wtorek, 4 lipca 2017

News: Belfast, Chrześcijanie LGBT, Niemcy, Francja, Tęcza, Julia i Dominika, Irlandia, Damian Kutryb ...


Ksiądz anglikański Canon Charles Kenny podczas parady Pride w Belfast, powiedział że sprzeciw wobec równości małżeństw jest jak wrogość miedzy protestantami i katolikami mieszane małżeństw. Irlandia Północna zakazuje małżeństw homoseksualnych jest niesprawiedliwy i niechrześcijański akt.

Kenny dołączył do metodystów i Presbyterianów wzywa do małżeństw homoseksualnych zalegalizować w Irlandii Północnej. Demokratyczna Partia Unionistów, która teraz oficjalnie wspiera rząd mniejszościowy Theresy May, w konsekwentnie blokuje ruchy w kierunku równości małżeńskiej w Irlandii Północnej.

Poparcie dla równości małżeńskiej w Irlandii Północnej w czerwcu 2016 roku, sondaż Ipsos MORI okazało że 70% popiera.

Wśród parady Belfastu nowo wybrana burmistrzni Nuala McAllister, własnym synem w ramionach powiedziała: „Belfast City Council przeszedł już ruch na rzecz równości małżeńskiej i mam nadzieję, zobaczymy w tym mieście i całej Irlandii Północnej bardzo szybko.” (The Guardian)

W niedzielę, 2 lipca 2017 r. odbył się panel dyskusyjny pt. „Chrześcijanie LGBT, chrześcijaństwo wobec LGBT”. Wzięli w nim udział teolożka dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. ChAT, socjolożka dr hab. Dorota Hall, prof. IFiS PAN oraz Marcin Dzierżanowski dziennikarz i współkoordynator ekumenicznej grupy chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza”. Zebranych powitał proboszcz Michał Jabłoński, a spotkanie poprowadził Łukasz Skurczyński.

Paneliści odnieśli się do tematu przewodniego omawiając obecną sytuację osób LGBT w kościołach w Polsce i na świecie. Dr hab. Kalina Wojciechowska przedstawiła stan dyskusji na temat błogosławieństw związków jednopłciowych i ordynacji osób LGBT w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, a także przytoczyła jej teologiczne podstawy. Dr hab. Dorota Hall omówiła historię chrześcijańskich ruchów LGBT na świecie i w Polsce, a Marcin Dzierżanowski mówił o doświadczeniach wierzących uczestników grupy „Wiara i Tęcza” oraz o potrzebie dostrzeżenia ich problemów przez wspólnoty i kościoły.

W późniejszej dyskusji spośród naszych parafian głos zabrali między innymi prof. Jarosław Świderski, Renata Kim i Jakub Niewiadomski, a spośród zebranych gości pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Andrzej Siciński.

Spotkanie podsumowało przyjęte brawami stwierdzenie, że nie sposób odnieść się do wszystkich aspektów tak szerokiego zagadnienia podczas tak krótkiej dyskusji, dlatego liczymy na kolejne spotkania, które dadzą możliwość przyjrzenia się im bliżej. (reformowani.org.pl)

Wszyscy posłowie z Niemiec pochodzenia muzułmańskiego głosowali za równością małżeństw. 393 głosów na rzecz równości małżeńskiej obejmuje wszystkich 6 muzułmańskich członków niemieckiego parlamentu. Ekin Deligöz, Omid Nouripour, Cem Özdemir i Özcan Mutlu z Partii Zielonych, Aydan Özoguz z Partii Socjaldemokratycznej, i Cemile Giousouf z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej głosowali tak.

Aleksander Gauland, z skrajnej prawicy AFD rozważa pozew. „Jesteśmy obecnie studiuje wyzwanie w sądzie konstytucyjnym,” chce doprowadzić do uchylenia równości małżeństw wmawiają zagraża rodzinie tradycyjnej i wolności słowa itp. (LGBT Nation)

Dodam wśród AFD skrajnej prawicy jest lesbijka i w związku partnerskim oraz jeszcze wychowuje dziecko, tak partia która jest przeciwko LGBT wielu są to osoby LGBT.

fot gazeta.pl
W materiale TVP mówiono o uchodźcach, a pokazywano jakieś biegnące tłumy ciemnoskórych mężczyzn i straszono "zalewem imigrantów". Mówiono, że tylko politycy Platformy chcą ich przyjmować na rozkaz z Berlina i Brukseli. Na przemian pokazywano stłoczonych ludzi i sceny bicia, jakiejś szarpaniny. Jedną z tych scen zidentyfikowałem - to było pobicie w berlińskim metrze, którego nie dokonali ani uchodźcy, ani imigranci, tylko bułgarscy chuligani.

Cóż, cały ten materiał był podjudzaniem, podbechtywaniem fobii nacjonalistycznych i nienawiści antymuzułmańskiej, antyislamskiej, przekonywaniem, że to jakaś groźna, niebezpieczna rasa. Materiał sugerował, że uchodźcy to w ogóle nie są ludzie.

- Historyczne analogie nasuwają się same i nie trzeba nawet sięgać do hitlerowskich Niemiec. Nacjonalistyczna prasa w II RP robiła dokładnie to samo: straszyła "żydostwem", które przedstawiano jako robactwo, które zalewa Polskę, więc trzeba się go pozbyć. Język TVP to język ulotek ONR-u, język "Falangi". Endecka propaganda szła zresztą pod tym względem ręka w rękę z propagandą hitlerowską.

Nowością, mocno widoczną w "Wiadomościach" i na portalach prawicowych, jest obsesja erotyczna. Uchodźcy nie tylko przyjeżdżają wysadzać się w powietrze, ale też gwałcić i napastować. Faktem jest, że tak samo mówiono przed wojną o Żydach. Mieli być wyjątkowo rozpustni, zepsuci, handlować pornografią i czyhać na chrześcijanki. Propaganda nazistowska się w tym lubowała. Obleśny Żyd z haczykowatym nosem zdzierał ubranie z germańskiej blond piękności. Granie seksualnym napięciem ma generować dodatkowe emocje.

Takie trucie najbardziej szkodzi trującym. Ci, którzy próbują wyzwolić w innych najgorsze instynkty, sami się upodlają. To się po prostu może skończyć wojną domową, jak w Hiszpanii. Poziom wzajemnego niezrozumienia i przekonania, że ci drudzy są zdolni do wszystkiego, co najgorsze, i w ogóle nie są ludźmi, tylko zwierzętami, jest ogromny. Dziś elektorat PiS-u uczony jest myśleć o uchodźcach jako dzikich zwierzętach, a za chwilę okaże się, że myśli tak o przeciwnikach politycznych. Stąd blisko już do przekonania, że takimi samymi zwierzętami są wyborcy Platformy. (...) - Gazeta.pl

Ekstremistka chrześcijańska Linda Harvey z USA, ma jedno zadanie chce odebrać tęczę ruchu LGBTQ, po tęcza jest znakiem Boga, a nie grzechu wmawia. Mówi tęcza została "zgwałcona" przez osób LGBTQ. (GayStarNews)

W Francji aresztowano 23 letniego mężczyznę z skrajnej prawicy który planował zamach na prezydenta Emmanual Macron, ale też nienawidził muzułmanów, żydów, homoseksualistów i innej rasy. Wyznał policji, że miał zamiar zabić Macrona 14 lipca w dniu parady dniu Bastylii.

On groził policji z nożem kuchennym, gdy został aresztowany. On został wcześniej skazany popieranie terroryzmu. W 2002 roku skrajny prawicowiec zwolennik Maxime Brunerie próbował zamordować byłego prezydenta Francji Jacquesa Chiraca z karabinu na paradzie Dzień Bastylii. Strzelił raz szybko został przez przechodniów obezwładniony. (GayStarNews)

Nastolatek 19-letni Haroon Syed z Hounslow w zachodnim Londynie, został skazany na dożywocie za spisek bombowy chciał przeprowadzić atak na koncercie Eltona Johna rok temu. Eltona koncert odbył się we wrześniu 2016 bez incydentów, w rocznicę ataków 11 września. (PinkNews)

Amerykańska stacja NBC News piszę o przygotowaniach PiS do wizyty prezydenta Trumpa w Warszawie. PIS sięga do praktyk komunistów. "Dowożono autobusami ludzi z prowincji aby gorąco powitać przywódców radzieckich".

Poznały się na uczelni. Studiowały na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obie na tym samym kierunku - ratownictwie medycznym. Julia i Dominika kochają się bezwarunkowo i bezwarunkowo chcą być ze sobą do końca życia. Wzięły ślub i - choć zrobiły to bez umocowania w przepisach - to zgodnie z prawem jedna za drugą może zrobić wszystko. (Dziennik Łódzki)Tęczowe rodziny z Polski chcą powtórki z Niemiec. Polscy homoseksualiści mają nadzieję, że po Berlinie również Warszawa zalegalizuje związki jednopłciowe oraz adopcję dzieci przez takie osoby. Uczestnicy Festiwalu Tęczowych Rodzin który trwa w Gdańsku twierdzą, że w Polsce nawet pięćdziesiąt tysięcy dzieci wychowywanych jest w rodzinach homoseksualnych. (Superstacja)​Pinksixty News wiadomości LGBT


Irlandzki artysta Oisin McKenna wydał krótki film, wiersz o geju z partii Fine Gael. Wiersz został napisany na długo przed wyborem Leo Varadkar na premiera, jednak McKenna uważa, że ​​jest dziś bardziej niż kiedykolwiek ważny.


Para gejów Peter i Geoff opowiadają jak ich życie zmieniło kiedy homoseksualizm przestał być karalny w Wielkiej Brytanii.


Damian Kutryb wyjechał ze Śląska kilka lat temu. Jego droga jak ulał pasuje do sloganu "Od pucybuta do milionera". Na stałe mieszka w Manchesterze, prowadzi własną szkołę tańca na rurze, a niedawno został wybrany na mistera Parady Równości w Warszawie. Chce reprezentować Polskę na światowym konkursie piękności. (...) - Gazeta Wyborcza

Program Sukces nie zna granic z para gejów Damianem i ArturemPinksixty Entertainment na temat RuPaula


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz