niedziela, 20 listopada 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Papież, WiT, Katedra Hope, Szymon Niemiec, Joyce Mayer ...


Michał, programista z Białegostoku, jest ze swoim partnerem Rafałem od 15 lat. Mieszkają razem. Mimo tego święta spędzają oddzielnie - każdy ze swoimi rodzicami. Na żadnej firmowej imprezie - ani u jednego, ani u drugiego w pracy - nigdy nie pojawili się razem.

Za to bywa, że chodzą razem na mszę. Mimo że Rafał jest niewierzący i neguje instytucję Kościoła. Towarzyszy Michałowi, bo wie, że to dla niego ważne.

Michał wychował się w tradycyjnym katolickim domu. Takim z Radiem Maryja i trzykrotną modlitwą każdego dnia. Podkreśla, że nie był to katolicyzm na pokaz, ale wynikający z rzeczywistej, głębokiej wiary i wewnętrznych przekonań. Może dlatego domowy coming out przeszedł bez dramatów. Dodajmy, późny coming out. Michał uparcie próbował ułożyć sobie relacje z dziewczynami, z marnym dość skutkiem, i dopiero po dwudziestce pogodził się ze sobą. Zaczął też edukację rodziców, która właściwie trwa do dziś. To, co wspólnie wypracowali, nie jest pełną akceptacją, a raczej "przejściem do porządku dziennego". Przed wieczerzą wigilijną modlą się za wszystkich bliskich, także za nieobecnego Rafała.

 Na swój sposób to przeżywają, ale ważniejsze jest dla nich, bym był szczęśliwy i nie całkiem samotny. I żebym nie stracił wiary - uśmiecha się Michał. Po chwili kąciki ust wędrują mu jeszcze wyżej i dodaje: - Niektóre jej elementy musiałem "sprywatyzować".

- Czyli przyjąć z zastrzeżeniami, dokonać wyboru dogmatów - rozwija, poważniejąc. - akceptuje homoseksualizm, ale już związków homoseksualnych - nie. Bo nie można ich zawrzeć przed Bogiem, w Kościół sposób sakramentalny, bo nie będą pobłogosławione dziećmi. Ja żyję w takim związku i nie zamierzam z niego rezygnować ani się z niego spowiadać. I nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Przystępuję do sakramentów, bo wiem, że rozgrzeszenia udziela Bóg, a nie jego urzędnik.

Kościół to instytucja opierająca się na strukturze, którą trudno zmienić, ale wszystko jest możliwe - Michał pewne nadzieje wiąże z papieżem Franciszkiem. Sam nigdy nie myślał, by reformować, nie jest typem "walczącym". Co innego Rafał - ze swoimi lewicującymi poglądami. - On jest bardzo dobrym człowiekiem. Jak to będzie ze zbawieniem? Jeżeli Bóg będzie oceniał pod kątem zasad moralnych, to na pewno oceni go dobrze - jest pewien Michał.

Wiara i Tęcza, która działa od końca 2010 roku na terenie większych polskich miast, np. Warszawy i Gdańska. Sama przedstawia się jako "nieformalna grupa skupiająca gejów, lesbijki, osoby biseksualne oraz transpłciowe będące chrześcijanami, którzy akceptują swoją orientację psychoseksualną i tożsamość płciową oraz uważają, że można ją pogodzić z wiarą. Wychodzimy z założenia, że oparte na miłości związki jednopłciowe oraz związki osób transpłciowych są źródłem dobra i powinny być zaakceptowane w społeczeństwie i w każdym Kościele". Współpracują z nią takie organizacje jak Zjednoczony Kościół Chrześcijański, Reformowany Kościół Katolicki oraz misja Kościoła Episkopalnego. (...) Całość na Gazeta Wyborcza.

Trans Fuzja: Pamięć 295 ofiar transfobii, zamordowanych na całym świecie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, oraz wszystkich osób transpłciowych cierpiących w wyniku przestępstw z nienawiści uczciły osoby z naszej poznańskiej grupy wsparcia. Podczas spotkania, jakie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Osób Transpłciowych zorganizowano w poznańskim Centrum Stonewall, wyświetlono prezentację na temat przestępstw na tle transfobicznym. Modlitwę w intencji ofiar transfobii odmówił ks. Tomasz Puchalski.

Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka gościem programu był biskup Szymon Niemiec - duchowny kościoła chrześcijańskiego, współtwórca Parady Równości, działacz na rzecz praw człowieka.


Katedra Hope z Dallas
Ks. Tomasz Puchalski na Niedzielę Chrystusa Króla.Nabożeństwo pamięci osób transpłciowych którzy utracono z powodu nienawiści, przemocy i samobójstw, organizowane przez grupę LGBT na Uniwersytecie Pittsburgh.


Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - Msza święta pamięci ofiar transfobii


Kościół Life Journey Church w Indianapolis, nabożeństwo pamięci osób transpłciowychPewne jutro - Niedziela Wieczności. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem. (Obj 21,7)Metropolitan Community Church Hartford


Joyce Meyer - Nie chowaj urazyMetropolitan Community Church Liturgia Toronto

Kościół Middle Church
Metropolitan Community Church Liturgia oraz Khizr Khan muzułamnin który jego syn zginął, a był obrażany przez Trumpa tylko za to jest niemuzułmaninem.
Metropolitan Community Church BostonMetropolitan Community Church Palm Beaches, FlorydaHillsongFranciszek na piątkowej Mszy: ksiądz a pieniądzeBoskie Słowa - Król


Anioł Pański z Ojcem Świętym FranciszkiemHomilia papieża Franciszka wygłoszona w Uroczystość Chrystusa Króla


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz