środa, 5 lipca 2017

News: Gender, Irak, Jakub i Dawid, Dan Savage, Drag Queen,Tajwan, Edukacja reforma, Chiny ...


Matka kanadyjskiego noworodka zdecydowała, że nie chce, aby w karcie lekarskiej wpisano jego płeć. Twierdzi, że dziecko później samo zdecyduje czy jest chłopcem, czy dziewczynką.

Searyl Atli jest pierwszym dzieckiem na świecie, które znalazło się w takiej sytuacji. Jego matka, która sama nie identyfikuje się ani z mężczyznami, ani z kobietami, uważa, że przypisywanie płci już w momencie urodzenia, to naruszenie praw dziecka.

Lekarze nie chcieli na początku przystać na prośbę matki. Dlatego też w sprawę zaangażowany został prawnik rodziny. Niestandardowy, bo każe pisać swoje imię i nazwisko z małych liter – barbara findlay. Kobieta potwierdziła opinię mamy dziecka.

Wyrok sądu był jasny. Dziecko może być opisane w karcie lekarskiej jako bez płci. To otwiera drogę dla innych rodziców, którzy mogą chcieć tego samego. (wp.pl)

Iracki aktor i model Karar Noshi, został porwany i torturowano go, później zamordowano oskarżono go za to bycie gejem, miał długie włosy i zachowywał się po zachodniemu. (GayStarNews)

Homoseksualista z Chin otrzymał odszkodowanie i przeprosiny od szpitala psychiatrycznego, który przez 19 dni leczył go z homoseksualizmu. 38-letni Yu otrzyma przeprosiny i ok. 735 dolarów odszkodowania za to, że był leczony wbrew swojej woli. Mężczyznę przywieźli do szpitala jego żona i krewni w 2015 roku. Mimo jego protestów przez 19 dni podawano mu leki - doustnie i dożylnie. (rp.pl)

Ale zła wiadomość Chiński regulator do spraw internetu zakazał w sieci treści nawiązujących do homoseksualizmu. Młodzieżówka partii komunistycznej w Chinach, sprzeciwia się nowy wytyczmy sprawie zakazu treści homoseksualny w w sieci. (GayStarNews)

Działacze LGBT w Kosowie walczą o uchylenie jednego paragrafu 14 dotyczące małżeństw który jest przyczyną konfliktu. Chodzi o artykuł 37, co jest napisane w konstytucji małżeństwo stanowi „każdy ma prawo do zawarcia małżeństwa”. Ale artykuł 14, jest napisany w ustawie o Rodzinie, stwierdza ​​„małżeństwo jest prawnie zarejestrowany wspólnota dwóch osób różnej płci”. (PinkNews)

Aziz który pochodzi z Kabulu w Afganistanie. Jego chłopak został zamordowany przez własną rodzinę na początku 2014 roku. Samemu grożono że zostanie zabity, więc uciekł. Po przybyciu w obozie dla uchodźców w Holandii poprosił o azyl, ale został odrzucony.

Według raportu z 2011 roku, około 200 osób ubiega się o azyl w Holandii każdego z powodu orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. W całej UE, szacuje 10,000 rocznie osób LGBT proszą o azyl w Unii. (PinkNews)

Irlandii Północnej studentka Ciara Cinnamond, podczas odbierania dyplomu na Queen University Belfaście, wyszła po odbiór z tęczową flagę. Nie mogła być na marszu równości w Belfaście, z powodu odbioru dyplomu pokazała inny sposób że już czas na równość małżeństw w Irlandii Północnej

Jej dziewczyna i rodzice oraz wielu kibicowali dostała oklaski. (PinkNews)

Rozmowa Władysława Frasyniuka z Justyną Pochanke : „Istnieje realne zagrożenie, że Kaczyński tworzy nam system totalitarny. Krok po kroku w poszczególnych ustawach zapisuje fragmenty wielkiej ustawy o stanie wyjątkowym.  Można powiedzieć, że powoli zaczyna nas przyzwyczajać do życia w strachu". (TVN24)

Polska szkoła z każdym dniem jest coraz gorszym miejscem dla osób o innym pochodzeniu, czy odmiennych przekonaniach. W ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie wymagań wobec szkół i placówek nie ma już punktu o realizacji działań antydyskryminacyjnych. Bez prowadzenia edukacji zwalczającej stereotypy i dyskryminację, za to promującej równość, szkoła nie będzie wychowywać do życia w otwartym i tolerancyjnym społeczeństwie. Stanie się "fabryką patriotów", tak jak sobie tego życzą fundamentaliści z Ordo Iuris - Partia Zielony.

Ktoś jeszcze pamięta o Dominiku z Bieżunia. Czy ktoś wyciągnął naukę z tej tragedii?, a polskie szkoły są bezpieczniejsze? Teraz po reformie edukacyjnej będzie gorzej za inność, będzie prześladowania. Gnębienie uczniów i uczennic, którzy w jakiś sposób odstają od urojonej prawicowej "normy"?

Później szok dochodzi takie ataki. Klubokawiarnia, która zatrudnia autystów, padła ofiarą wandala.

Szkoła ma wzmacniać proces identyfikacji uczniów z własną płcią. Dzieci powinny uczyć się o naturalnym planowaniu rodziny oraz naprotechnologii - tak wygląda nowa podstawa programowa Wychowania do życia w rodzinie przygotowana przez MEN. Specjaliści nie kryją oburzenia. (gazeta.pl)

Piosenkarka Tajwanu Ellen Joyce Loo podczas swojej mowy na rozdaniu nagród Golden Melody Awards. Wychodzi z szafy podziękowała swojej żonie.

Piosenkarka urodzona w Kanadzie śpiewa w języku mandaryńskim i kantońskim, powiedziała do tłumu: „Muszę podziękować mojej żonie.” Mówi że żona jej pomogła rozwijać jej karierę muzyczną na Tajwanie, pisząc pierwszą piosenkę w języku mandaryńskim.

Loo od dawna jest już zwolennikiem praw LGBT w Azji, ale nigdy oficjalnie ujawniła się. Kiedyś powiedziała: „orientacja seksualna nie jest to temat dla fanów. Jeśli mam się ożenić, to ogłoszę światu.” (fridae)Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to homoseksualna para, która zyskała popularność dzięki nagraniu teledysku do piosenki grupy Roxette. Przez dwa lata starali się o ślub. Wzięli go na Maderze. Teraz chcą, aby ich małżeństwo zostało uznane za ważne w Polsce. We "Wstajesz i weekend" rozmawiali o legalizacji homoseksualnych małżeństw w Niemczech. - Czekamy na prawa dla nas w Polsce - zapowiedzieli. (TVN24)


Dodatkowo Dawid i Jakub w programie Onetu porannym


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Drag queen w szkole edukuje dzieci, w polsce by prawica katolicka dostała czerwonej gorączki.Iyanla Vanzant i pięć ocalałych z masakry w klubie Pulse w Orlando pierwszy raz pojawiają miejscu gdzie mogli zginąć i swoi znajomy stracili.


Dan Savage w programie Real Time z Bill Maher, mówi ostatni skandaliczny wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa prostu widziałem jest „dupkiem zawsze był."


Historia strojów kąpielowych w 100 sekund, dziś wiele hallo jak kto muzułmanki stroje kąpielowe szokują ale w chrześcijańskiej europie wiele kobiet też musiało zakrywać ciało na plaży, nagość była obrzydliwa.Francuzi uciekający przed płaceniem podatków we własnym kraju osiedlają się w Portugalii. Większość z nich to renciści, ale są między nimi także przedsiębiorcy i inwestorzy.


Jeszcze wielu nie wyszli z szoku po prawicowy seks aferach w Fox News. Teraz Jamie Horowitz z redakcji sportowej Fox Sports, został zwolniony za molestowanie kobiet.