wtorek, 11 lipca 2017

News: Jakub i Dawid, Rodziny jednopłciowe, Kościół Anglii, Pedro Aunion Monroy, Nelsan Ellis, Rosja, Tom Bosworth ...


Pierwsza para małżeńska w audycji Lepiej późno niż wcale -  Jakub i Dawid opowiadają o swoim ślubie

Tak jak matka odprowadzają dziecko do przedszkola, chodzą na wywiadówki, zabierają je do lekarza. Ludzie myślą, że to ciocie lub siostry. Bo przecież nikt nie ma dwóch matek.

Gdy 6-letnia Karolinka rysuje swoją rodzinę, obok mamy i taty zawsze maluje ciocię. Dla Agnieszki, 38-latki z Bemowa, która od czterech lat opiekuje się dziewczynką wraz z jej biologiczną matką Justyną, to jeden z dowodów na to, że są razem. W świetle polskiego prawa Agnieszka jest jednak dla dziewczynki i jej matki obcą osobą. – Nigdy nie zapomnę, jak w ramach rekrutacji do pracy miałam do wypełnienia formularz, w którym pojawiło się pytanie o rodzinę. Długo się zastanawiałam, co wpisać. Ostatecznie zostawiłam puste pole, bo przecież formalnie nie mam ani żony, ani dziecka – mówi Agnieszka.

Trudno też uregulować sprawy związane z pobytem dziecka w szpitalu. Jak mówi Hubert Sobecki ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, upoważnienie partnera jest w takiej sytuacji niemożliwe Nawet wykonanie szczepień wymaga obecności rodzica biologicznego.

Podobnie zdecydowały 26-letnia Małgorzata i jej 46-letnia partnerka Magda, które razem wychowują 8-letnią Wiktorię. Nie kryją, że tworzą rodzinę. Na początku nie obyło się bez ciekawskich spojrzeń sąsiadów, ale nie trwało to długo. – Choć zdarza się, że niektórzy patrzą na nas wrogo, to i tak w Warszawie możemy czuć się swobodnie. Chodzenie za rękę czy obejmowanie się publicznie byłoby nie do pomyślenia w moim rodzinnym Rzeszowie. Tam całe środowisko LGBT żyje w ukryciu – mówi Magda. (...)

Na emigrację zdecydowały się Kamila Mańkowska i Beata Lipska, które w marcu 2013 r. wyjechały do Anglii ze swoim 5-letnim synkiem Julianem. Wcześniej mieszkały w Wyszkowie. Były jedną z pierwszych jednopłciowych par, które publicznie opowiedziały o sobie w mediach.

Beata: – Gdy brałyśmy ślub w Anglii, w podstawówce syna pojawiła się gazetka ścienna, na której przedstawione były różne modele rodziny. Oprócz mamy i taty z dzieckiem były tam też rysunki ukazujące dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn z dzieckiem. Obok każdej z tych par postawiony był znak równości. W Polsce o takiej kampanii edukacyjnej w szkole można byłoby tylko pomarzyć. (...) - Gazeta Wyborcza

Jak bardzo trzeba być niepewnym siły swojej wiary, jeżeli przez miesiąc nie można znieść małego znaczka reprezentującego inny światopogląd i żąda się wprowadzenia reakcji „krzyż”

Od 7 czerwca do 1 lipca na Facebooku dostępna była reakcja „pride" („duma"), którą mogliście odblokować wraz z polubieniem fanpejdża LGBTQ@Facebook (obecnie ma prawie 23,5 mln lajków). Mała, tęczowa flaga z założenia miała przypominać, że czerwiec to „Pride Month", miesiąc, kiedy w Stanach odbywają się parady dla upamiętnienia zamieszek w nowojorskim Stonewall Inn z 28 czerwca 1969 roku, które uważa się za początek ruchu walki o prawa osób LGBT. Ot, taki mały, uprzejmy gest ze strony Facebooka w stronę mniejszości. Google z kolei, kiedy wyszukujesz hasła związane z tematami LGBT, nadal pokazuje przy wynikach tęczowe paski. Czy świat się z tego powodu zawalił? Nie.

Przypadek Feuersteina to jednak nic przy pomyśle wylansowania na Twitterze hasztagu „HeterosexualPrideDay". Chęć manifestowania dumy z bycia heteroseksualnym szybko doczekała się riposty, chociażby w postaci całej białej mapy świata, z dopiskiem, że na czerwono zaznaczono miejsca, gdzie bycie hetero jest nielegalne. (...) - Vice.com

Kościół Anglii wezwał władze do zakazania terapii mających na celu zmianę orientacji seksualnej. Przedstawiciele Kościoła potępili też takie praktyki jako "nieetyczne" i "potencjalnie groźne".

W przeszłości niektórzy duchowni Kościoła Anglii zachęcali osoby ze środowisk LGBT do udziału w modlitwach i podejmowania działań mających na celu "pozbycia się ich grzechu" - czyli orientacji homoseksualnej.

John Sentamu, arcybiskup York, stwierdził, że terapia zmierzająca do zmiany orientacji seksualnej jest "teologicznie nieuzasadniona, więc im szybciej zostanie zakazana, tym szybciej on będzie mógł spać spokojnie w nocy". (rp.pl)

Szkoła w Pensylwanii zmusiła ucznia do oglądania homofobicznego filmu, po za to że oglądał pornografie gejowską. Peter Gajdics ujawnia szokujące jak był zmuszany próbowano go leczyć sam pochodzi z rodziny Węgierskiej katolickiej, gdzie jego rodzina wyemigrowała do Kanady i nie akceptowali go jest gejem.

Uczestnicy festiwalu Mad Cool w Madrycie przeżyli szok, gdy na ich oczach zginął akrobata po upadku z wysokości kilkudziesięciu metrów. Kolejnym szokiem był występ grupy Green Day, mimo tragedii.
42-letni akrobata Pedro Aunion Monroy występował w piątek przed amerykańskim zespołem Green Day. Wykonywał akrobacje zamknięty w przezroczystym sześcianie zawieszonym kilkadziesiąt metrów nad ziemią. W pewnym momencie jedna ze ścian się zarwała, a artysta spadł na oczach tysięcy ludzi.

Mimo szybkiej pomocy lekarskiej, akrobaty nie udało się uratować. Tragiczny wypadek zarejestrowało wielu widzów festiwalu.

Pedro Aunion Monroy, który w występował Madrycie, napisał przed śmiercią ostatnią notkę miłości do swojego "pięknego chłopaka", który został opublikowany w czwartek w serwisie Facebook.

"Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć mojego pięknego chłopaka. Miłość, chodź do moich ramion!!!!! , "Napisał Monroy. (Towleroad/gazeta..pl)

Aktor Nelsan Ellis zmarł w wieku 39 lat. Zmarł po komplikacjach spowodowanych niewydolnością serca. Największą sławę przyniosła mu rola w serialu „Czysta krew”. Pojawił się też m.in. w filmach „Więzienny eksperyment” oraz „Ekspres - bohater futbolu”. Gwiazdora będzie można jeszcze zobaczyć w już nagranej produkcji „True to the Game”.

„Jesteśmy ogromnie zasmuceni wiadomością o śmierci Nelsana Ellisa. Nelsan był długoletnim członkiem rodziny HBO, a jego dogłębny portret Lafayetta zostanie zapamiętany jako część legendy True Blood” – czytamy w oświadczeniu producenta serialu "Czysta krew", stacji HBO. (Wprost)

15 osoba już zabita transpłciowa w USA. Ebony Morgan, trans kobieta czarnoskóra została zastrzelona w Lynchburg w stanie Wirginia.

Portal randkowy MissTravel.com przeprowadził badania, zapytali zarówno gejów jak i hetero kobiet, jaki lubią mężczyzn - owłosiony lub gładki? Wyniki: 58% gejów powiedzieli, że lubią, że ich mężczyzna ma owłosienie. Tymczasem 61% kobiet powiedziało, że wolą ciała bez włosów.

Wyniki innego badania również podobne przeprowadzone przez portal randkowy Manhunt w 2013 r., W którym stwierdzono, aż 79% gejów chce, aby mężczyźni mieli na sobie owłosienie tak jak Bóg i dał, a tylko 21% chciało żeby powinni ogolić się.

Jeśli chodzi o ankieta MissTravel.com ujawniono również, że prawie połowa mężczyzn usuwa włosy na klatce piersiowej, a 46%, że goli włosy na klatce piersiowej. (Queerty)

Teatr Bolszoj na trzy dni przed premierą podjął decyzję o przeniesieniu spektaklu o słynnym tancerzu Rudolfie Nuriejewie. Pojawiły się doniesienia, że decyzję podjął resort kultury Rosji. Powodem miała być ocena, iż spektakl propaguje homoseksualizm.

Urodzony w 1939 roku Rudolf Nuriejew był tancerzem i choreografem, solistą Teatru Opery i Baletu im. S. Kirowa (Teatru Maryjskiego), jednym z najważniejszych artystów baletowych XX wieku. W 1961 roku podczas występów w Paryżu poprosił o azyl polityczny. Był jednym z pierwszych artystów, którzy postanowili nie wracać z Zachodu do ZSRR. Zmarł w 1993 roku. (TVN24)

Podobnie film o Czajkowski który powstaje w Rosji, to usunięto wszystko że był gejem, dodam że nawet Czajkowski nie był sam po jego brat też był gejem. Wielu boli to że był gejem podobnie w Polsce np Maria Konopnicka czy Maria Dąbrowska. Wmawia się że były hetero, a nie lesbijkami.

To z pewnością pierwszy taki przypadek w historii futbolu. W przeszłości wiele klubów rozwiązywało kontrakty z piłkarzami przez afery alkoholowe, narkotykowe i inne skandale. Jednak brazylijski Sport Club Gaucho musiał zwolnić swoich zawodników za okropne wideo, które zostało nagrane w szatni klubu i pojawiło się w sieci. Na nim widać, jak piłkarze dopuszczają się homoseksualnych czynności seksualnych. (SE)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Lekkoatletyka ujawniony Tom Bosworth, najszybciej do mety dotarł w czasie 5 minut 31 sekund, co czyniło go rekordem świata, w mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.


Kanadyjska  animacja o osobach transpłciowy, akceptacji i miłości bycia sobą


78-letni mężczyzna gej usiadł z chłopcem gejem 13 letnim, rozmawiali jak żyje dziś gejom. Film z okazji kiedy upłynęło 50 lat od dekryminalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii. 78-letni Percy mówi 13-letniemu Louis Louis, jak było dorastać gejom, gdy było to nielegalne. Bać się kiedy policja może do ciebie zapukać tylko za to że jesteś homoseksualny.


Oto Ken Ballard z Teksasu ma syna Ashur transpłciowego, opowiada jak pogodził się że jego syn jest inny transpłciowy. Kiedy znalazł list samobójczy, zaczął walczyć o jego prawa inny transpłciowe osób.


Kościoła Anglii głosował dotyczące osób transpłciowych, wita ich w swoim kościele i zapewnia specjalne uroczystości kościelnych z okazji zmiany płci. „Orientacja LGBT i tożsamość płciowa nie jest chorobą. Orientacja LGBT i tożsamość nie jest grzechem" Arcybiskup Yorku dr John Sentamu powiedział. (BBC)


Dustin Lance Blacks dla 5News o paradzie, o swoim małżeństwie z Tom DaleyMinisterstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii przedstawia "London Gay Big Band", (orkiestrę LGBT)Opera mydlana Hollyoaks: John Paul próbuje pogodzić się ze swoich uczuciami


Grupa tancerzy gejów - Gay Men's Dance Company, wystąpiła podczas festiwalu Pride w Londynie.


Pinksixty Entertainment - na temat aktora geja Roddy McDowall, z planety małp


"Dał nam przykład Jan Sobieski jak zwyciężać mamy!" Za taką zmianą polskiego hymnu opowiada się Piotr Zapart - Przewodniczący komitetu budowy pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. Tym kraju już naprawdę źle dzieje się, już nawet chcą hymn zmienić. Zmieniają historie Polski, tak jak im się podoba.„Teraz ja!” - Pierwszy artykuł napisałam w 2004 r. – przypominała w Nowa TV Bianka Mikołajewska, szefowa zespołu śledczego OKO Press, która od lat zajmuje się ujawnianiem sytuacji finansowej kas oszczędnościowych. – Te instytucje, które powinny się zająć SKOK-ami po artykułach, które publikowałam, nie zareagowały. Niektóre dlatego, że dziwny bezwład w nich nastąpił, inne nie miały umocowania do tego – na przykład KNF nie mogła się tym zajmować, ponieważ SKOK-i nie były pod jej nadzorem – mówiła rozmówczyni Tomasza Sekielskiego.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz