poniedziałek, 3 lipca 2017

World Pride - Madrycie tysiące osób uczestniczyło w paradzie oraz w Helsinkach Finlandia


Fot: AFP
Tysiące osób uczestniczyło w paradzie "World Pride"  w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Odczytali też manifest parady który sprzeciwiają nienawiść wobec osób LGBTQ na całym świecie gdzie są mordowani czy Czeczenii, i jak Brazylii czy Meksyku.

Wśród przedstawicieli parady byli wszystkich partii w tym prawicowa PP, która wiele lat temu walczyła o unieważnienie równości małżeństw, a dziś nawet premier kilka lat temu uczestniczył gejowskim ślubie swojego członka partii

Również burmistrz Madrytu i  prezydent Wspólnoty Madrytu Cristina Cifuentes i Manuela Carmena, liderzy związków zawodowy José Alvárez (UGT) i Unai Sordo (CCOO).

Wszyscy wezwali czy w Hiszpanii i międzynarodowy władze, do przestrzegania praw człowieka osób LGBTQ i uchylać prawa które karzę za homoseksualizm.

Wśród uczestników też wielu polaków miedzy innymi członkowie wiary i tęczy wspólnie z chrześcijańskiej wspólnoty Euroforum LGBT chrześcijańskie. (RTVE)


Mr Gay Pride España nowym został Ricardo Castro Tacoronte, jest z Teneryfy, ma 28 lat, jest żołnierzem w hiszpańskiej armii i pasjonuje się sportem.


Ruth Lorenzo, Suzy i Conchita Wurst, śpiewały I Will Survive podczas festiwalu Pride w Madrycie


Ruth Lorenzo śpiewa Born This WayPo za Madrytem odbyły się inny miastach Pride parady miedzy innymi w Peru, Panamie, Kolumbia, Republika Dominikana. Finlandii, uczestniczył burmistrz Helsinek Jan Vapaavuori, też niektórzy ministrowie z Partii Centrum i konserwatywnej Partii National Coalition, uczestniczyło w paradzie 35.000 osób.

Obecny był także przedstawiciel Finlandii partii socjalistów, przewodniczący Antti Rinnega. Helsinki parada była pierwszą od kiedy weszło w życie równość małżeństw pierwszego marce tego roku weszły w życie. (china.org.cn)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz