czwartek, 13 lipca 2017

News: Rosja, Seriale i lesbijki, John Walker, Uchodźcy LGBT, Włochy, David Norris, Robert Biedroń ...


Stacja Showtime zamówiła sequel serialu "Słowo na L" o lesbijkach, ich przyjaciółkach, kochankach i rodzinach - Canal Plus.

Niedawno minęły cztery lata od wprowadzenia w Rosji ustawy o zakazie propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.

Miłość nie jest mięsem, ale może być czymś krwawym, zwłaszcza, jeśli żyje się w kraju, w którym orientację inną od heteroseksualnej określa się jako „nietradycyjną”, a na straży konserwatywnych wartości stoi nie tylko cerkiew prawosławna, ale i rząd. Jak to możliwe, że w kraju, w którym niemalże czci się twórczość homoseksualnego Czajkowskiego czy biseksualnej Cwietajewej, tak powszechne jest okazywanie pogardy i nienawiści wobec społeczności LGBT?

Zbrodnie homofobiczne dochodzi w całej Rosji. Osoby, często tłumaczące swoje zachowanie „misją oczyszczania społeczeństwa”, znajdują swoje ofiary w internecie lub poprzez aplikacje społecznościowe. Nie wszystkich zabijają, niektórych okradają, dręczą, torturują. Grożą przez wiele lat wyjawieniem ich tajemnicy. Straszą zrujnowaniem kariery. Ofiary zwierzają się czasem swoim najbliższym: rodzinie, przyjaciołom, ale trudno im uzyskać wsparcie lub pomoc. Nikt przecież nie chce rozmawiać o „takich rzeczach”. Nikt nie chce przyznać się, że ma geja w rodzinie.

Przepis o homopropagandzie wykorzystywany jest również w celach marketingowych przez bezwzględnych biznesmenów. Znany przedsiębiorca Sterligow otworzył w Petersburgu, Moskwie i Kirowie piekarnie, znane ze swojego oznakowania. Na drzwiach każdej z nich wisi bowiem tabliczka z hasłem „Pedałom wstęp wzbroniony”. W Rosji fukcjonuje również sieć Central Barbershop, znana z tego, że nie świadczy usług osobom homoseksualnym. Jej właściciel uznał, że gejów i lesbijek jest w społeczeństwie zbyt wielu. Telewizja Cargrad oznajmiła, że chętnie kupi bilet do Kalifornii każdemu, kto ma „nietradycyjną” orientację seksualną. A wszystko to pod hasłem „Szczęśliwej drogi zboczeńcy!”.

Ograniczenie możliwości, poniżanie, zmuszanie do życia w ciągłym strachu i niepewności – wydawać by się mogło, że to najgorsze formy wykluczenia, które z pewnością mogłyby zamienić życie w prawdziwe piekło na ziemi. Później przypominamy sobie jednak o tajnych czeczeńskich więzieniach, o zabójstwie w obronie honoru rodziny i o dwudziestotrzyletnim Władysławie Tornowoju, który chciał jedynie akceptacji i uświadamiamy sobie, że to piekło naprawdę istnieje i jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. (...) - Krytyka Polityczna.

„Orange is the New Black”, „Rogue”, „Black Sails”, „Master of Sex” i „The 100” mają ze sobą coś wspólnego: w ostatnich dwóch latach twórcy tych seriali uśmiercili znaczącą liczbę swoich homoseksualnych bohaterek.

Szefowa GLAAD, Sarah Kate Ellis dodaje, że „kiedy na ekranie pojawia się jedynie kilka lesbijek czy kobiet biseksualnych, decyzja o uśmierceniu jednej z nich to sygnał, że ich historie i przeżycia nie są tak ważne jak te heteroseksualne”.

W ciągu ostatnich 30 lat w serialach odnotowano 629 postaci lesbijskich i biseksualnych. 146 zmarło, czyli 23 proc. Jedynie 10 proc. wszystkich tych bohaterek przeżyło jakieś szczęśliwe zakończenie.

Między 1 czerwca 2016 r. a 31 maja 2017 r. zginęło 20 postaci, w tym (prosimy o zwrócenie uwagi na sposoby, w jakie zginęły):

– Barbara Kean z „Gotham” – została zabita przez swoją dziewczynę
– Mr Kaplan (skoczyła z mostu) i Annie Kaplan (zastrzelona) z „Czarnej listy”
– Martha 6715-301 z „Opowieści podręcznej” – powieszona za homoseksualizm
– Monica Gallagher z „Shameless – Niepokorni” – sprowadzona z powrotem, by… umrzeć na raka mózgu
– Helen z „Master of Sex” – zmarła podczas porodu
– Julia z „Egzorcysty” – zginęła w wypadku samochodowym
– Rhonda Lyon z „Imperium” – wypadła z balkonu
– Sara Harvey ze „Słodkich kłamstewek” – śmierć pod prysznicem
– Danielle Cormack z „Wentworth” – zadźgana na śmierć
– Poussey Washington z „Orange is the New Black” – śmierć przez uduszenie. (Tygodnik Polityka)

Wojewodowie dostaną taki instrument, który potulnym samorządowcom będzie dawał środki na drogi, a tym, którzy nie wspierają dobrej zmiany i Prawa i Sprawiedliwości tych środków nie będzie dawał - mówił w "Kropce nad i" prezydent Słupska Robert Biedroń pytany o ustawę autorstwa posłów PiS o Funduszu Dróg Samorządowych. Zakłada ona między innymi wprowadzenie nowej opłaty paliwowej.

Biedroń komentował też nowelizację ustawy o KRS. Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje między innymi wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm - dziś wybierają ich środowiska sędziowskie.

- Konstytucja w artykule 186 mówi, że KRS stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, a to co dzisiaj się stało, to jest koniec formalnie trójpodziału władzy, niezależności, niezawisłości - powiedział Biedroń.

Jego zdaniem nowelizacja "może prowadzić do bardzo poważnych skutków, w których sędziowie zostaną podporządkowani decyzjom partyjnym działaczy Prawa i Sprawiedliwości i będą wykonywali wyroki partyjne, a nie niezawisłe".

- Ostrzegam Polki i Polaków, że to podporządkowanie na pewno nie polepszy sytuacji w sądach, ale polepszy i przyspieszy wydawanie wyroków partyjnych i politycznych - stwierdził prezydent Słupska.

Biedroń: Frasyniuk ma odwagę i ofertę, której nie przedstawia opozycja - PiS grasuje na pustyni gdzie opozycji nie ma i boi się wyjść gdzie Kaczyński Polskę pałą okłada. Frasyniuk ma odwagę i ofertę, której nie przedstawia opozycja. Ludzie mnie pytają i co wróci PO i będzie jak było? Trzeba pokazać, że polityka może być inna, pozytwna. Polska potrzebuje progresywnej oferty a opozycja jest zanurzona w teraźniejszości – mówił Robert Biedroń w programie Moniki Olejnik - TVN24/300polityka.

Nowa ustawa PIS. Koniec Sądu Najwyższego niezależnego, sędziowie SN idą w stan spoczynku, poza tymi, których zostawi PIS. Chcieliście Budapeszt, dostaniecie Ankarę. Jeszcze zaraz będzie jak w Turcji masowe aresztowania sędziów, dziennikarzy ... Głupi lud popiera PIS, po mają 500 plus, tylko frajerzy wrócicie je w podwójny podatkach pierwszy już jest od benzyny.

Amnesty International skierowała list otwarty do Komisji Europejskiej, domagając się uruchomienia art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, który umożliwia nałożenie na państwo członkowskie sankcji, w tym zawieszenie prawa głosu.

Pinksixty News wiadomości LGBTByły członek armii John Walker wygrał przed Sądem Najwyższym dotyczące prawo do emerytury po zmarłym mężu.  Sąd uznał jego prawo walczył o to gdy on umrze to jego mąż będzie miał prawo do emerytury po nim. Tak jak mają prawo małżeństwa heteroseksualne, to duże osiąkniecie nie tylko dla Walkera i jego męża, ale dla tysiące inny par jednopłciowy w związku małżeńskim. (Independent)


ONZ UNHCR organizacja do spraw uchodźców przestawia Samuela który uciekł z Wenezueli aby uniknąć prześladowań z powodu swojej orientacji seksualnej. Teraz w Hiszpanii ze swoim chłopakiem, Adrunben, wystąpił o azyl. W Madrycie podczas festiwalu Pride World 2017, uczestniczyli paradzie w celu zwiększenia świadomości społeczności LGBT dotyczące uchodźców.Po decyzji o przeniesieniu przez moskiewski teatr Bolszoj spektaklu o słynnym tancerzu Rudolfie Nuriejewie na trzy dni przez premierą pojawiły się doniesienia, że decyzję podjął resort kultury Rosji, a powodem była ocena, iż spektakl propaguje homoseksualizm. (PAP)


Irlandzki senator ujawniony David Norris podczas konwencji TEDxTrinityCollege w Dublinie, jeden z wybitny działaczy LGBT Irlandzki już od 1987 roku założył grupę LGBT, także jest członkiem Kościoła Irlandii.


HRC przestawia ciąg dalszej polityki anty LGBT administracji Trumpa, dotyczące wsparcie dla homofobicznej grupy Focus on The Family.


Prezydent Trump wmawia że jest przyjacielem społeczności LGBTQ. Nie udowodni musi Putina wezwać do natychmiastowego zakończenia przemocy wobec osób LGBTQ w Czeczenii.


Costantino Saporito, strażak włoski ma problem grozi jemu zwolnienie z pracy za to że poszedł na paradę Pride w Rzymie w mundurze służbowym


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe