mu nawet myśleć o randkowaniu, a bardzo chciałby z kimś być.

„Jest taka część społeczności, mam na myśli gejów, którzy chcą być bardziej hetero od heteryków" – mówi mi Aldona Relaks. Wydaje się, że rozdział między gejami i lesbijkami w Polsce jest silniejszy niż w Londynie, Los Angeles czy w Nowym Jorku. W ciągu dwóch miesięcy w Warszawie, odwiedzając wiele klubów i mimo najszczerszych chęci, udało mi się porozmawiać zaledwie z trzema lesbijkami. (...) - całość na Vice.com

Mama Jay-Z wychodzi z szafy, na jego nowym albumie jeden z utworów"Smile" na płycie"4:44", wyznaje ona że jest lesbijką. Jay-Z i jego matka Gloria rapują o tym jak wiele lat ukrywała kim jest, bólu, braku zrozumienia, akceptacji.

„Mama miała czworo dzieci, ale ona jest lesbijką. Musiała ukrywać się być w szafie, z powodu wstydu i bólu był zbyt wiele" (...) "Żyjesz w strachu, by być po prostu sobą, życie w cieniu wygląda na bezpieczne, bez krzywdy dla mnie, bez krzywdy dla nich. Życie jest jednak krótkie, czas być wolnym, kochaj kogo kochasz, bo nic nie masz zagwarantowane". (PinkNews)

W wywiadzie dla CNN Jay Z wsparcie dla równości małżeństw dla niego dyskryminacja osób homoseksualny jest taka sama jak Afroamerykanów.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Jacek Poniedziałek w rozmowie z Onetem stwierdził, że Open'er Festival nie jest imprezą polityczną. - Ci ludzie kompletnie nie są zainteresowani polityką i toczeniem tych wszystkich sporów. Jedyną ich pasją i miłością jest muzyka - powiedział aktor.Gwiazda YouTube Joey Graceffa dla Teen Vogue o jego pierwszym gejowskim pocałunku, po raz pierwszy uczestniczył w paradzie itp.


Nagranie z koncertu "Dumni i wchórwieni" chóru Voces Gaudii, 6 czerwca 2017 r., klubokawiarnia Kwadratowa.


Piosenkarka i działaczka LGBTQ Cyndi Lauper dla CBS Sunday Morning porady na temat sposobów osiągnięcia większej równości.


Mateusz Jakubiec sparodiował Magdę Gessler perfekcyjnie.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz