piątek, 19 października 2018

Wybory samorządowe 2018 - Tęczowe wieści wyborcze Katowice, Warszawa, Sopot, Łódź ...



W Katowicach i regionie Śląskim, Stowarzyszenie Tęczówka wypracowała z kandydatami koalicji i Nowoczesna Katowice, Monika Rosa wyborcze zobowiązania na rzecz środowiska LGBTQIA.

W Katowicach powstał samorządowy program dla osób LGBTQIA+ Grupa kandydatów i kandydatek Koalicji Obywatelskiej we współpracy z Moniką Rosą i Stowarzyszeniem Tęczówka przygotowali i podpisali Deklarację"Katowicka Polityka Miejska Na Rzecz Społeczności LGBTQIA+"

Na ostatniej prostej kampanii kolejny komitet przyjął nasz samorządowy program LGBT+. Tym razem deklarację podpisał warszawski Sojusz Lewicy Demokratycznej - KKW SLD Lewica Razem.

Główne zobowiązania komitetu to:

* Monitoring i system interwencyjny wobec przestępstw motywowanych uprzedzeniami do osób LGBT+

*  Bezpieczna szkoła i program „Latarnik"

*  Szkolenia służb miejskich (Straż Miejska, służba zdrowia)

*  Hostel kryzysowy dla osób LGBT+

*  Dofinansowanie procedury korekty płci (punkt konsultowany z Fundacja Trans-Fuzja)

*  Kampanie społeczne i edukacja antydyskryminacyjna w szkołach

*  Powołanie pełnomocnika/pełnomoczniczki ds. równości i przeciwdziałania dyskryminacji

Bardzo się cieszymy, że udało nam się uczynić problemy społeczności LGBT+ tematem tegorocznej kampanii wyborczej. Wiele osób dostrzegło, jak dużą i pozytywną rolę mogą tu odgrywać samorządy. Komitety wyborcze z najróżniejszych miejsc w Polsce dostrzegają i proponują rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo osób LGBT+ a także pozwalające zbliżyć się do prawdziwej równości.

Co konkretnie proponujemy w tym zakresie? Nasz program, napisany z myślą o Warszawie, ale możliwy do zaadaptowania w innych miastach, powiatach i gminach znajdziecie tutaj

Wspieranie edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, monitoring przestępstw motywowanych nienawiścią, tworzenie hosteli interwencyjnych oraz centrów społecznościowych wspierających i animujących życie lokalnej społeczności LGBT+. Wszystko to zależy od woli samorządowców, nie tylko w wielkich miastach.

Sebastian Liszka:(przeczytajcie koniecznie punkty z Karty, o których pisze Sebastian - to ta sama karta, której wciąż NIE podpisał Rafał Trzaskowski)

"Witam Jestem rzecznikiem Komitetu Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa i kandydatem do Rady Miasta na Mokotowie (lista nr 18, miejsce 2).

Początki mojej publicznej działalności to studencki samorząd i Fundacja LGBT Kultura dla Tolerancji - organizatorka festiwali i pierwszych krakowskich marszów tolerancji. Dziś pełnie funkcję członka zarządu i rzecznika warszawskiego okręgu Razem.

Moim przyjaciołom i współpracownikom z komitetu Wygra Warszawa udała się w tej kampanii rzecz wyjątkowa: dzięki współpracy z Miłość nie wyklucza i przy udziale Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja pierwszy raz w historii polskiego samorządu ogłosiliśmy dokument programowy bezpośrednio dotyczący społeczności LGBT+. Nazwaliśmy go "Warszawską Kartą LGBT+".

W Karcie nie znajdziecie okrągłych sformułowań. To propozycje konkretnych działań, które chyba każdy samorząd może podjąć. Niestety, samorząd nie może wszystkiego: nawet jeśli będziemy mieć większość w Radzie Miasta nie zmienimy tego, co może zmienić jedynie Sejm.

Co znajdziecie w Karcie?

Preambuła: Tęcza wróci!
1. Utworzymy hostel interwencyjny dla osób LGBT+, zabezpieczymy środki na jego funkcjonowanie w formule przedsiębiorstwa ekonomii społecznej. Będzie to instytucja wspierająca narażone na zjawisko bezdomności osoby LGBT+, wyrzucane lub uciekające z domów rodzinnych z powodu przemocy i prześladowania, których źródłem jest homofobia i transfobia ,ale również bezpieczna przystań, dzięki której będzie można m.in. odzyskać samodzielność i wrócić na rynek pracy.

2. Sfinansujemy dodatkowe zajęcia o zdrowiu i edukacji seksualnej dostępne dla wszystkich uczniów i uczennic. Dzieci i młodzież mają prawo do pełnej i rzetelnej wiedzy na temat seksualności, w tym orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, antykoncepcji i zabezpieczeniu przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, pozwoleniu na seks i relacjach bez przemocy.

3. Realizując postulat „Szkoła wolna od wszelkiego typu dyskryminacji”, wprowadzimy do szkół instytucję “Latarników”, osób, do których uczniowie i uczennice LGBT+ mogą się zwrócić w każdej sytuacji zagrażającej ich poczuciu bezpieczeństwa. W każdej placówce, dla której m.st. Warszawa jest organem prowadzącym w ciągu jednej kadencji powinno pracować przynajmniej dwóch przeszkolonych nauczycieli-”Latarników”, a każdy uczeń i uczennica będzie mieć jasność kiedy i w jakiej sprawie mogą się do nich zgłosić i pewność, że zgłoszonej sprawie zostanie nadany odpowiedni bieg.

4. Utworzymy Centrum Społeczności LGBT+ - miejską instytucję społeczno-kulturalną, której program będzie ustalany i realizowany przez społeczność LGBT+. Poza działalnością społeczno-kulturalną, placówka ta będzie pierwszym samorządowym “kontaktem” w sprawach związanych z codziennym funkcjonowaniem osób LGBT+.

5. Obejmiemy oficjalnym patronatem Paradę Równości. W dniu Parady oraz w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii na Ratuszu zawiśnie tęczowa flaga. Chcemy, żeby osoby LGBT+ wiedziały, widziały i czuły, że ich dom, ich miasto dostrzega społeczność LGBT+ i docenia jej wkład w życie Warszawy.

6. Powołamy Pełnomocnika ds. Społeczności LGBT+ - funkcja ta, odpowiednio wysoko umocowana w strukturze urzędu i z odpowiednim budżetem, pozwoli na monitorowanie wdrażania otwarcia całego warszawskiego samorządu na potrzeby osób LGBT+ i podejmowanie kolejnych inicjatyw z myślą o społeczności LGBT+ i we współpracy z nimi

7. Będziemy wspólnie ze Strażą Miejską i organizacjami LGBT+ monitorować przestępstwa motywowane nienawiścią tzw. hate crimes, w tym w szczególności motywowane homofobią i transfobią. Uruchomimy również w tym celu specjalną infolinię.

8. Urząd m.st. Warszawy oraz podległe mu jednostki staną się miejscem bezpiecznym i życzliwym dla osób LGBT+, stosującym równościowe standardy. Podpiszemy jako Warszawa Kartę Różnorodności.

Więcej o naszych pomysłach na miasto przeczytacie na stronie www.wygrawarszawa.pl. - Pozdrowienia Sebastian Liszka (Replika)

Tym razem będzie o ruchach miejskich Miłość Nie Wyklucza przestawia: „Podstawową powinnością wspólnoty miejskiej jest opieka nad słabszymi jej członkiniami i członkami, zgodna z zasadami społecznej sprawiedliwości. W szczególności: przeciwdziałanie biedzie, wykluczeniu, bezdomności, wspieranie mieszkańców będących w potrzebie z innych powodów, chronienie mniejszości zagrożonych dyskryminacją”.

To artykuł nr 4 z Tez Miejskich, przyświecających inicjatywom zgromadzonym w Kongres Ruchów Miejskich. Inicjatywy te mają charakter oddolny, zrzeszają mieszkańców i mieszkanki miast, z założenia nie są partiami politycznymi. Działają lokalnie i w oparciu o indywidualną energię i zaangażowanie chętnych osób.
.
Takie wartości i sposób działania są bliskie wartościom i sposobem działania Miłość Nie Wyklucza. My także jesteśmy silni siłą naszej społeczności. Właśnie z powodu tych podobieństw zwracaliśmy szczególną uwagę na ruchy miejskie w kampanii wyborczej.

W ramach akcji „MNW: Samorząd" nawiązaliśmy kontakt z niektórymi ruchami miejskimi, inne nawiązały kontakt z nami. Wszystko sprowadzało się do pytania, czy dany komitet wyborczy w swoim programie umieści konkretne postulaty dotyczące społeczności LGBT+, przyjmując tym samym wyraźne zobowiązanie wyborcze, z którego będzie rozliczany w przyszłej kadencji.

Dwa ruchy miejskie wyraźnie wpisały do swojego programu postulaty dotyczące osób LGBT+, nawiązujące do Programu Samorządowego LGBT+ Miłość Nie Wyklucza (https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt/):

Poznańska Społeczna Koalicja Prawo do Miasta Społeczna Koalicja Prawo do Miasta - postulat programu szkoły bezpiecznej dla uczniów i uczennic LGBT+ czyli program „Latarnik” (https://www.koalicjapdm.org/program/edukacja)

Łódzki ruch miejski TAK dla Łodzi (KWW Tak!) - postulaty: utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ w modelu ekonomii społecznej oraz wsparcie widoczności osób LGBT+ dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu Marszu Równości (https://takdlalodzi.wordpress.com/program/)

Inne ruchy, z którymi mieliśmy okazję nawiązać kontakt, ani nie odpowiedziały, czy wpiszą do programu wyborczego postulaty dotyczące osób LGBT+, ani też ostatecznie tego nie zrobiły:

- Lepszy Gdańsk

- MyToruń

- Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski

Siedziba Miłość Nie Wyklucza znajduje się w Warszawie i działamy również lokalnie dla społeczności warszawskiej, toteż od kwietnia próbowaliśmy nawiązać dialog z komitetem Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie. Wczoraj otrzymaliśmy ostateczną informację, że komitet jako taki nie przyjmie naszego programu, ale „nie ma przeciwwskazań, żeby konkretni kandydaci podpisywali takie deklaracje”. W programie Miasto Jest Nasze i Justyna Glusman nie znajdą się zatem zobowiązania dotyczące poprawy sytuacji społeczności LGBT+ w Warszawie. Miasto Jest Nasze dodało również: „W Warszawie naszych marzeń nikt nie będzie dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu. Natomiast jako ruch miejski wychodzimy z założenia, że w samorządzie nie ma miejsca na spory światopoglądowe. To co łączy warszawskie ruchy miejskie skupione w naszej koalicji, to wspólny miastopogląd”. Ruchom miejskim przypominamy, że miastopogląd to 15 tez miejskich - w tym cytowana wyżej 4, dotycząca mniejszości zagrożonych dyskryminacją.

Wam pozostawiamy ocenę i wyciągnięcie wniosków, ale przede wszystkim polecamy kontaktowanie się z komitetami ruchów miejskich oraz ich kandydatkami na urzędy prezydentów miast. Zawsze przecież można pytać dalej o konkrety programowe:

- Zielona Góra: Ruch Miejski Zielona Góra - Anita Kucharska-Dziedzic

- Gorzów Wielkopolski: Kocham Gorzów - Marta Bejnar-Bejnarowicz - kandydatka na prezydenta.

- Lublin: Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski - Magdalena Długosz

- Sopot: Kocham Sopot - Grażyna Czajkowska - Kandydatka na Prezydenta Sopotu

- Białystok: Inicjatywa dla Białegostoku - Katarzyna Sztop-Rutkowska

- Toruń: MyToruń - Sylwia Kowalska

- Gdańsk: Lepszy Gdańsk - Elżbieta Jachlewska

- Szczecin: Szczeciński Ruch Miejski- Piotr Czypicki - Szczeciński Ruch Miejski

Komentarz ujawnionej lesbijki i kandydatki Danuty Sowińskiej: Jak się składa, że jestem z Lepszy Gdańsk i kandyduje do Rady Miasta jako wyoutowana lesbijka.

MNW kontaktowało się również ze mną. Przekierowałam kontakt. Trudno zmienić program stworzony 3 lata temu na tydzień przed wyborami.
Wystarczy zweryfikować czyny:
- byłam z koleżankami i kolegami z Lepszego Gdańska ekspertką w Modelu na Rzecz Równego Traktowania - przegłosowany, przyjęty, wdrażany‼️
- Bierzemy udział w Marszach i Paradzie Równości,
- Prowadzimy drużynę piłkarek
- Udzielam bezpłatnych procesów coachingowych LGBT+
- Elżbieta Jachlewska i Stowarzyszenie WAGA pomaga znaleźć pracę osobom wykluczonym społecznie,
- Ela nagrała film „Założę czerwone spodnie” o kobietach i nierównych szansach
- Stworzyłam serię warsztatów antydyskryminacyjnych: „Jak rozszyfrować literę…” z akronimu LGBT+

Przykładów mogę podać wiele.

Miłość nie wyklucza rozumiem „ale nie ma w programie LG”. Jednak wystarczy zweryfikować nasze działania. My nie piszemy co zrobimy, my pokazujemy co zrobiliśmy i chcemy to zrobić na większą skalę.

Tolerado Stowarzyszenie: "Jestem absolutnie przeciwny, aby kogokolwiek dyskryminować." Rozmowa z Jacek Karnowski - kandydatem na prezydenta Sopotu z ramienia Platformy Sopocian, w ramach akcji Tolerado a wybory samorządowe. W rozmowie brała też udział Aleksandra Gosk, radna Sopotu.

Tolerado: Czy są Państwo za wprowadzeniem związków partnerskich dla par osób tej samej płci w Polsce?

TAK

Jacek Karnowski: Uważam, że blokowanie uczuć dwojga ludzi, brak tolerancji, brak akceptacji może doprowadzić do tragedii. Dlatego należy uszanować ich uczucia. Jeśli zaś chodzi o prawne sformalizowanie takich związków, to dlaczego nie? Jeśli ma im to ułatwić codzienne funkcjonowanie, to jestem za.

Aleksandra Gosk: Ja jestem jak najbardziej zwolenniczką wprowadzenia możliwości formalnej rejestracji takich związków. Myślę, że pomogą one takim parom w budowaniu długoletnich, pełnych miłości związków, a także przyczynią się do ich większego poszanowania w społeczeństwie.

T: Czy słyszeli Państwo o wprowadzanym w Gdańsku Modelu na rzecz Równego Traktowania? Czy widzieliby Państwo podobne rozwiązania w Sopocie?

TAK, ALE W INNEJ FORMIE

JK: Szanuję gdański Model i politykę Pawła Adamowicza w tej kwestii, ale my mamy inny pomysł na wprowadzanie podobnych rozwiązań równościowych. Uważam, że lepiej jest, gdy taką politykę prowadzi się oddolnie, w dialogu z mieszkańcami, niż w formie odgórnych dokumentów, które mogą powodować konflikty społeczne. Ostatnio dla przykładu wprowadzamy szereg rozwiązań mających poprawić sytuację osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

AG: Prowadzimy półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Także sopockie kluby sportowe szykują dla nich specjalną ofertę. Prowadzimy opiekę wytchnieniową dla opiekunów, bo to są także osoby, które ze względu na swoje obowiązki są wykluczone z życia społecznego. Przygotowujemy też wystawę w przestrzeni publicznej, która przedstawi różnych mieszkańców naszego miasta pod hasłem „Wszyscy jesteśmy sopocianami, wspierajmy się”.

JK: Mamy też w naszym mieście coraz więcej obcokrajowców. W szczególności w sklepach coraz częściej słychać język ukraiński. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby oni także czuli się jak u siebie w domu.

T: Jak według Państwa można walczyć z homofobią i transfobią w szkołach?

JK: Jestem absolutnie przeciwny, aby kogokolwiek dyskryminować. Przykładowo, ostatnia reforma edukacji wyprowadza osoby z niepełnosprawnościami ze szkół. My mówimy temu nie. Uważamy, że przynajmniej część zajęć dla takich uczniów powinna się odbywać w klasach, a dopiero gdy nie ma innej możliwości, powinna to być edukacja domowa. Ważne też, żeby pokazywać uczniom, że są różne osoby, różnych religii, różnej orientacji psychoseksualnej. I myślę, że sopoccy nauczyciele na co dzień bardzo dobrze to robią. Chociaż zgadzam się z prezydentem Adamowiczem, że brakuje nam edukacji w kwestii demokracji, społeczeństwa obywatelskiego. Przykładowo, ostatnio sopoccy licealiści mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z szefową wydziału edukacji National Civil Rights Museum w Memphis, panią Noelle Trent. Spotkanie dotyczyło właśnie praw człowieka. W spotkaniu wzięło udział 250 uczniów i wszyscy słuchali pani doktor z fascynacją. Pokazuje to, że takie lekcje, ukazujące różnorodność ludzi, prezentujące ludzi niekoniecznie z naszego kręgu kulturowego, mogą być dla uczniów bardzo otwierające. I czasem ja, jako ojciec, nie jestem w tych kwestiach wystarczającym autorytetem dla moich dzieci, jakim mogą być właśnie takie osoby „z zewnątrz”.

AG: Do Sopotu co roku trafia kilkunastu repatriantów, głównie z Kazachstanu. Bardzo nam zależy, żeby dzieci z takich rodzin od razu trafiały do przedszkoli, szkół, żeby ta integracja następowała natychmiastowo. Mamy bardzo dobre doświadczenia z tym związane. Często okazuje się, że te dzieci stają się łącznikiem dla swoich rodziców z Polską, gdyż dzięki tej szybkiej integracji przykładowo dużo szybciej uczą się języka polskiego niż starsze pokolenie.

T: Jak zapewnić bezpieczeństwo osób LGBT w przestrzeni publicznej i w instytucjach miejskich?

JK: Ostatnio mieliśmy do czynienia z dość wulgarną akcją przeciwko aborcji. Stanowczo interweniowaliśmy w tej sprawie, gdyż uważamy, że tego typu wulgarne obrazy nie powinny się pojawiać w przestrzeni publicznej, a w szczególności osoby nieletnie nie powinny być narażone na ich oglądanie. Zdarzyło mi się także interweniować w sprawie ataku na Piknik Tęczowych Rodzin, organizowany przez Wasze stowarzyszenie. I to pokazuje, że w ramach obowiązujących narzędzi prawnych też jesteśmy w stanie walczyć z takimi zjawiskami. Uważam też, że ważne jest, abyśmy się poznawali. Przykładowo, na meczach koszykówki w Sopocie potrafimy wszyscy razem kibicować i nie jest problemem kto skąd pochodzi czy jak wygląda. A nie zawsze tak było, wszyscy wiemy, że środowisko kibiców potrafi być bardzo ostre. Olbrzymią rolę w tym odegrał jeden niepełnosprawny kibic z Sopotu, który zaprzyjaźnił się z kibicami z innych miast. I dziś, na meczach we Włocławku czy też Słupsku potrafimy wspólnie dopingować swoje drużyny. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności szukam dialogu i wzajemnego poznania, a nie cenzury i zakazów.

AG: Też staramy się aktywizować, włączać ludzi w różne działania, aktywności. Przykładowo, kiedy w Sopocie odbywały się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, to wolontariuszami, wolontariuszkami były bardzo różne osoby — osoby starsze, osoby na wózkach. Myślę, że to cenne dla obu stron. Bo z jednej strony pokazuje naszym gościom siłę różnorodności, a z drugiej strony włącza te osoby na co dzień niejednokrotnie wykluczone.

T: Czy jako prezydent wziąłby Pan udział w Trójmiejskim Marszu Równości?

NIE WIEM JESZCZE

AG: Ja chętnie wezmę udział.

JK: Ja biorę udział w wielu różnych wydarzeniach, spotkaniach czy też manifestacjach. Ale w tej chwili nie chcę deklarować czy pójdę w Marszu, czy też nie. Zobaczę w maju.

T: Dziękuję za rozmowę

Rozmawiali: Nikodem Mrożek i Królowa Fabian Franz

 Rafał Trzaskowski chce samorządowej karty LGBT. Ja nigdy jej nie podpiszę. PO chce Warszawy ideologicznej, a ja chcę Warszawy pragmatycznej. - Oświadczył na swoim profilu społecznościowym Patryk Jaki.
  • Wprowadzenie programu monitorowania przestępstw popełnianych na podłożu homofobicznym - tego Patryk Jaki nie chce.
  • Stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych - tego także Jaki nie zapewni.
  • Wprowadzenie do szkół zajęć edukacji seksualnej - tego również pan Jaki nie zamierza tolerować. Po co uczyć młodych ludzi? Po co o nich dbać?
  • Uruchomienie programu szkoły wolnej od dyskryminacji - rzecz stanowczo niepotrzebna.
  • Infolinia dla osób LGBT.
Drogi, metro, żłobki, przedszkola, ale również piękna historia stolicy i patriotyzm. Tak chcę widzieć przyszłość Warszawy. A moi konkurenci chcą postawić na...hotele dla LGBT.

Kandydat celowo zmienia w powyższym cytacie słowo "hostel" na "hotel", aby publicznie upokorzyć, wyśmiać i oczernić nie tylko kontrkandydatów, ale także osoby nieheteronormatywne, które domagają się pomocy. Publicznie przekłamuje rzeczywistość, wprowadzając w błąd czytelników i wyborców. Powszechnie wiadomo, że hostele (inaczej: schroniska), o których mowa, istnieją dla samotnych matek, osób bezdomnych. Cóż więc?

W zacięciu i ignorancji Patryka Jakiego wspiera go - niestety - spora liczba osób. Oto przykładowe komentarze, które znajdują się pod oryginalnym wpisem na profilu osoby, która miałaby zasiąść na fotelu prezydenta w Warszawie:

"Chcemy, aby nasze dzieci były wychowane na normalnych ludzi, a nie na bezpłciowy, tęczowy plankton."

"Dlaczego? Dlatego, że mam dwóch synów i pragnę, żeby zaznali kiedyś prawdziwej miłości i szczęścia, oraz zostali ojcami i prawdziwymi mężczyznami, a nie lalunieczkami w za wąskich spodniach."

Patryk Jaki ewidentnie sprowadza żywych ludzi wyłącznie do ideologii. Co jest ideologią? Prawdziwe twarze? Orientacja, która swoją drogą nie definiuje całości osobowości? Ludzie, którzy istnieją i mijają Cię na ulicy?

Niektórzy mieszkańcy Warszawy (i kraju!) są jakby zahipnotyzowani. Obudźmy się.
Panie Jaki, z jakiego powodu tak nie lubi Pan tych, obok których Pan funkcjonuje?
źródło wio.waw.pl

- Głos z rady miejskiej jest o wiele bardziej słyszany niż głos społeczników, którzy mogą sobie pokrzyczeć, ale urząd niekoniecznie musi ich słuchać - mówi Kasia Gauza. Dlatego startuje w wyborach. Na liście pojawi się jednak jako Michał.

Kasia Gauza: Bo w naszym kraju tego typu zmiany formalne niosą ze sobą dużo problemów. Tym bardziej, że gdybym zdecydowała się na uzgodnienie płci, to według prawa byłabym kobietą, ale straciłabym wszelkie prawa do bycia w związku z drugą kobietą. A jestem w związku z Aleksandrą, z którą spodziewamy się dziecka - Gazeta Wyborcza.

Jest wielu cudowny kandydatów Razem, Koalicja Obywatelska, SLD, Zieloni, czy lokalni komitetów.

Miedzy innymi: Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech KrzemińskiMarta LempartArek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej, Kamil Maczuga, Katarzyna PaprotaDanuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek MazurkiewiczMarek SzolcArtur Eichhorst, Grzegorz Burghardt, Sandra Mazur, Natalia PancewiczAngelina Fedorus, Wiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk WydurskiMarcin Świtalsk, Kamil Oździński, Anna Wiśniewska, Łukasz Olszewski, Rafał Dembe, Kajetan ŻelechMateusz Panek. Aleksandra Barańska. Magdalena Szumińska. Zuzanna KamińskaKrzysiek Jasiński. Filip Chudy. Piotr MilewskiSebastian Liszka. Kasia Gauza.

Przed cichą wyborczą To jak nasz będzie kraj wyglądać to od nas zależy, od naszych głosów - każdego nas zależy zmiany. Chcemy żeby coś zmieniło i nas zależy, to musimy też od nas zacząć zmiany. Głosować osoby na LGBT i proLGBT.

W niedziele wybory samorządowe, wybierzmy ludzi którzy nas wspierają, którzy chcą polski tolerancyjnej i równościowe. Homofobia, nienawiść, nietolerancja do naprawdę prawo to dyskryminowania i krzywdy, jest niezgodna z podstawowymi sprawiedliwości i równości wobec prawa, oraz Jezusa Chrystusa.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego. Dać do zrozumienia naszym politykom, nie zgadzamy się na nienawiść, nietolerancje. Głosuj głową, na Polskę tolerancyjną, równościową.

Arkadiusz Kluk: 21 października głosuję na #ChłopakazPomysłem! Arkadiusz KLUK kandydat do Rady Miasta Poznania z Jeżyc, Wildy i Łazarza. Lista nr 15, miejsce nr 2. KWW Społeczna Koalicja Prawo do Miasta.


Po straszeniu z uchodźcami, czas na LGBT katolickie media atakują LGBT osoby, gdy PIS wygra wybory zobaczycie dla osób LGBT nie będzie kolorowo.

Warszawa dofinansuje nie które projekty stowarzyszenia Lambdy Warszawy, atakowanie Lambdy nie wiedzą co robi dobrego sam uczestniczyłem w spotkaniach, które mi wiele pomogły. Czy Ordo Iuris chcą żeby wiele samobójstw, wyrzucanie z domów, problemów psychiczny LGBT.

Wmawiają o łamanie konstytucji czy oni są poważni, nie lepiej popatrzą u siebie łamanie konstytucji korupcja polityczna finansuje siebie, ale innym to wielkie hallo.


2 komentarze:

  1. Uprzejmie proszę tutaj też o usunięcie mnie z tej informacji, nie życzę sobie przez ciebie promowanie mojej kandydatury.

    Sławomir H.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

    OdpowiedzUsuń