sobota, 20 października 2018

News: Koncert chórów LGBT, Marsz równości w Zielonej Górze, Gay USA, PrEP, Były narodowiec, Adam Rippon ...


Dawną i aktualną stolicę Polski dzielą 252 kilometry i podejście do życia. Łączy jednak dużo więcej! Muzyka i zaangażowanie w sprawy LGBT+ - walka o tolerancję, równość i związki partnerskie.

Mitem jest konflikt między Krakusami i Warszawiakami, ponoć stary jak świat. We wspólnej sprawie, w deszczu brokatu, na białych jednorożcach, jedziemy Was kochać.

20 października, w przeddzień wyborów samorządowych, w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert wszystkich polskich chórów LGBT+. Przypomnimy na nim muzycznie dlaczego wolność, równość, poszanowanie praw obywatelskich, równe prawa do miłości oraz tolerancja bez względu na płeć, wiek, tożsamość płciową, narodowość czy wyznanie są najważniejsze i dlaczego trzeba o nich pamiętać, na co dzień, nie tylko w czasie głosowania przy urnie.

Krakofonia oraz Chór Voces Gaudii, dwa polskie chóry LGBT+, zapraszają Was na wspólny, wyjątkowy koncert w Warszawie.

W czasie koncertu wybrzmią utwory popowe w aranżacjach chóralnych. Nie zabraknie też utworów klasycznych i ludowych oraz piosenek związanych z wprowadzaniem zmian w życiu i tych zaangażowanych społecznie, dotyczących równych praw do miłości dla wszystkich, małżeństw jednopłciowych i tolerancji.

Tego dnia otulimy Was muzyczną tęczą, miłością i ciepłem. Kraków-Warszawa to nie tylko wspólna sprawa. To także wspólna walka o nasze prawa, które zamierzamy głośno i dobitnie wyśpiewać.

Koncert poprowadzi Julia Maciocha, działaczka LGBT+, feministka, prezeska Parada Równości, ale prywatnie także melomanka, której ulubieni kompozytorzy to Dvořák, Mozart i Debussy.

Koncert odbędzie się 20.10.2018 o godz. 18.30 w Nowy Świat Muzyki przy ul. Nowy Świat 63. Bilet-cegiełka to 10 PLN, ale można wpłacać więcej. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz cele statutowe Stowarzyszenia Voces Gaudii. Wasze wsparcie jest niezbędne, abyśmy mogli stanąć na pierwszej linii frontu i razem z innymi polskimi organizacjami równościowymi organizować programy edukacyjne, budować mosty oraz angażować społeczność #LGBT+ w działania kulturalne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Krakofonia jest chórem amatorskim, zrzeszającym osoby identyfikujące się jako LGBTQ+ oraz przyjaciół. Jest to pierwszy tego rodzaju chór w Krakowie, a drugi w Polsce. Chór działa od listopada 2014 roku. Tworzymy przestrzeń przyjazną każdemu, dlatego wśród nas są nie tylko osoby LGBTQ+, ale także ludzie szukający zrozumienia i dobra w dzisiejszym świecie. Jesteśmy podzieleni na 4 głosy: sopran, alt, tenor, bas. W naszym repertuarze posiadamy utwory z czasów renesansu po współczesną muzykę rozrywkową. Koncertujemy sami oraz z innymi chórami w Polsce i zagranicą. Próby odbywają się w każdą środę na krakowskim Kazimierzu. Wierzymy, że każdy potrafi śpiewać, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od umiejętności i dotychczasowego doświadczenia muzycznego.

Cześć. Jesteśmy Voces Gaudii, czyli Głosy Radości (Gay Voices). Istniejemy już 4 lata. Chór powstał z inicjatywy profesjonalnych muzyków w sierpniu 2014 roku. Jesteśmy pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Łączy nas nie tylko pasja do śpiewania, ale także chęć zaangażowania osób nieheteronormatywnych w działania kulturalne i społeczne oraz m.in. polepszenie wizerunku społeczności LGBTQ. Chcemy nieść muzykę, radość i zarażać dobrą energią wszędzie, gdzie tylko możemy. W naszym repertuarze znajduje się zarówno klasyka jak i muzyka rozrywkowa w aranżacjach chóralnych. Mimo, że nasz chór ma swoją siedzibę w Warszawie, wystąpiliśmy łącznie dla ok. 8 tys. słuchaczy w Polsce i zagranicą. W chwili obecnej nasz chór liczy prawie 35 osób członkowskich – osób LGBT+ oraz sojuszników sprawy.

"Chcemy pokazać, że jesteśmy. I że osoby, które nadal „siedzą w szafie”, mogą liczyć na naszą pomoc. W przyszłości chcemy założyć cały ośrodek pomocy osobom LGBT+. Bo zdarza się, że po coming oucie rodzice wyrzucają dziecko z domu. Przestaje istnieć coś takiego jak rodzicielska miłość. Jak gej, to won"

"Dopóki ludzie będą dyskryminować ze względu na orientację i nie oswoją się z tematem, my będziemy wychodzić na ulice. Nie uprawiamy tam seksu, nie robimy niczego gorszącego. Pokazujemy czystą miłość, radość i przyjaźń. Same pozytywne emocje. Dlaczego mamy nie mieć prawa do okazywania uczuć? Dlaczego nie mam prawa odwiedzić mojego partnera w szpitalu? Miłość jest podstawowym prawem człowieka."

"Ci, którzy krytykują Marsze Równości, to w większości osoby, które nigdy na takim wydarzeniu nie były. Zapraszamy je serdecznie. Ludzie nie są z natury nietolerancyjni. Boją się gejów, bo ich nie znają. Według badań największym przejawem nietolerancji jest krytykowanie gejów, gdy nie zna się żadnego z nich. Cały czas to trzeba tłumaczyć: to tylko orientacja."

Coming out Mateusza: "Poczułem ulgę. Jakbym wyrzucił z siebie kamienie. Początki nie były jednak łatwe. Najpierw przez trzy dni moja mama płakała. Na szczęście trafiła na dobrą psycholożkę, która pomogła jej to wszystko zrozumieć. Moja ciocia powiedziała: „bądź, kim chcesz, bądź sobą, bądź szczęśliwy”. Jest tylko jedna bliska mi osoba, która nie była i nadal nie jest w stanie tego zaakceptować. Nie chcę mówić, kto to. Usłyszałem od niej, że jestem nienormalny i powinienem się leczyć. I nie mam prawa do kontaktów z jej dzieckiem, bo to może spowodować złe rzeczy" - Gazeta Wyborcza

Flagi tęczowe w Zielonej Górze - jest drugim mieście po Poznaniu pozwolono na tęczowe flagi. (Zdjęcie Grupa Stonewall)

W sobotę w Zielonej Górze odbędzie się pierwszy Marsz Równości. Od kilku dni po ulicach miasta jeździ samochód z homofobicznym billboardem i emitowanymi z głośników hasłami, które uderzają w gejów. - To mowa nienawiści - nie mają wątpliwości organizatorzy marszu.

Przy głównym haśle na billboardzie znalazło się odwołanie do badań kontrowersyjnego amerykańskiego psychologa Paula Camerona. W 1983 r. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne usunęło go ze swoim szeregów.

Jest też odnośnik do strony internetowej stoppedofilii.pl, która jest związana z fundacją „Pro-Prawo do życia”. Przedstawiciele fundacji m.in. organizują antyaborcyjne pikiety.

Do redakcji „Wyborczej” zadzwonił zbulwersowany czytelnik, Paweł Leśniewicz z ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

– W środę obudziły mnie homofobiczne hasła, które słyszałem z ulicy. Myślałem, że śnię, i że obudziłem się w jakiejś innej rzeczywistości – mówi. – Uważam, że trzeba zainterweniować. Wiem, do czego doprowadziła nienawiść w III Rzeszy, w Rwandzie, w komunistycznych Chinach. A hasła, które słyszałem o homoseksualistach, to właśnie polityka nienawiści – mówi - Gazeta Wyborcza

Pinksixty News wiadomości LGBT - Amerykańscy demokraci dążą do zbudowania prawa antydyskryminacyjnego w prawie federalnym.

Kameruńska lesbijka szuka pomocy dla swoich dzieci, które pozostają w ojczyźnie, dopóki nie mogą dołączyć do niej w Stanach Zjednoczonych. Po tym, jak została pobita, zgwałcona, uwięziona, zwolniona z pracy i odrzucona w Kamerunie, Stany Zjednoczone przyznały jej azyl, ale nie zaakceptuje jeszcze prośby jej dołączenie do niej dzieci.

Mohammed Ilyas został zakazany prowadzić taksówkę i został dodany do rejestru przestępców seksualnych, za gwałt na mężczyźnie.

Miasto San Jose płaci mężczyznom za aresztowanie przez policję w parku, za uprawianie seksu publicznie.



Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Zastanawiasz się jak działa PrEP? To dowiesz się w prosty sposób jak PrEP chroni przed infekcją HIV. PrEP przynosi take same efekty jak upragniona szczepionka na HIV choć szczepionką nie jest.


Reportaż ViceNews - przez lata Dajana Pospiš była członkiem Frontu Narodowego, skrajnie prawicowego, antysemickiego ruchu anty-LGBTQ. Ale podczas pobytu w więzieniu z powodu dyskryminacji rasowej i religijnej Pospiš przyszła, zmiany i zaakceptowała to, czego nikt nie widział: mimo, że w chwili urodzenia przypisano jej płeć męska, ale czuła się kobietą. Po publicznym wyjściu jako trans kobieta, Dajana szukała akceptacji i wybaczenia ze strony serbskiej społeczności LGBTQ - ale czy jej nowi przyjaciele mogą pogodzić się z jej brutalną przeszłością?


Starsze lesbijki dzielą swoją historiami jak wyszły z szafy


Adam Rippon dla Channel4 o swoim ujawnieniu, polityce, Trumpie


Sho Barksdale dorastała w prawdziwym zoo zwierząt, od kotów po psów, szczury i ptaki, żółwie. Nie spodziewała się, że kiedy pojawi się u swojej matki, zwierzęta pomogą ujawnić się do swojej matki.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Blogerze jebnij sobie w łeb, zakało środowiska. Nikt nie lubi cie. Masz downa? Jak to napisany blog? Ogarnij się wreszcie.

    OdpowiedzUsuń