czwartek, 6 lipca 2017

News: Ricky Martin, Australia, Watykan, Kanada, Irlandia, Puszcza Białowieska, Nowa Zelandia, Timor Wschodni, Jake Zyrus ...


Ricky Martin zagra w drugim sezonie "American Crime Story". Serial przedstawi kulisy morderstwa Gianniego Versace.

Ricky Martin wcieli się w rolę partnera Versacego - Antonia D'Amico. - To dla mnie wyjątkowy film - twierdzi wokalista, który w 2010 roku ogłosił, że jest gejem. - Mówię w imieniu tych, których nikt nie słyszy. W serialu jest scena, w której Gianni mdleje na plaży i prosi, żebym go nie dotykał, bo obserwują nas paparazzi. To przypomniało mi, jak sam ukrywałem swoją orientację. - Piosenkarza zobaczymy także w scenach erotycznych. - To nie było tak krępujące, jak sądziłem - przyznaje.

Jak sam przyznaje, jego seksualność pomogła mu wczuć się w rolę. - To mainstreamowy serial o homofobii, nienawiści i obojętności. Jest szczery i dramatyczny, a jednocześnie opowiada o prawdziwej miłości Gianniego i Antonia i ich walce. To jest coś, o czym chciałem opowiedzieć.

Oprócz sławnego muzyka w obsadzie drugiego sezonu "American Crime Story" znajdzie się także Penélope Cruz, która zagra siostrę Gianniego - Donatellę Versace. (Gazeta.pl)

Australijska para gejów, Ron Van Houwelingen i Antony McManus, którzy są razem od 30 lat wzięli nieoficjalny ślub na korcie imienia Margaret Court, aby zaprotestować przeciwko homofobi tenisistki. (PinkNews)

Prawicowi homoseksualiści zorganizowały swój pochód dumy wsparcia dla Trumpa. Gays for Trump grupa z Waszyngtonu, miało tysiące być, a ile przyszło 15 osób. Niska frekwencja i dziwne występy muzyczne wiele żenujący rzeczy jak całe wydarzenie. (PinkNews)

Skandal goni skandal w Watykanie. To kolejna porażka papieża w walce z pedofilią w Kościele. Nowy prefekt Kongregacji Nauki Wiary - powołany na to stanowisko zaledwie w sobotę Luis Francisco Ladaria Ferrer - pięć lat temu nakazał Kościołowi milczenie w sprawie księdza pedofila, czym przyczynił się do kolejnych gwałtów i krzywdy dzieci. (TVN24)

UNESCO przyjęło w środę decyzję w sprawie Puszczy Białowieskiej, która wskazuje, że działania ministra Szyszko w Puszczy grożą utrzymaniu przez nią statusu Światowego Dziedzictwa i zobowiązuje Polskę do wstrzymania cięć w strefach, w których powinny być chronione naturalne procesy. Decyzja ta bazuje na raporcie niezależnych ekspertów UNESCO, którzy odwiedzili Puszczę w zeszłym roku. (Polsat News)

Opozycja instrumentalnie wykorzystuje śmierć Igora Stachowiaka, domagając się dymisji Mariusza Błaszczaka, chce pozbyć się najlepszego szefa MSWiA od lat - mówiła premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka. Premier uznała Błaszczaka za jednego z najlepszych ministrów w rządzie PiS i powiedziała, że jest "najlepszym ministrem spraw wewnętrznych od 2007 roku". (TVN24)

Najlepszy jasne za jego kadencje pozwala się atakować osób LGBT i inny, jak ostatnio w Sopocie, policja która jest pod jego władzę z strachu przed szefem, nic nie zrobiła obrażanie i jadem nienawiści do osób LGBT, no i co że tam były dzieci. Po dla nich to "pedalskie" dzieci można obrażać i znęcać.

Para gejów z Australii Nelson i Baden-Hall Marino byli zszokowani że tyle osób chce im pomóc być rodzicami, opublikowali ogłoszenie szukają matki zastępczą. Mieli wymagania żeby była z rodu Maorysiów, z powodu że Baden pochodzi. Zgłosiły 40 kobiet z Maorysiów w 24 godzin. Teraz rozmowy, badania medyczne i in vitro, później dziecko. (PinkNews)

Rząd Nowej Zelandii przeprasza osób homoseksualny za to zostali skazani za czyny homoseksualne, za latach które homoseksualizm był nie legalny w tym kraju. Rząd przeprasza homoseksualnych Nowozelandczyków, którzy zostali skazani za aktywność seksualną i cierpienie tych ludzi oraz ich rodzin, którzy przeszły ból.

Timor Wschodni, odbył się marsz równości Pride, wśród obecności miedzy innymi byli ambasada USA, ONZ. Premier Timora Wschodniego Rui Maria de Araujo wezwał mieszkańców Timora do akceptować różnicy ludzi. Timor Wschodni uzyskał niepodległość od Indonezji w referendum w 1999 roku, choć cierpiał represję przez indonezyjskie wojsko i milicję.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Wszyscy w Polsce żyją wizytą homofoba Trumpa, ale inny częściach świata. Premier Kanady Justin Trudeau odwiedził Irlandię spotkał się z premierem Leo Varadkar, jak to wizyta dyplomatyczna ale dwóch taki osób spotka się, dzieje się podczas konferencji Leo pochwalił się skarpetkami swoimi, nie od dziś premier Kanady jest fanem różny skarpetek, jak podczas parady w Toronto miał z okazji koniec ramadanu. Dodatkowo oboje panowie mieli poranny jogging.

Premier Kanady powiedział dotyczące cały wojen polityczny w USA i Wielkiej Brytanii. „Istnieją ogromne możliwości dla krajów takich jak Kanady i Irlandii w tym czasie, w którym nasi sojusznicy i partnerzy handlowi Wielka Brytania i USA, kłócą się wewnętrznie oraz przynajmniej idą w innym kierunku, co spowoduje Kanada i Irlandia są miejscami, które są otwarte na świat w pozytywny sposób, progresywny". (Irish Times)


Policjant, który zaręczył podczas parady Pride w Londynie ubiegłym roku otworzył się jak to była bolesne dni po zaręczynach nagle hejt od homofobów.

PC Phil Adlem oświadczył się swoim partnerowi Jonathan Sammons, dla Guardiana, przyznał, że był zaskoczony falą wrogości po tym jak wideo z jego zaręczyn pojawiło się internecie.

Para otrzymywała setki obraźliwych wiadomości, wielu z nich głęboko homofobiczne i obraźliwe. Nawet nie którzy koledzy w pracy atakowano go, też przyjaciela. Dodaje przez jak jeszcze potrzebne parady dają tyle energii, siły którzy doświadczają przemocy.


Jake Zyrus, znany z Glee, opowiada o swojej przemianie zmienię płci. Jake Zyrus ujawnił się jako trans na Twitterze w dniu 20 czerwca. Przemawiając dla Inquirer na Filipinach, Zyrus mówił o swojej przemianie.


Jeden z czołowych działaczy na rzecz praw LGBTQ w USA przez dziesięciolecia jest Cleve Jones - bliski przyjaciel Harveya Milka, który został zamordowany w roku 1978. Jones sobie mógł wyobrazić, jako nastolatek, że pewnego dnia były takie postępy w sprawie praw LGBTQ. Mówił w programie BBC u ujawnianego dziennikarza Evana Davisa.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz