niedziela, 2 lipca 2017

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Katedra Hope, Papież Franciszek ...


Grindr zrobił nie oficjalne badania swoi uczestników na Filipinach. Co ciekawego wyszło większość uczestników Grindra w tym kraju są wierzący.

Wiele też w Polsce zauważyłem i nie tylko mit o LGBT osobach, że jesteśmy większości ateistami. Nawet w USA gdzie uchwalano stanach małżeństwa to było widać wielu chrześcijan duchowny błogosławili pary.

Media mówią ile razy "chrześcijanie kontra geje", nawet ostatnie badania w USA pokazali że większość chrześcijan popiera osób LGBT mimo wiele ich kościoły mówią nie osobom LGBT jak np kościół katolicki.

Nawet ostatni sondaż w Polsce większość polaków popiera legalizację związków jednopłciowy.

Wmawia się w mediach że chrześcijanie przeciwko osobom LGBT, ale nie jest prawdą, to garść fanatyków chrześcijański którzy wmawiają mówią większości sprzeciwiają się osobom LGBT. Nie raz bardziej wierni podtrawią wypełniać słowa Chrystusa niż instytucja kościelna.

Jak Grindr piszę „Bóg przyjmuje mnie za to kim jestem, chociaż społeczność wokół mnie nie przyjmuje mnie.”

Uczestniczy 2,122 na filipinach wypełnili , kraju najbardziej katolicki w Azji, i poprosił ich pięć pytań o rolę religia odgrywa w ich życiu.

Według filipińskiej Statystyki Urzędu, 80,6% ogółu ludności Filipin to katolików, 10,8% protestantów 5,6% muzułmanów. Użytkownikom Grindr, którzy odpowiedzieli na ankietę ustawieni w nieco podobnych proporcjach 64,2%, twierdzą, są katolikami, 9,2% „protestanci lub innych niekatolickich chrześcijanie, a 0,9% muzułmanie. Tylko 9,7% stwierdziło, że ateistami lub, że nie dbają o religie, a 19,1% stwierdziło,są religijni ale nie praktykujący.

Dodatkowo 106 osób stwierdziło, że są jakieś innej wiary. Obejmowały miedzy innymi agnostycyzm, Konfucjanizm, czy deizm.

Większość respondentów stwierdziło, biorą w nabożeństwie co najmniej raz w miesiącu. Tylko 14,7% stwierdziło, że nigdy uczestniczyło

Respondenci całej mapie w kategoriach ile osób LGBTQ wiedzieli jak są przyjmowani przez swoją zgromadzenie. 77% oceniło swoją wspólnotę wiary w trzech lub wyższy w skali akceptacji.

Katedra Hope


Kościół Middle Church miedzy innymi przemawiał biskup Gene Robinson,

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaKościół św Stanisława Kostki w St. LouisKtóż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie pozostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustkowiu i nie idzie za zagubioną, aż ją odnajdzie? (Łk 15,4)


Papież: Emigracja to dramat podziałów. Emigracja to dramat podziałów: dzielą się rodziny, dzieci opuszczają swych rodziców i oddalają się od swej ojczystej ziemi. W obliczu tej rzeczywistości rodzą się też podziały między rządami i krajami – powiedział Ojciec Święty. Franciszek po raz kolejny wypowiedział się na temat kryzysu migracyjnego. Tym razem zwrócił uwagę na jego negatywne konsekwencje w kontekście jego rodzimego kontynentu, czyli Ameryki Łacińskiej.Papież: Jezusa trzeba wyznawać życiem, nie znajomością wiaryMetropolitan Community ChurchAnioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz