niedziela, 9 lipca 2017

Parada Pride London, 50 lat temu homoseksualizm przestał być karalny w AngliiSecret Intelligence Service - MI6 – brytyjski wywiad wojskowy z okazji parady Pride, ich siedziba została podświetlona w kolorach tęczy. MI6 agencja wywiadowcza brytyjska przyjmuje osoby LGBT i wspiera równość LGBT.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan
Po raz pierwszy z okazji Pride tęczową flagę zawisła na Pałacu Westminster, Lord Fowler, przewodniczący Izby Lordów, powiedział: "Homoseksualizm jest nadal niezgodny z prawem w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym wiele państw wspólnoty brytyjskiej."

Wieczorem nawet brytyjski parlament wieczorem będzie podświetlony w kolorach tęczy.  Cały Londyn w kolorach tęczy, wiele instytucje miasta i rządowe, postanowili pokazać wsparcie dla społeczności LGBTQ.

W paradzie uczestniczyli ponad 150 policjantów, a także przedstawiciele London Ambulance Service, Londyńscy strażacy czy transport publiczny.

Ponad 26 000 osób uczestniczyło w paradzie Pride przeszli przez centrum Londynu. W premierka Theresa May, powiedziała, że ​​Wielka Brytania będzie kwestionować "rządy, które karzą homoseksualizm lub akceptują przemoc i dyskryminację wobec osób LGBT".

Dodała również: "Tu także w Wielkiej Brytanii musimy nadal walczyć o prawdziwą równość i szacunek dla wszystkich, tak samo za granicą naszego Zjednoczonego Królestwa." źródło (BBC/PinkNews/GayStarNews)

Lord Mayor of Westminster i jego partner Christopher
zdjęcia GayStarNews/Twitter

Z okazji parady Pride w Londynie wielu osób wspiera miedzy innymi Jeremy Corbyn przywódca partii pracy, też premierka przewodząca konserwatystów Theresa May.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May nagrała specjalne wideo z okazji parady Pride w Londynie. Powiedziała podczas marszu liczą się takie wartości jak równość, wolność i tolerancja. - Parada jest najlepszym przykładem różnorodności, dzięki której Londyn jest jednym z najwspanialszych miast na świecie - mówiła.

Ta i inne historyczne zmiany dokonały się dzięki odwadze i determinacji pokoleń osób LGBT+, które walczyły o zmianę poglądów, walczyły, aby zyskać prawa, które zawsze im się należały. Ta rocznica pokazuje jak daleko zaszliśmy jako społeczeństwo, ale przypomina też, ile jeszcze zostało do zrobienia. Okrutne i dyskryminujące prawa nadal istnieją na świecie. Niektóre z nich opierają się dokładnie na tych przepisach, które zniesiono pół wieku temu. Wielka Brytania jest więc odpowiedzialna za promowanie praw osób nieheteroseksualnych na świecie

Wideo nagrane przez Theresę May nie zostało jednak przyjęte pozytywnie. Gdy wyświetlono je podczas parady, wielu uczestników marszu zaczęło buczeć. Dlaczego? Chodzi o sojusz z Demokratyczną Partię Unionistów, w który weszli Torysi by utworzyć samodzielny rząd. (gazeta.pl)
Największa organizacja LGBT Stonewall w Wielkiej Brytanii


Konserwatywna grupa LGBT partii konserwatystów na paradzie Londynie


 Zaręczyny na paradzie w Londynie, partnerka policjantki oświadczyła się


Tym roku parada Pride w Londynie odbywa się jeszcze jednej okazji 50 lat temu homoseksualizm został po raz pierwszy zalegalizowany w Anglii. Dodam że homoseksualizm został zalegalizowany to dzięki chrześcijanom Kościół Anglii, katolicki popierali zalegalizowanie homoseksualizmu.

Fragment dokumentu Kościół Anglii i homoseksualizm, debata wiele spraw nie jest nowe miedzy innymi duchowni mówią że nie powinno zakazywać duchownym homoseksualnym seksu.
ODN przypomina jak było przed zalegalizowaniem homoseksualizmuKanał 5 89 latek Roger i 78-letni Percy przypominają jak to było, zanim prawo zostało zniesione i homoseksualizm przestał być karalny.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz