niedziela, 30 lipca 2017

Polska, kraj hokus-pokus. Tutaj dzieci żyjące w tęczowych rodzinach są niewidzialne


"Widzisz, to taka kraina, gdzie myk i jesteś niewidzialny. Po drugiej stronie jesteśmy żoną i żoną z dziećmi, a tu znikamy". Spotkałam je na trasie Berlin – Warszawa, już po polskiej stronie. Roześmiane, wspólnie pochylone nad synkiem, a ten – wypisz wymaluj – skóra zdjęta z tej drugiej, matki niebiologicznej. I nagle to pytanie: „Mamo, czy ty w Polsce też jesteś moją mamą? Mamo, dlaczego tu trzeba udawać, że nas nie ma? Dlaczego tu jestem gorszy?”. „To nie tak” – pochyla się nad synkiem. „A jak?” „Widzisz, to taka kraina hokus-pokus, gdzie myk i jesteś niewidzialny. Po drugiej stronie jesteśmy żoną i żoną z dziećmi, a tu hokus-pokus i znikamy”. Chłopiec, choć malutki, rozumie przymusową naturę „zabawy”, ale i tak się dziwi.

Co czwarte przecież dziecko w Polsce rodzi się poza małżeństwem. Ludzie rzadziej biorą ślub i częściej rozwód, a dzieci są z jednym z rodziców. 500 plus, mimo obietnic, wcale nie jest na każde dziecko. Dziecko z samą matką, która zarabia ponad 1,6 tys. zł miesięcznie, nie dostanie na angielski, rower czy kolonie.

Cameron wprowadził w Anglii małżeństwa jednopłciowe właśnie dlatego, że jako konserwatysta ceni rodzinę. W Irlandii prawo do rodziny uznano za wyznacznik poszanowania ludzkiej godności i szacunku dla miłości. We Włoszech stwierdzono, że ustawowe lekceważenie związków jednopłciowych dyskryminuje i narusza prawa człowieka.

Prawicowy amerykański sędzia Richard Posner wyznał, że do uznania małżeństw jednopłciowych przekonał go właśnie wzgląd na dobro i niedyskryminację dzieci. Podkreślił, że to niegodne, perwersyjne i niechrześcijańskie, aby różnicować w ten sposób ich status. Można by dodać, że tak twierdzi i polska konstytucja (art. 72). W Polsce tymczasem w co najmniej 50 tysiącach tęczowych rodzin – hokus-pokus – żyją dzieci (...) - Monika Płatek - Wysokie Obcasy.

***
Pomimo tego, że rosnąca liczba badań naukowych jasno wskazuje, że pary jednopłciowe radzą sobie z byciem rodzicami tak samo dobrze, jak pary różnej płci, trudno jest zmienić silne i szeroko rozpowszechnione uprzedzenia wobec tęczowych rodzin.

Zbyt wiele osób wciąż wierzy, że dzieci wychowane przez dwóch ojców lub dwie matki będą nieheteroseksualne (fałsz – orientacja psychoseksualna rodziców nie ma żadnego wpływu na orientację dziecka), nie będą miały skąd czerpać „wzorców płci” (fałsz – dzieci w tęczowych rodzinach nie są izolowane od świata i mają pełny dostęp do takich wzorców, ze wszystkimi ich negatywnymi i pozytywnymi skutkami) oraz że wprowadzenie prawa do adopcji jest niepotrzebne i stworzy problem, którego nie ma (fałsz – pary jednopłciowe już dziś wychowują dzieci, a ich bezpieczeństwo i godność cierpią z braku odpowiednich regulacji). (Miłość Nie Wyklucza)

Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie związków i rodzicielstwa osób homoseksualnych i biseksualnych. To dla nas wszystkich niezwykle ważny dokument. Ekspercka organizacja zabiera głos w kwestii tęczowych rodzin, co - mamy nadzieję - będzie ważnym krokiem na drodze do pokonania panujących niestety w Polsce stereotypów i uprzedzeń.

Według inny badań geje tatusiowe są lepszymi rodzicami niż hetero. Geje rodzice bardziej angażują się w życie swoi dzieci, niż heterycy, mówią badania Rutgers University od Andrewa Lelanda.

Jego badania potwierdzają badania inne od GLSEN które wykazały również że ojcowie geje, bardziej są zaangażowani ojcami niż heterycy. Geje czują że ludzie będą oceniać ich umiejętności rodzicielskie, bo są homoseksualni - tak oni pracują ciężko, żeby być dobrym rodzicem.

Abbie Goldberg, badaczka z Clark University, wykazała również zwiększone angażowanie w życie dzieci, może być częściowo spowodowane inicjatywy rodziców do zwalczania uprzedzeń i dochodzić widoczności par tej samej płci.

Badania Longitudinal Lesbian Family Study w USA. Która wykazały że dzieci wychowane przez dzieci par lesbijek wykazały wyższy niż średni stabilność emocjonalna i mają lepsze osiągnięcia w nauce.

Zauważają, że ​​dzieci rodziców homoseksualnych tylko mają problemy kiedy oczywiście kiedy pojawia się homofobia.

Inne badania jak UCLA Williams Institute w Los Angeles w 2014 roku okazało się, że "pomimo konfrontacji heteroseksizmu w różnych kontekstach społecznych - w tym systemie opieki zdrowotnej, systemu prawnego i systemu szkolnego. Rodzice LGB i ich dzieci funkcjonuje całkiem dobrze".

Badania opublikowane przez Uniwersytet Melbourne w tym samym roku poszedł dalej, mówiąc, że dzieci wychowywane przez pary tej samej płci były zdrowsze i szczęśliwsze od inny.

Dr Simon Crouch zasugerował dla stacji ABC z powodu tego częściowo ze względu na bardziej równego podziału roli uczestniczenia w wychowaniu dzieci.

"Więc co to oznacza to, ludzie uczą się ról, które są dostosowane do ich umiejętności, a nie należących do tych stereotypów związanych z płcią, które mówi się kobieta ma być w domu sprzątać, wychowywać dzieci, a mężczyzna zarabiać pieniędzy.

Inni badacze zwracają uwagę, że pary homoseksualne bardziej mają większych starań, aby założyć rodzinę i być bardzo zdeterminowani, by zostać rodzicami. Natomiast pary heteroseksualne mogą czasem stać się rodzicami bez planowania, które mogą mieć wpływ na ich późniejsze możliwości wobec dzieci. Jak np wiele dzieci pochodzi z wpadek i tak są mniej kochane czy te które są planowane i wiele lat walczy o dzieci podobnie jest od rodzin dzieci z in vitro.

Wszyscy eksperci wydają się zgodni co do jednego: dzieci rozwijają się, gdy wychowane są przez rodziców i opiekunów, którzy kochają i chcą ją, niezależnie od seksualności.


Michał ze swoim chłopakiem mają plan: Szkocja, ślub i adopcja! Polska straci tym samym kolejnych dwóch młodych facetów, którzy muszą wyjechać z Polski, aby założyć rodzinę.

Andrzej i Jacek para gejów z Polski w Anglii
Śmiejemy się, że gdybyśmy byli kobietą i mężczyzną, Kościół stawiałby nas za wzór. Wierny związek budowany od siedem i pół roku? W dzisiejszych czasach, gdy patrzymy chociażby na rówieśników, jest to raczej rzadkością. Mieszkamy razem, dzielimy każdą wolną chwilę, jesteśmy szczęśliwi. Ufamy sobie bezgranicznie i żaden z nas nie wierzy, że cokolwiek poza śmiercią mogłoby nas rozdzielić. Pomimo tego chcemy wywrócić niebawem nasze życie do góry nogami.

Gdy jesteś gejem, urodziłeś się i mieszkasz całe życie w Polsce, z góry zakładasz, że temat rodzicielstwa cię nie dotyczy. Po prostu wrzucasz tę część siebie do szuflady, a o kluczu zapominasz. Z nami było podobnie. Sam, mając 18 czy 20 lat, w ogóle nie brałem pod uwagę tego, że chciałbym mieć dziecko. Nie wiem, co dokładnie przyczyniło się do zmiany. Może przemiany na świecie i fakt, że w tak wielu krajach Europy i obu Ameryk pary takie jak my posiadają dzieci? A może pewne rzeczy przychodzą z wiekiem i dopiero z czasem do nich dojrzewasz? Myśli na ten temat kiełkowały miesiącami. Gdy zdecydowałem powiedzieć się o nich mojej drugiej połówce, okazało się, że patrzy na tę sprawę podobnie. (...) - Queer.pl.

Wiele podobnie myśli miedzy innymi Anna Strzałkowska żona Marty Abramowicz, podczas debaty Rodzicielstwo kobiet nieheteronormatywnych, pięknie mówi o swojej decyzji zostać matką. "Mamy jedno życie" nie marnujmy je mówi nam się nie możemy mieć dzieci po szkodzimy i to wielu w środowisku, wiele osób którzy marzą o rodzinie, nie marnujmy czas.

Bądźmy sobą, homofobia w środowisku jest silna, teorie że będziemy mieć dzieci szkodzimy, mimo wiele badan pokazuje że nie szkodzi nic, te badania mimo gdzie jeszcze nie było równości małżeństw i mieli dzieci.


Dlaczego jest potrzebna równość i legalizacja związków tej samej płci włącznie z prawami do dzieci. Irlandzka kampania na rzecz równości małżeństw, co dzieje się kiedy nie ma zapisu w związkach partnerskich dotyczące dzieci, miedzy innymi w Polsce żaden projekt ustawy nie chciano chronić dzieci z rodzin LGBT. Mimo tysiące dzieci w rodzinach jednopłciowy.


Były przeciwnik rodzin jednopłciowy zmienił zdanie, gdy poznał takie rodziny, mówi że osoby przeciwnicy równości małżeństw są po prostu "zarażeni homofobią"Rodzina jest rodzina, bez wkrętu na to kim są rodzice hetero, homo czy trans stworzyli film wyprodukowany przez P3: Proud.Professional.Parents.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz