sobota, 29 września 2018

Wybory 2018 - Następni kandydaci w wyborach samorządowy LGBT z Opola, Torunia, Wrocław, Kraków ...


"Cześć! Kandyduję do Rady Miejskiej Wrocławia z Komitetu Wrocław Dla Wszystkich, okręg 3, miejsce 1 - i jestem lesbijką.

Czemu warto być wyoutowanym w polityce? Myślę, że tak samo jak warto być wyoutowanym wszędzie - bo to jest dobre dla ludzi. Liczę na to, że młoda osoba, która dzisiaj myśli o tym, że nigdy się nie ujawni, popatrzy na to zdjęcie i pomyśli: „nie teraz - nie znaczy nigdy”. Każdy/a ma swój czas. Ja mogę tylko powiedzieć, że warto i, że nie jesteś sam/a.

Więcej o mnie: Jestem jedną z inicjatorek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - Czarnego Poniedziałku 3 października 2016 roku (czarnych protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej). Od początku istnienia ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zajmuję się koordynacją krajowego wsparcia (rzeczowego, finansowego, graficznego, medialnego) dla grup lokalnych OSK, organizacją spotkań ogólnopolskich, prowadzeniem strony internetowej, obsługą social media, tworzeniem infografik i łączeniem ludzi z ludźmi. Jestem członkinią rady programowej Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem zrzeszającej niemal 100 organizacji pozarządowych i ruchów prokobiecych działających na rzecz praw kobiet, w szczególności ich praw reprodukcyjnych. Należę do zespołu koordynacyjnego Międzynarodowego Strajku Kobiet - zapoczątkowanego w Polsce ruchu zrzeszającego kobiety z ponad 60 państw świata.

Kandyduję, bo chcę, żeby Wrocław był miastem przyjaznym, otwartym, dostępnym i różnorodnym. W Radzie Miejskiej będę walczyć między innymi o gabinet ginekologiczny bez tzw. „klauzuli sumienia”, czynny 24 godziny, dofinansowanie procedury in vitro i miasto wolne od przymusu religijnego, czyli zajęcia z etyki w każdej szkole i oddzielenie wydarzeń miejskich od kościelnych. (Replika)

Jest siódma wyoutowana osoba LGBT, która kandyduje w wyborach i do nas napisała. To Artur Eichhorst. "Cześć, Repliko, Piszę, ponieważ również kandyduję w zbliżających się wyborach samorządowych. Startuję do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z okręgu obejmującego Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński. Jestem numerem 2 na liście Partii Razem.

Od czterech lat działam na rzecz społeczności LGBTQ w ramach Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności - SPRi. W ciągu tego czasu współorganizowałem większe i mniejsze wydarzenia o tematyce LGBTQ, skierowane zarówno do naszej społeczności, jak i do osób heteroseksualnych. W ubiegłym roku współorganizowałem Marsz Równości w Toruniu oraz kilka wydarzeń mu towarzyszących. Szczególnie ważne są dla mnie działania edukacyjne: okazjonalnie prowadzę warsztaty antydyskryminacyjne dla młodzieży oraz pomagam w organizacji Żywych Bibliotek. Ponadto z racji mojego kulturoznawczego wykształcenia staram się propagować kulturę LGBTQ poprzez organizację m.in. spotkań autorskich z pisarzami i pisarkami.

Wychodzę z założenia, że przy tak wrogim społeczności LGBTQ rządzie to samorząd musi prowadzić aktywną politykę antydyskryminacyjną. Wbrew pozorom jest to możliwe. Wprawdzie nie jesteśmy w stanie wprowadzić na poziomie samorządu równości małżeńskiej, ale za to możemy realizować rozmaite programy edukacyjne. Jeśli zostanę radnym, będę dążyć do tego, aby na terenie mojego województwa organizowane były zajęcia z rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej dla młodzieży, równościowe szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek, policji i personelu medycznego, a także kampanie społeczne na rzecz akceptacji osób LGBTQ. Z pozdrowieniami, Artur Eichhorst" (Replika)

Całej Polsce Maciek KruszkaIwona GałązkaWojciech Krzemiński; Marta Lempart; Arek KrukPiotr MoszczeńskiDominik KucGrzegorz JaniczakVala Tomasz Foltyn, Paweł Rabiej na wiceprezydenta, Kamil Maczuga, Katarzyna PaprotaDanuta SowińskaDaniel Michalski znany jako Charlotte Drag QueenMaciek Mazurkiewicz, Marek Szolc.


Pierwszy komitet wyborczy startujący w wyborach samorządowych w Krakowie zobowiązuje się do realizacji Programu LGBT+ opracowanego przez Miłość Nie Wyklucza!

Wczoraj kandydatka na prezydentkę Krakowa Daria Gosek-Popiołek z Razem dla Krakowa i Rostek Peresłucha z naszego stowarzyszenia podpisali wspólną deklarację dotyczącą włączenia postulatów społeczności LGBT+ do programu wyborczego. Punktem odniesienia była przygotowana przez nas lista rozwiązań, odpowiadających na niektóre z problemów z jakimi mierzy się społeczność - przy czym wszystkie te rozwiązania są możliwe do wdrożenia w samorządach lokalnych.

Najważniejsze kwestie dotyczące osób LGBT+ są oczywiście regulowane na poziomie prawa krajowego (choć w przypadku Polski należałoby mówić, że są „nieuregulowane" - przykładem choćby brak ustawy o równości małżeńskiej, penalizacji przestępstw motywowanych uprzedzeniami, czy przepisów upraszczających tranzycję osób transpłciowych). Niemniej samorządy mają duży wpływ na sytuację osób LGBT+ i mogą odgrywać niezwykle pozytywną rolę.

Wspieranie edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, monitoring przestępstw motywowanych nienawiścią, tworzenie hosteli interwencyjnych oraz centrów społecznościowych wspierających i animujących życie lokalnej społeczności LGBT+. Wszystko to zależy od woli samorządowców, nie tylko w wielkich miastach.

Dlatego właśnie w tej kampanii rozmawialiśmy i rozmawiamy z komitetami wyborczymi. Dlatego staramy się przekonywać, by potrzeby naszej społeczności zostały dostrzeżone.

Co konkretnie proponujemy? Nasz program, napisany z myślą o Warszawie, ale możliwy do zaadaptowania w innych miastach, powiatach i gminach znajdziecie tu https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt

Jeżeli chcesz, żeby kandydaci i kandydatki w wyborach samorządowych również zadeklarowali/zadeklarowały się, czy i jak dokładnie chcą wspierać osoby LGBT+ żyjące w ich społecznościach lokalnych:

- otaguj kandydata lub kandydatkę pod tym postem zachęcając do przeczytania i odniesienia się

- wyślij mu/jej link do naszego Programu z pytaniem, co zamierza zrobić dla osób LGBT+ w Twoim samorządzie (https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt).

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, pamiętaj, że w wyborach samorządowych możesz patrzeć na zobowiązania wyborcze kandydatów i oceniać ich również po tym, czy mają pomysł na to, żeby w Twojej społeczności lokalnej osobom LGBT+ żyło się lepiej. [Ekipa MNW]

Sandra Mazur działaczka z Tęczowego Opola, startuje w najbliższy wyborach z komitetu wyborczego Partii Razem z Okręgu numer 4, lista numer 6, miejsce na liście 2



Grzegorz Burghardt, jest następny działacz z Tęczowego Opola, który startuje w wyborach samorządowy, startuje z komitetu wyborczego Partii Razem Okręgu numer 1, lista numer 6, miejsce na liście 3 ma 31 lat, pochodzi z Prószkowa, z zawodu jest psychologiem



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz