piątek, 28 lipca 2017

News: Ustawa o sądach uderzy LGBT, Transfobia w USA, Maja Ostaszewska o sądach ...


Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

Ustawa o sądach powszechnych może wpłynąć negatywnie nie tylko na rozstrzygnięcia spraw w sporze z politykami czy państwem, ale również na te, które dotyczą kwestii "światopoglądowych". OKO.press zapytało prawników, jakie skutki dla ochrony praw mniejszości może przynieść nowe prawo

Obserwując działania prokuratury pod rządami Zbigniewa Ziobry można przewidzieć, że w pierwszej kolejności upolitycznione zostaną sprawy „światopoglądowe”. Czyli m.in. dotyczące praw mniejszości, osób nieheteronormatywnych, transpłciowych, cudzoziemców, ateistów.

Co ciekawe, przyłączając się do postępowań prokuratura stawała po stronie oskarżonych – a nie pokrzywdzonych – a opinię na temat preferowanego kierunku ich rozstrzygnięć wyrażał publicznie sam min. Zbigniew Ziobro. Tak stało się w przypadku sprawy drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania usługi (wydruku ulotek) organizacji LGBTQ. Sąd pierwszej instancji orzekł, że pracownik drukarni popełnił wykroczenie. Min. Ziobro wtedy stanął po stronie „wolności gospodarczych”, a prokuratura wniosła o apelację.

Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły przez ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają”.

Uzależnione od polityków sądy mogą miedzy innymi przykłady: orzekać o pozbawieniu władzy rodzicielskiej nieheteronormatywnego rodzica; ograniczać wolność zgromadzeń poprzez podtrzymywanie wydanych zakazów organizowania np. parad równości; utrudniać lub uniemożliwiać przeprowadzenie postępowań o sądowym uzgodnieniu płci dla osób transpłciowych (warto przypomnieć, że ustawę o uzgodnieniu płci aut. Anny Grodzkiej w 2015 r. zawetował prezydent Andrzej Duda); uznawać „klauzulę sumienia” u osób odmawiających wykonania usług dla grup mniejszościowych.

Paweł Knut, adwokat Kampanii Przeciw Homofobii: „W praktyce, zmiany mogą wywołać efekt mrożący w środowisku sędziowskim. Stanowią bowiem narzędzie do wywierania nacisku na decyzje sędziów. Od tej pory sędzia dwukrotnie się zastanowi zanim wyda rozstrzygnięcie, które zostanie krytycznie odebrane przez rządzących, np. będzie miało precedensowy charakter dla społeczności LGBTI. Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich kilku lat z uwagi na bierność ustawodawcy to właśnie wyroki sądów zwiększały ochronę prawną osób LGBTI mieszkających w Polsce. Od tej pory możemy przestać słyszeć o takich wyrokach, jak np. w sprawie drukarza w Łodzi, w której sąd skazał osobę odmawiającą świadczenia usług z uwagi na swoją niechęć do osób LGBTI, czy w sprawie, w której sąd potwierdził prawo do wstąpienia w stosunek najmu mieszkania po zmarłym partnerze tej samej płci. (...) - Oko Press.

"To jest mój transpłciowy syn płacze przed biurem gubernatora Teksasu Grega Abbotta. Czy mogę się przyznać, że jestem cholernie zmęczona, żeby pocieszać moje dziecko i chronić go przed łobuzami w Austin. Jestem wściekła." - Amber Briggle. (HRC)

Oto co powoduje transfobia, fanatycy chrześcijańscy i prawicowcy chcą odebrać prawa transpłciowym osobom, po tak im podoba.

Prawica chrześcijańska znaleźli sobie ofiary jako transpłciowe i poniżają ich żeby tylko poczuć dobrze. Ale nie zajmą się sobą po pokazuje jedno ile jest molestowań przez hetero, nie mówić prawica amerykańska co jakiś czas skandal molestowania jak np szefostwo pewnej stacji prawicowej że szef i inni molestowali pracownice.

The Advocate na temat osób LGBT którzy głosowali na Trumpa. Wszyscy ostrzegali że on nie jest żadnym sojusznikiem osób LGBT, to tylko była gra polityczna.

Miedzy innymi używa osób LGBT uchyla nasze prawa tylko po to żeby odwrócić od swoi problemów, taki jak sprawa z Rosjanami.

Coraz więcej jak odbiera LGBT opiekę zdrowotną, wiele osób LGBT straci prawo do leczenia po prostu umrą.

Najgorsze nie tylko w Ameryce mają głupi homoseksualistów którzy głosują na homofobów. U nas wielu też wychwala PIS jaki to wspaniały rząd. Nie ważne że odbiera prawa innym, pozwala na dyskryminację czy atakować. Jak ostatni atak w Sopocie gdzie zaatakowano nasze dzieci.

Transfobia w USA szaleje republikanie nienawidzą osób transpłciow Walka prawicy w Teksasie, żeby zakazać transpłciowym ich prawa. Miedzy innymi prawica wmawia że transpłciowe osoby atakują i molestują w toaletach. Tylko statystyki mówią coś innego.

Szefowie policji z trzech największych miast stanu - San Antonio, Houston i Austin - sprzeciwili się we wtorek ustawie transfobii przed Kapitolem w Austin. Senat Teksasu uchwalił ustawę która zmusza zmusza osób transpłciowy używanie toalet odpowiednie ich płci biologicznej, tak transkobieta powinna używać toalety męskiej, a trans mężczyzna kobiecej. Według logiki prawicy chrześcijańskiej.

Szef policji San Antonio William McManus mówił do tłumów. Wyjaśnił, że nie ma żadnych dowodów że transpłciowe osoby molestują w toaletach. Inni komendanci podobnie nie ma przypadków molestowania przez transpłciowy osób.

Wielu prawicowy chrześcijańscy idą jeszcze dalej chcą całkowicie usunąć osób homoseksualny z armii, po dla nich do zagraża moralności gej/lesbijka służy w armii.

Maja Ostaszewska opowiada historię mieszkańców małego miasteczka, którzy zaczynają poważnie chorować - jak okazuje się - przez picie systematycznie zatruwanej wody. Do pobliskiej rzeki trafiają odpady z zakładu mięsnego, prowadzonego przez kolegę senatora rządzącej partii. Zbiorowy pozew poszkodowanych mieszkańców, którzy domagają się odszkodowań, trafia do sędziego uzależnionego od polityków. Czy myślicie, że jego wyrok będzie sprawiedliwy?


Pinksixty News wiadomości LGBTJames Corden w swoim programie zaśpiewał piosenkę "Trump mnie nienawidzi", na temat ostatni doniesień Trump zakazie transpłciowy żołnierzy.


Patricia King weteran wojny transpłciowy służyła przez 18 lat, w tym trzech aktywnie w bojowych miedzy innymi Afganistanie, wypowiada się w sprawie zakaz dla transpłciowy żołnierzy.Ujawniony gej Eric Fanning były Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, wypowiada się dotyczące anty trans retoryce w armii.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz