wtorek, 1 listopada 2016

Mapa miejsc pamięci osób LGBT+ oraz sojuszniczek i sojuszników


Początek listopada to tradycyjny moment, żeby odwiedzić groby naszych bliskich, rodzin - także tych z wyboru - oraz osób, o których pamięć chcemy zatrzymać jak najdłużej.

Każda społeczność, również LGBT+, potrzebuje pamięci o swojej przeszłości, żeby lepiej rozumieć nie tylko swoje korzenie, ale również tożsamość - to, kim jest teraz.

Wczoraj odwiedziłyśmy trzy warszawskie cmentarze, gdzie zapaliłyśmy znicze, rozpoczynając tym samym tworzenie mapy Tęczowe Zaduszki. Ułatwi Wam ona dotarcie do miejsc pamięci osób LGBT+ oraz ich sojuszniczek i sojuszników.

Znajdziecie ją tutaj: goo.gl/zeVq4w. Jak na razie są na niej warszawskie Stare Powązki, Powązki Wojskowe i Cmentarz Żydowski, jest więc wiele białych plam.

Chcemy, by mapa powstawała wspólnie z Wami. Pamiętajcie o tym w najbliższych dniach podczas listopadowych spacerów. Do utworzenia wpisu potrzebne są:

- adres nagrobka lub pomnika (najlepiej ze współrzędnymi geograficznymi),
- zdjęcie.
Wysyłajcie nam zgłoszenia w wiadomości na Facebooku lub mailem na adres: kontakt@mnw.org.pl. Nie outujemy - na mapie zamieszczamy informacje o osobach, których orientacja psychoseksualna lub tożsamość płciowa jest już znana publicznie.

Wspólnie zadbajmy o naszą pamięć.

PS W rozpoczęciu prac nad mapą nieoceniona była książka Krzysztof Tomasik „Homobiografie” - Miłość Nie Wyklucza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz