Marcin Świtalski: "Kochani - Oczywiście jako wyoutowany gej staram się zawsze wspierać wszystkie inicjatywy związane z propagowaniem równości w każdej dziedzinie. Najlepszą reklamą jest wyjście do ludzi i pokazywanie własnym życiem, że osoby LGBT są w społeczeństwie i potrafią działać, być specjalistami w swoich dziedzinach, a jednocześnie żyć szczęśliwie w związkach homoseksualnych, nie robiąc nikomu krzywdy.
W najbliższych wyborach postanowiłem wystartować do Rady Miejskiej w Sulejowie. Miasto i okolica zdominowane są przez partię, która budzi mój ogromny sprzeciw i niechęć ze względu na podejście do rządzenia państwem opisane w orwellowskim "Roku 1984". Mimo to, chcę pokazać ludziom, że można inaczej, lepiej, bez oskarżeń, gnębienia, zmieniania historii i traktowania ludzi jak szaleńców wierzących w każdą, nawet największą głupotę reklamowaną przez polityków.
Wspieram jak zawsze wszystkie i wszystkich nas całym sercem i walczę o mandat radnego, aby społeczność LGBT również była reprezentowana w samorządach. (Replika)
Kamil Oździński-kandydat do Rady Dzielnicy Ursynów: "Cześć -Postanowiłem dołączyć do tej zacnej grupy politycznych coming out-owców i napisać coś o sobie.
Jestem Kamil, mam 26 lat, niedawno ukończyłem studia magisterskie na kierunku europeistyka ze specjalizacją w funduszach UE. W Warszawie mieszkam od 2012 r. Zakochałem się w naszym mieście bez opamiętania. Wiem, że moim domem jest Ursynów. Tu chcę mieszkać i działać dla społeczności lokalnej.
Zacząłem się udzielać politycznie od 2015 r.; mój start w polityce rozpoczął się wraz z kongresem założycielskim .Nowoczesnej na Torwarze. Działałem w Forum Młodych Nowoczesnych (teraz z racji wieku tylko wspieram koleżanki i kolegów z FMN), jestem członkiem zarządu Nowoczesnej na Ursynowie oraz asystentem społecznym Katarzyny Lubnauer.
Kandyduję do Rady Dzielnicy Ursynów z list Koalicji Obywatelskiej z ramienia Nowoczesnej z okręgu 4 (Na Skraju, Wolica), miejsce 3. Decyzja o kandydowaniu nie była łatwa. Z jednej strony czułem ogromną złość na tempo zmian na Ursynowie, lecz z drugiej strony nie byłem pewny czy to już jest ten czas. W samorządzie chcę postawić nacisk na aktywizację młodych na Ursynowie. Mam nadzieje, że swoją pracą obalę mit Ursynowa jako dzielnicy sypialni, nieprzyjaznej ludziom młodym.
Oto kilka z zadań, które chcę zrealizować na Ursynowie:
- Ułatwienia dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową poprzez likwidację wysokich krawężników i uskoków
- Większy poziom transparentności ursynowskich radnych poprzez organizację otwartych spotkań z mieszkańcami, których celem jest przybliżenie dokonań radnego
- Postawienie wodopojów dla ludzi i zwierząt w parkach
- Budowa toalet miejskich w pobliżu parków i placów zabaw
- Zachęcanie właścicieli lokalów gastronomicznych do nieodpłatnego udostępniania mieszkańcom toalet oraz do wydłużenia godzin otwarcia lokali.
- Stworzenie stref, gdzie będzie można legalnie napić się piwa „pod chmurką”
- Zwiększanie roli młodzieży w życiu społecznym
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, zapraszam Was do kontaktu ze mną przez Facebook lub twitter @ozdzinski_kamil " (Replika)
Anna Wiśniewska to kolejna kandydatka w wyborach, która u nas się prezentuje. Obyśmy takich sojuszników/czek LGBT mieli jak najwięcej!
"Cześć Repliko -Studiuję Marketing i Zarządzanie Sprzedażą w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jestem też starostą kierunku.
Jestem sojuszniczką społeczności LGBT+, mam od 15 lat przyjaciela, który jest tęczowy, a także otaczam się wieloma znajomymi będącymi osobami LGBT. Znam
problemy naszej społeczności, na zewnątrz (czy to w autobusie, czy w kolejce w sklepie itp.) głośno mówię o nich, przeprowadzam dyskusje z ludźmi uprzedzonymi z
powodu braku wiedzy i z dumą mogę powiedzieć, że udaję mi się przez to zmienić światopogląd społeczeństwa, dzięki czemu choć w małym stopniu otoczenie jest
bardziej przyjazne dla nas. Jednakże jest to tylko w małym stopniu, a wiem, że mogę więcej!
Startuję w obecnych wyborach w województwie Śląskim na radną do Sejmiku Śląskiego. Z całego okręgu jestem najmłodszym kandydatem, ale za to mam dużo
energii do działania i wiele pomysłów, między innymi:
- dbanie o historyczne, ważne miejsca na Śląsku (dla przykładu obecnie wyburzany jest historyczny dworzec w Katowicach- Murckach). Trzeba pielęgnować swoją historię i korzenie!
- stworzenie na każdym dużym osiedlu psiego parku
- wspomaganie kobiet w rozwijaniu kariery zawodowej
- edukacja równościowa - niestety wciąż materiały zawarte w książkach umacniają uprzedzenia do środowisk LGBT+, dlatego trzeba promować postawy akceptacji w społeczeństwie!
- skuteczna ochrona przed przemocą, dyskryminacją i wykluczeniem
- więcej podziemnych parkingów, aby sfery zielone pozostały - społeczeństwo się rozwija, osiedla są duże, a nie ma miejsc parkingowych
- rozbudowa sieci tramwajowych – odpowiednie działanie komunikacji miejskiej pozwoli ograniczyć liczbę samochodów, co dobrze wypłynie na środowisko
- dostosowanie przestrzeni publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz seniorek
Jeśli uważasz, że moja kandydatura jest ciekawa, udostępnij! Nadszedł czas na lepsze jutro!
Anna Wiśniewska
Kandydatka z ramienia KWW Bezpartyjni Samorządowcy
Okręg 2; Lista 1; Pozycja 3"
Cześć Repliko, staruję w wyborach do Rady Miejskiej Wrocławia z komitetu KWW Wrocław Dla Wszystkich. Startuję w okręgu nr 4. (Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice, Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Krzyki–Partynice, Klecina, Oporów).
Jestem osobą niebinarną, poliamoryczną i ogólnie queer
Jest zdecydowanie za mało wyoutowanych polityków i polityczek, zwłaszcza w polityce miejskiej. Utarło się, co jest powtarzane przez niektórych kandydatów i kandydatki, że polityka miejska nie jest miejscem na “sprawy światopoglądowe”. Czy, jednak bezpieczeństwo na ulicy, w szkole, w pracy nie jest kwestią polityki miejskiej? Czy atmosfera w urzędach, spółkach miejskich nie zawiera się w kompetencjach samorządu? Czy procedury antydyskryminacyjne nie są wprowadzenie przez urzędy miejskie? Gdzie są te “sprawy światopoglądowe”, który niby do “spraw miejskich” nie przynależą?
Kto, jak nie my sami i same, osoby LGBT+ lepiej zadba o nasze własne interesy? Możemy naciskać na lokalne władze, żeby zaczęły respektować nasze prawa, albo same po tą władze sięgnąć i to prawo ustanowić. I to jest dokładnie to, co zamierzam zrobić pozdrowienia Łukasz Olszewski"
Kajetan Żelech: "Cześć, Jestem wyoutowanym gejem i kandyduję w wyborach samorządowych z ramienia Partii Zielonych na radnego Sejmiku Lubuskiego. Można na mnie głosować w okręgu 4 (Miasto Zielona Góra oraz powiat zielonogórski).
Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich. Studiowałem również na Uniwersytecie Zielonogórskim Animację Kultury oraz na Uniwersytecie Szczecińskim Skandynawistykę.
Jestem działaczem organizacji pozarządowych, wspierałem m.in. Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych, Kampanię Przeciw Homofobii, Kulturę Równości.
Jestem harcerzem, ratownikiem ZHP, byłym ratownikiem w Sztabie Ratownictwa SKSR w Zielonej Górze, wolontariuszem w wielu akcjach charytatywnych m.in. WOŚP, Zbiórkach Żywności, Warto jest Pomagać, Dniach Papieskich. Za obywatelską postawę byłem nominowany do nagrody Lubuskiego Anioła. Na co dzień zajmuję się zarządzaniem w IT. Wspieram również różnorodność pracowniczą. Jestem założycielem i byłym liderem grupy LGBT+ w polskim oddziale korporacji IT, organizatorem wielu Pride Month (miesiąc dumy) dla pracowników LGBT. pozdrowienia Kajetan Żelech" (Replika)
Rafał Dembe: "Cześć! Widoczność osób LGBT w życiu społecznym i publicznym jest ważna nie tylko dla nas samych, choć niewątpliwie jest to dla naszej społeczności budujące, ale odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu percepcji osób nieheteroseksualnych w heteronormatywnym społeczeństwie. Dlatego z ogromną przyjemnością przyłączam się do akcji "Repliki" związanej z politycznym coming outem!
Kocham Warszawę, miasto, w którym się urodziłem i żyję już 34 lata. Miasto nieoczywiste, z trudną historią i problemami, ale także z wielkimi marzeniami, potencjałem i energią. Uważam, że to ważne, abyśmy włączali się aktywnie w działania kształtujące otaczającą nas rzeczywistość. Dlatego w nadchodzących wyborach samorządowych kandyduję do Rady Dzielnicy Wola z listy Koalicji Obywatelskiej - Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (okręg: Koło, Lista nr 4, pozycja 6).
Z zawodu jestem finansistą, ale od lat młodzieńczych działałem obok życia zawodowego jako wolontariusz w różnych formalnych i nieformalnych grupach m.in. w międzynarodowym parlamencie młodzieży (Glocal Youth Parliament), jako koordynator ds. współpracy z młodzieżą w biurze Banku Światowego w Warszawie, w komitecie sterującym polską edycją kampanii Rady Europy „Każdy Inny – Wszyscy Równi” oraz w wielu innych, związanych najczęściej ze wspieraniem ludzi młodych. Dzisiaj swoje społecznikowskie pasje realizuję ze wspaniałymi ludźmi, których poznałem w .Nowoczesnej, gdzie mam przyjemność, jako przewodniczący koła w dzielnicy Ochota, działać na rzecz mieszkańców Warszawy. Prywatnie ze swoim wieloletnim Partnerem Krzyśkiem Kliszczyńskim, działaczem LGBT, związany z Lambdą Warszawą staramy się rozwijać nasze pasje podróżnicze.
W Radzie Dzielnicy, obok tematów stricte lokalnych, zamierzam się skupić na:
• zwiększaniu roli młodzieży w życiu społecznym i w procesach podejmowania decyzji
• polityce przeciwdziałającej wykluczeniu i polityce wyrównywania szans
• tworzeniu warunków sprzyjających aktywnemu spędzaniu wolnego czasu
Niezależnie od poglądów, bardzo liczę na to, że ze wszystkimi czytelnikami i czytelniczkami "Repliki", symbolicznie spotkamy się przy urnach 21 października i 4 listopada.- Rafał Dembe"
Inni kandydaci już prawie 30 ujawniony: Maciek Kruszka, Iwona Gałązka, Wojciech Krzemiński; Marta Lempart; Arek Kruk, Piotr Moszczeński, Dominik Kuc, Grzegorz Janiczak, Vala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej, Kamil Maczuga, Katarzyna Paprota, Danuta Sowińska, Daniel Michalski znany jako Charlotte Drag Queen, Maciek Mazurkiewicz, Marek Szolc, Artur Eichhorst, Grzegorz Burghardt, Sandra Mazur, Natalia Pancewicz, Angelina Fedorus, Wiktoria Maria Arbaros, Adrian Muszyński, Adam Jarecki, Patryk Wydurski.
Fragment programu wołanie o równość wystąpili miedzy innymi Krzysiek Kliszczyński z swoim partnerem Rafałem.
Tweet
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz