piątek, 11 listopada 2016

News: Meksyk przeciw równości małżeństw; Pierwsze ataki na LGBT po wyborze Trumpa; Cher; Marsz przeciw Trumpowi ...


Partia prezydenta Enrique Peña Nieto sprzeciwia orzeczeniu Sądu Najwyższego. Meksykański Parlament odrzucił inicjatywę rządową dotyczące równości małżeństw par tej samej płci w całym kraju. Komisja Spraw Konstytucyjnych deputowanych głosowało przeciw wsparciu prezydenta Enrique Peña Nieto. W jego własnej partii nie było sprzeciwu wobec równości małżeństw, która również popiera adopcję dzieci przez parę jednopłciowe.

Enrique Peña Nieto który ogłosił w maju, poprawkę konstytucyjną otworzyć małżeństwo dla par jednopłciowy. Obecnie Meksyk tylko osiem stanów uznaje równość małżeństw przez decyzję lokalny sądów. Inne stany uznają związki partnerskie.

Największym przeciwnikiem małżeństw homoseksualny jest kościół katolicki, przy pomocy inny krajów wyprowadza ludzi na ulicę protestować, porównuje osób homoseksualny nawet do pedofilów. (Queer.de)

Według statystyk na Donalda Trumpa głosowały w dużej mierze osoby odczuwające jeszcze skutki kryzysu gospodarczego, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych kilka lat temu. Kluczowym czynnikiem był też wiek - wyborcy po 45. roku życia bardzo rzadko oddawali swój głos na Hillary Clinton. (PolsatNews/OkoPress)

Mike Pence który został wiceprezydentem Trumpa obiecuje że będzie uchylenia praw LGBT, nazywa je antychrześcijańskimi. W niedawnym wywiadzie, Pence mówił miedzy innymi żeby uchylić prawa trans osób zakazać im używania łazienek. (inquisitr)

Wiele organizacji tak zwane "prorodziny" już żąda od Trumpa, uchylenia małżeństw jednopłciowy, oraz chcą żeby Ameryka naciskała na inne kraje żeby promować homofobię i uchylać prawa w inny krajach, dodatkowo chcą uchwalenia ustawę która pozwoli dyskryminować osób LGBT w imię ich wolności mogli zwalniać, wyrzucać z domów. (Towleroad)

Kto będzie w nowym rządzie Trumpa. Lista wyciekła po prostu sama śmietanka homofobów, miedzy innymi. Chris Christie Pam Bondi, Mike Huckabee, Ben Carson, Rick Scott, czy Newt Gingrich.

Sekretarz Edukacji ma ponoć zostać Ben Carson, znany homofob który chce leczyć homoseksualizm, porównuje homoseksualizm do pedofilii. Sekretarz stanu ma ponoć zostać Newt Gingrich, który jest wielki obrońcą małżeństwa mimo to że na koncie ma rozwody nie mówić jak Trump.

Oni mówią o małżeństwie i cytują biblie, ale sami żyją jak chcą, Chrystus ani razu nie potępił homoseksualizm, ale rozwodników tak. Obłuda i hipokryzja prawicowców obrońców małżeństwa tradycyjnego. (Towleroad)

Jeszcze wczoraj pisałem po wygranie Trumpa, nadejście wala homofobii, jeszcze nie minęło 24 godziny już jest pierwszy przypadek homofobii.

Chris Ball, producent filmowy z Calgary, Kanada, twierdzi, że został zaatakowany i pobity w wtorek w nocy w Santa Monica, w Kalifornii.

Mówili rzeczy w stylu: "Mamy nowego prezydenta wy pierdolone cioty". Kiedy później wyszedł z baru, sam, szedł przez aleję kiedy wyskoczyła grupa mężczyzn - z których jeden rozbił butelkę na głowie jemu. (Towleroad)

Wiele organizacji homofobiczne, rasistowskie, nienawistne już nawołują do nienawiści chcą oczyścić Amerykę od inny ras, religii, orientacji. Brexit czy inne przypadki inny krajów pokazuje jasno teraz zaczynają atakować jawnie, podobnie jest w Polsce, częste ataki na "inność", władza mówi nie problemu. Broni za to "nacjonalistów".

Inny przykład homofobii po wyborze Trumpa. Podpalano i zniszczone dwie flagi tęczowe w Rochester, Nowym Jorku, we wtorek na środę.

"To, co słyszałem od ludzi jest to, wiele jest zaniepokojeni kwestie bezpieczeństwa w Ameryce, kwestie integracji, strach o swoje dzieci w szkole, ponieważ te wybory pokazano dużo rasizmu, otwartej homofobii, wyzwiska, zastraszanie, powiedział Scott Fearing, dyrektor Gay Alliance. (Towleroad)

Kto cieszy się wyboru Trumpa skrajni ekstremiści chrześcijańscy, naziści, rasiści, faszyści. Były Ku Klux Klan, jest dumny że do dzięki jego ludzi wygrał Trump. Viktor Orban premier Węgier gratulację, grecji naziści gratulowali. Ku Klux Klan, już rekrtuje i nawołuje do nienawiści wobec czarny. (LGBT Nation/JoeMyGod)

Fragment programu dotyczące że tak zwane przepisy które tak walczą "chrześcijańscy fanatycy", miedzy innymi odmawiać LGBT w imię religii, czy zakazywać dyskryminacji prowadzą do nienawiści.Tysiące ludzi wyszły na ulice amerykańskich miast w nocy ze środy na czwartek w proteście przeciwko zwycięstwu Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Podczas manifestacji w Seattle napastnik otworzył ogień do manifestantów. Co najmniej 5 osób zostało rannych. Jedna jest w stanie krytycznym.

"Czas się zbuntować", "To nie mój prezydent" i "Love Trumps Hate" (Miłość pokona nienawiść - red.) - głosiły banery i transparenty wznoszone na ulicach. Wśród demonstrantów dominują młodzi przedstawiciele mniejszości rasowo-etnicznych: Latynosi i Afroamerykanie.

Protestujący przypominają, że w czasie swej kampanii wyborczej Trump zapowiadał budowę muru na południowej granicy, nazywał nielegalnych imigrantów z Meksyku "gwałcicielami i handlarzami narkotyków" i wzywał do zakazu wjazdu muzułmanów do USA. Uzyskał też poparcie jawnie rasistowskich organizacji i ugrupowań, takich jak Ku-Klux-Klan. (PolsatNews)

Wśród protestantów była miedzy innymi piosenkarki Cher, Madonna, lady Gaga, aktor Mark Ruffalo. (Gay Times)


Seth Meyers w swoim programie dotyczące wyborów, miedzy innymi ubolewał że Ameryka nie ma prezydenta kobietę. Też było jemu smutno i miał łzy, też boi się mniejszości miedzy innymi LGBT które mogą zostać zaatakowane i narastać nienawiść do nich.


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ellen DeGeneres nie ukrywa swojego podziwu i poparcie dla Hillary Clinton. Ellen zabrała głos dotyczące wyborów.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz